Іле ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 69-270 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 8 қаңтарда № 5848 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 8-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 178 280 357 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 172 556 870 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 23 038 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 824 354 мың теңге;
трансферттер түсiмі 4 876 095 мың теңге;
2) шығындар 179 051 121 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 73 015 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 132 514 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 59 499 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 843 779 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 843 779 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 382 514 мың теңге;
қарыздарды өтеу 189 204 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 650 469 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 09.08.2021 № 10-32 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 138 418 759 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделсін.
3. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 45 116 949 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 93 906 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 53 400 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қараой ауылдық округіне 5 690 мың теңге;
Күрті ауылдық округіне 26 787 мың теңге;

О бюджете Илийского района на 2021-2023 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 25 декабря 2020 года № 69-270. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 января 2021 года № 5848.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 168 165 643 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 162 325 005 тысяч тенге;
неналоговые поступления 59 113 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 386 267 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4 395 258 тысяч тенге;
2) затраты 168 936 407 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 63 015 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 122 514 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 59 499 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 833 779 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 833 779 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 372 514 тысячи тенге;
погашение займов 189 204 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 650 469 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 17.11.2021 № 12-38 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме 138 418 759 тысяч тенге.
3. Предусмотреть целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на возмещение затрат вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 45 116 949 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 93 906 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 53 400 тысяч тенге, в том числе:
Караойскому сельскому округу 5 690 тысяч тенге;
Куртинскому сельскому округу 26 787 тысяч тенге;

Чапай ауылдық округіне 20 923 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Іле ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Чапаевскому сельскому округу 20 923 тысячи тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселка и сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам поселка и сельских округов определяется на основании постановления акимата Илийского района.

7. Осы шешімнің орындалуын бақылау Іле аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-экономикалық даму, көлік, құрылыс, байланыс, өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
8. Осы шешiм 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Іле аудандық мәслихатының сессия төрағасы Ж. Бейсембаев
Іле аудандық мәслихаты хатшысының міндетін атқарушы Е. Турумбетов

7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Илийского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-экономического развития, транспорта, строительства, связи, промышленности, сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства".
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Илийского районного маслихата Ж. Бейсембаев
Исполняющий обязанности секретаря маслихата Илийского района Е. Турумбетов

84 632
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 866
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
183 812
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 671
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
200 663
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
417 361
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
81 910
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
148 581
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103 331
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 899
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
24 691
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8 441
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
10 000
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
45 250
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
45 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
250
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 982 089
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 972 742
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
1 034 871
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 034 871
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
480 534
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
384 799
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
95 735
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
457 337
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
31 660
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

84 632
006
Оказание жилищной помощи
9 866
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
192 106
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 398
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
193 231
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
414 169
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
81 670
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
151 217
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95 967
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64 178
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 348
021
Капитальные расходы государственного органа
0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
8 441
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 000
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
55 250
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
55 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
250
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 857 633
1
Жилищное хозяйство
2 249 062
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
1 078 173
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 078 173
467
Отдел строительства района (города областного значения)
627 032
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
385 366
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
241 666
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
543 857
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
40 264
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества