Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 73-292 "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 қарашадағы № 90-348 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 26 қарашада № 5769 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 104-бабының 5-тармағына, 106-бабының 4-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының Сарқан қаласы мен ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 73-292 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5418 тіркелген, 2020 жылдың 24 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2, 6, 7, 9-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Сарқан қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 271 999 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 79 965 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 192 034 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 191 966 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 68 мың теңге;
2) шығындар 290 942 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-)18 943 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 18 943 мың теңге.";
"2. 2020-2022 жылдарға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 91 802 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 237 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 84 565 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 57 902 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 26 663 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 14 января 2020 года № 73-292 "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2020-2022 годы"
Решение Сарканского районного маслихата Алматинской области от 20 ноября 2020 года № 90-348. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 26 ноября 2020 года № 5769
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджетах города Саркан и сельских округов Сарканского района на 2020-2022 годы" от 14 января 2020 года № 73-292 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5418, опубликован 24 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункты 1, 2, 6, 7, 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Саркан на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 271 999 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 79 965 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 192 034 тысячи тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 191 966 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 68 тысяч тенге;
2) затраты 290 942 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 18 943 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 18 943 тысячи тенге.";
"2. Утвердить бюджет Алмалинского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 91 802 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 7 237 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 84 565 тысяч тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 57 902 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 26 663 тысячи тенге;

2) шығындар 97 631 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 829 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 829 мың теңге.";
"6. 2020-2022 жылдарға арналған Екіаша ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 91 416 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 226 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 90 190 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 65 564 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 24 626 мың теңге;
2) шығындар 93 125 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 709 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 709 мың теңге.";
"7. 2020-2022 жылдарға арналған Қарабөгет ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 50 408 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 206 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 49 202 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 28 192 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
субвенциялар 21 010 мың теңге;
2) шығындар 50 408 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.";
"9. 2020-2022 жылдарға арналған Қойлық ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26, 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 77 229 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 7 953 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттердің түсімдері 69 276 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 50 389 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;

2) затраты 97 631 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 829 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 829 тысяч тенге.";
"6. Утвердить бюджет Екиашинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 91 416 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 1 226 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 90 190 тысяч тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 65 564 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 24 626 тысяч тенге;
2) затраты 93 125 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 709 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 709 тысяч тенге.";
"7. Утвердить бюджет Карабогетского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 50 408 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 1 206 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 49 202 тысячи тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 28 192 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
субвенции 21 010 тысяч тенге;
2) затраты 50 408 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.";
"9. Утвердить бюджет Койлыкского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 25, 26, 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 77 229 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 7 953 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям 0 тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 69 276 тысячи тенге, в том числе:
целевым текущим трансфертам 50 389 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;

субвенциялар 18 887 мың теңге;
2) шығындар 78 490 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1261 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1261 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28-қосымшалары тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

субвенции 18 887 тысяч тенге;
2) затраты 78 490 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 261 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1261 тысяча тенге.".
2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 к настоящему решению соответственно.

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Сарқан аудандық мәслихатының "Экономика саласы, қаржы, салық және бюджет, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Е. Мадьяров
Сарқан аудандық мәслихатының
хатшысы К. Абдрахманов
Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 қарашадағы № 90-348 шешіміне 1-қосымша

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Сарканского районного маслихата "По сфере экономики, финансов, налогов и бюджета, развития малого и среднего предпринимательства, аграрных вопросов и экологии".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Сарканского
районного маслихата Е. Мадьяров
Секретарь Сарканского
районного маслихата К. Абдрахманов
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 20 ноября 2020 года № 90-348

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
10 000
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
10 000
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
ІV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Қаржы активтерін сатып алу
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
0
Санаты
Cомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-18 943
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
18 943
8
Бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары
18 943
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
18 943
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
18 943
Функционалдық топ
Сомасы
(мың теңге)
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 қарашадағы № 90-348 шешіміне 2-қосымша
Сарқан аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 73-292 шешіміне 4-қосымша
Алмалы ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер

124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
10 000
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
10 000
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
0
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Приобретение финансовых активов
0
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
0
Категория
Cумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-18 943
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
18 943
8
Используемые остатки бюджетных средств
18 943
01
Остатки бюджетных средств
18 943
1
Свободные остатки бюджетных средств
18 943
Функциональная группа
Сумма (тысяч тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Погашение займов
0
Приложение 2 к решению Сарканского районного маслихата от 20 ноября 2020 года № 90-348
Приложение 4 к решению
Сарканского районного маслихата от 14 января 2020 года № 73-292
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2020 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы