Қаратал ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 83-283 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 8 қаңтарда № 5846 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 225 661 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 192 976 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 84 553 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 36 070 мың теңге;
трансферттер түсімдері 5 912 062 мың теңге;
2) шығындар 6 344 359 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 51 831 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 76 485 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 24 654 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 170 529 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 170 529 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 76 485 мың теңге;
қарыздарды өтеу 50 621 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 144 665 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қаратал аудандық мәслихатының 12.11.2021 № 17-51 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 6 946 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 146 634 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Үштөбе қаласына 1 321 мың теңге;
Бастөбе ауылдық округіне 11 306 мың теңге;
Балпық ауылдық округіне 14 717 мың теңге;
Жолбарыс батыр ауылдық округіне 16 551 мың теңге;
Ескелді ауылдық округіне 11 948 мың теңге;
Елтай ауылдық округіне 17 124 мың теңге;
Тастөбе ауылдық округіне 17 525 мың теңге;
Айтуби ауылдық округіне 17 396 мың теңге;
Байшегір ауылдық округіне 21 712 мың теңге;

О бюджете Каратальского района на 2021-2023 годы
Решение Каратальского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 83-283. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 8 января 2021 года № 5846.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каратальский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы 6 225 661 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 192 976 тысяч тенге;
неналоговые поступления 84 553 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 36 070 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 912 062 тысячи тенге;
2) затраты 6 344 359 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 51 831 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 76 485 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 24 654 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 170 529 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 170 529 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 76 485 тысяч тенге;
погашение займов 50 621 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 144 665 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каратальского районного маслихата Алматинской области от 12.11.2021 № 17-51 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 6 946 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, в сумме 146 634 тысячи тенге, в том числе:
городу Уштобе 1 321 тысяча тенге;
Бастобинскому сельскому округу 11 306 тысяч тенге;
Балпыкскому сельскому округу 14 717 тысяч тенге;
Сельскому округу Жолбарыс батыр 16 551 тысяча тенге;
Ескельдинскому сельскому округу 11 948 тысяч тенге;
Ельтайскому сельскому округу 17 124 тысячи тенге;
Тастобинскому сельскому округу 17 525 тысяч тенге;
Айтубийскому сельскому округу 17 396 тысяч тенге;
Байшегирскому сельскому округу 21 712 тысяч тенге;

Қызылбалық ауылдық округіне 17 034 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру;
елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз етуге;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қаратал ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Кызылбалыкскому сельскому округу 17 034 тысячи тенге;
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года.
освещение улиц населенных пунктов;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Каратальского района.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қаратал аудандық мәслихатының "Жоспарлау, бюджет, шаруашылық қызмет, құрылыс, жерді пайдалану, табиғат қорғау және табиғи қорды ұтымды пайдалану мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қаратал аудандық мәслихатының сессия төрағасы М. Тілеубай
Қаратал аудандық мәслихатының хатшысы Б. Смаилов

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каратальского районного маслихата "По вопросам планирования, бюджета, хозяйственной деятельности, строительства, землепользования, охраны природы и рационального использования природных ресурсов".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Каратальского районного маслихата М. Тілеубай
Секретарь Каратальского районного маслихата Б. Смаилов

1504
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
27040
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1056853
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
119142
6
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1859484
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1134686
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1102934
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1102934
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
31752
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13202
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
18550
2
Әлеуметтік көмек
653308
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
653308
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
405714
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11585
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
28531
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38505
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2545
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
57691
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
71513
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37224
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
71490
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66490
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25982
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9339
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
27117
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4052
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1504
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
27040
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1056853
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
119142
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1859484
1
Социальное обеспечение
1134686
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1102934
005
Государственная адресная социальная помощь
1102934
464
Отдел образования района (города областного значения)
31752
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13202
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
18550
2
Социальная помощь
653308
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
653308
002
Программа занятости
405714
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11585
006
Оказание жилищной помощи
28531
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38505
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2545
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
57691
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
71513
023
Oбеспечение деятельности центров занятости
37224
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
71490
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66490
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25982
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9339
021
Капитальные расходы государственного органа
27117
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4052
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)