Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 51-3 "Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 65-3 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 21 желтоқсанда № 5822 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасай аудандық мәслихатының "Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 51-3 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5406 тіркелген, 2020 жылдың 23 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 449 682 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 668 728 мың теңге;
трансферттер түсімі 780 954 мың теңге;
2) шығындар 1 577 897 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 128 215 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 128 215 мың теңге.";
"2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 84 447 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 62 221 мың теңге;
трансферттер түсімі 22 226 мың теңге;
2) шығындар 97 052 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 12 605 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 12 605 мың теңге.";
"3. Қарасай ауданы Елтай ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 156 226 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 78 207 мың теңге;
трансферттер түсімі 78 019 мың теңге;

О внесении изменений в решение Карасайского районного маслихата от 9 января 2020 года № 51-3 "О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2020-2022 годы"
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 14 декабря 2020 года № 65-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 21 декабря 2020 года № 5822
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Карасайского районного маслихата "О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2020-2022 годы" от 9 января 2020 года № 51-3 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5406, опубликован 23 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункты 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 1 449 682 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 668 728 тысяч тенге;
поступления трансфертов 780 954 тысячи тенге;
2) затраты 1 577 897 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 128 215 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 128 215 тысяч тенге.";
"2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 84 447 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 62 221 тысяча тенге;
поступления трансфертов 22 226 тысяч тенге;
2) затраты 97 052 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 12 605 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 12 605 тысяч тенге.";
"3. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 156 226 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 78 207 тысяч тенге;
поступления трансфертов 78 019 тысяч тенге;

2) шығындар 162 197 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 971 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 971 мың теңге.";
"4. Қарасай ауданы Жібек жолы ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 185 539 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 135 664 мың теңге;
трансферттер түсімі 49 875 мың теңге;
2) шығындар 206 338 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 20 799 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 20 799 мың теңге.";
"5. Қарасай ауданы Райымбек ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 262 400 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 069 346 мың теңге;
трансферттер түсімі 193 054 мың теңге;
2) шығындар 1 334 121 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 71 721 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 71 721 мың теңге.";
"6. Қарасай ауданы Бірінші май ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 103 814 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 26 345 мың теңге;
трансферттер түсімі 77 469 мың теңге;
2) шығындар 112 044 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 230 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 230 мың теңге.";
"7. Қарасай ауданы Жандосов ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 62 910 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 49 395 мың теңге;
трансферттер түсімі 13 515 мың теңге;
2) шығындар 82 954 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 20 044 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 20 044 мың теңге.";
"8. Қарасай ауданы Ұмтыл ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

2) затраты 162 197 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 971 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 971 тысяча тенге.";
"4. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 185 539 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 135 664 тысячи тенге;
поступления трансфертов 49 875 тысяч тенге;
2) затраты 206 338 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 20 799 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 20 799 тысяч тенге.";
"5. Утвердить бюджет Райымбекского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 1 262 400 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 069 346 тысяч тенге;
поступления трансфертов 193 054 тысячи тенге;
2) затраты 1 334 121 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 71 721 тысяча тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 71 721 тысяча тенге.";
"6. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 103 814 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 26 345 тысяч тенге;
поступления трансфертов 77 469 тысяч тенге;
2) затраты 112 044 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 230 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 230 тысяч тенге.";
"7. Утвердить бюджет Жандосовского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 62 910 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 49 395 тысяч тенге;
поступления трансфертов 13 515 тысяч тенге;
2) затраты 82 954 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 20 044 тысячи тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 20 044 тысячи тенге.";
"8. Утвердить бюджет Умтылского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:

1) кірістер 116 179 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 87 806 мың теңге;
трансферттер түсімі 28 373 мың теңге;
2) шығындар 119 778 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 599 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 599 мың теңге.";
"9. Қарасай ауданы Шамалған ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26, 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 386 498 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 146 432 мың теңге;
трансферттер түсімі 240 066 мың теңге;
2) шығындар 433 683 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 47 185 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 47 185 мың теңге.";
"10. Қарасай ауданы Іргелі ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29, 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 233 055 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 188 985 мың теңге;
трансферттер түсімі 44 070 мың теңге;
2) шығындар 257 665 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 24 610 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 24 610 мың теңге.";
"11. Қарасай ауданы Әйтей ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 95 766 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 39 414 мың теңге;
трансферттер түсімі 56 352 мың теңге;
2) шығындар 107 213 мың теңге;

1) доходы 116 179 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 87 806 тысяч тенге;
поступления трансфертов 28 373 тысячи тенге;
2) затраты 119 778 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 599 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 599 тысяч тенге.";
"9. Утвердить бюджет Шамалганского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 25, 26, 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 386 498 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 146 432 тысячи тенге;
поступления трансфертов 240 066 тысяч тенге;
2) затраты 433 683 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 47 185 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 47 185 тысяч тенге.";
"10. Утвердить бюджет Иргелинского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 28, 29, 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 233 055 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 188 985 тысяч тенге;
поступления трансфертов 44 070 тысяч тенге;
2) затраты 257 665 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 24 610 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 24 610 тысяч тенге.";
"11. Утвердить бюджет Айтейского сельского округа Карасайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 95 766 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 39 414 тысяч тенге;
поступления трансфертов 56 352 тысячи тенге;
2) затраты 107 213 тысяч тенге;

3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 11 447 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 11 447 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарасай аудандық мәслихатыңың "Экономика, бюджет, жұмыспен қамту, кәсіпкерлік пен әлеуметтік инфрақұрылымдарды дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

3) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета (-) 11 447 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 11 447 тысяч тенге.".
2. Приложение 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 к настоящему решению соответственно.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Карасайского районного маслихата "По экономике, бюджету, трудоустройству, развитию предпринимательства и социальной инфраструктуры".

4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының сессия төрағасы Ж. Кулиева
Қарасай аудандық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы А. Исаева
Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 65-3 шешіміне 1-қосымша
Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 51-3 шешіміне 1-қосымша
Қаскелең қаласының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы Атауы
(мың теңге)
Кіші сыныбы
І. Кірістер

4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Карасайского районного маслихата Ж. Кулиева
Исполняющий обязанности секретаря маслихата Карасайского района А. Исаева
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от 14 декабря 2020 года № 65-3
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от 9 января 2020 года № 51-3
Бюджет города Каскелен на 2020 год
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
628 842
043
Бюджеттік алып коюлар
578 842
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
50 000
Санаты
Сомасы
Сыныбы Атауы
(мың теңге)
Кіші сыныбы
III. Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
Кіші функция
(мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама Атауы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Санаты
Сомасы
Сыныбы Атауы
(мың теңге)
Кіші сыныбы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Сомасы
Сыныбы Атауы
(мың теңге)
Кіші сыныбы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-128 215
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
128 215
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
128 215
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
128 215
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
128 215
01
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
128 215
Функционалдық топ
Сомасы
Кіші функция
(мың теңге)
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 65-3 шешіміне 2-қосымша
Қарасай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 51-3 шешіміне 4-қосымша
Жамбыл ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың теңге)
Кіші сыныбы Атауы
І. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
628 842
043
Бюджетные изъятия
578 842
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
50 000
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
III. Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма
Функциональная подгруппа
(тысяч тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-128 215
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
128 215
8
Используемые остатки бюджетных средств
128 215
01
Остатки бюджетных средств
128 215
1
Свободные остатки бюджетных средств
128 215
01
Свободные остатки бюджетных средств
128 215
Функциональная группа
Сумма
Функциональная подгруппа
(тысяч тенге)
Администратор бюджетных программ
Программа Наименование
16
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Карасайского районного маслихата от 14 декабря 2020 года № 65-3
Приложение 4 к решению Карасайского районного маслихата от 9 января 2020 года № 51-3
Бюджет Жамбылского сельского округа на 2020 год
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы