Балқаш ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 73-195 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5855 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 236 646 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 242 985 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 18 020 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 3 900 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 971 741 мың теңге;
2) шығындар 6 275 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 28 843 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 66 257 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 37 414 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 68 003 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 68 003 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 66 257 мың теңге;
қарыздарды өтеу 37 414 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 39 160 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 15.11.2021 № 9-47 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 6734 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 247 979 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақдала ауылдық округіне 15611 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 3 248 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 16 266 мың теңге;
Бақанас ауылдық округіне 28 714 мың теңге;
Бақбақты ауылдық округіне 9 748 мың теңге;
Балатопар ауылдық округіне 17 569 мың теңге;
Береке ауылдық округіне 15 183 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 17 885 мың теңге;
Желтораңғы ауылдық округіне 14 876 мың теңге;

О бюджете Балхашского района на 2021-2023 годы
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 73-195. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5855.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 6 236 646 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 242 985 тысяч тенге;
неналоговые поступления 18 020 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 971 741 тысяча тенге;
2) затраты 6 275 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 28 843 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 66 257 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 37 414 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
Приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 68 003 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 68 003 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 66 257 тысяч тенге;
погашение займов 37 414 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 39 160 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 15.11.2021 № 9-47 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 6 734 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 247 979 тысяч теңге, в том числе:
Акдалинскому сельскому округу 15 611 тысяч тенге;
Акжарскому сельскому округу 3 248 тысяч тенге;
Аккольскому сельскому округу 16 266 тысяч тенге;
Баканасскому сельскому округу 28 714 тысяч тенге;
Бахбахтинскому сельскому округу 9 748 тысяч тенге;
Балатопарскому сельскому округу 17 569 тысяч тенге;
Берекенскому сельскому округу 15 183 тысячи тенге;
Бирликскому сельскому округу 17 885 тысяч тенге;
Желтурангинскому сельскому округу 14 876 тысяч тенге;

Жиделі ауылдық округіне 19 651 мың теңге;
Қарой ауылдық округіне 18 552 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне 16 991 мың теңге;
Құйған ауылдық округіне 15 322 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне 19 251 мың теңге;
Топар ауылдық округіне 19 112 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді көркейтуге;
ауылдық округ әкімдерінің қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Балқаш ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Жиделинскому сельскому округу 19 651 тысяча тенге;
Каройскому сельскому округу 18 552 тысячи тенге;
Коктальскому сельскому округу 16 991 тысяча тенге;
Куйганскому сельскому округу 15 322 тысячи тенге;
Миялинскому сельскому округу 19 251 тысяча тенге;
Топарскому сельскому округу 19 112 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
Реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
благоустройство населенных пунктов;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Балхашского района.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Балқаш аудандық мәслихатының "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешiм 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Балқаш аудандық мәслихатының сессия төрағасы Г. Абдукулов
Балқаш аудандық мәслихатының хатшысы К. Омаров
Балқаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 73-195 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Балхашского районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
6. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Балхашского районного маслихата Г. Абдукулов
Секретарь Балхашского районного маслихата К. Омаров
Приложение 1 к решению Балхашского районного маслихата от 28 декабря 2020 года № 73-195
Районный бюджет на 2021 год