Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 қаңтардағы № 55-235 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 20 қаңтарда № 5411 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 14-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 687 526 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 568 360 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 419 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 118 747 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 118 747 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
2) шығындар 764 611 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 77 085 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 77 085 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 20.12.2020 № 68-280 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020-2022 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 119 760 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 88 445 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 48 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 31 267 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 31 267 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
2) шығындар 132 768 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 13 008 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 13 008 мың теңге.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 66-278 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2020-2022 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10 января 2020 года № 55-235. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 20 января 2020 года № 5411.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 14 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Талгар на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 687 526 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 568 360 тысяч тенге;
неналоговые поступления 419 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 118 747 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 118 747 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
2) затраты 764 611 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 77 085 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 77 085 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 20.12.2020 № 68-280 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 119 760 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 88 445 тысяч тенге;
неналоговые поступления 48 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 31 267 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 31 267 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
2) затраты 132 768 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 13 008 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 13 008 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2020 № 66-278 (вводится в действие с 01.01.2020).

3. 2020-2022 жылдарға арналған Белбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 149 684 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 97 980 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 51 704 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 51 704 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
2) шығындар 165 617 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 15 933 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 15 933 мың теңге.
Ескерту. 3 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 66-278 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020-2022 жылдарға арналған Бесағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 160 492 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 135 167 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 25 325 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 25 325 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
2) шығындар 170 974 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 10 482 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 10 482 мың теңге.
Ескерту. 4 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 66-278 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020-2022 жылдарға арналған Бесқайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 31 835 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 18 870 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 12 965 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 12 965 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
2) шығындар 33 778 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;

3. Утвердить бюджет Белбулакского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 149 684 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 97 980 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 51 704 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 51 704 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
2) затраты 165 617 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 15 933 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 933 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2020 № 66-278 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Утвердить бюджет Бесагашского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 160 492 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 135 167 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 25 325 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 25 325 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
2) затраты 170 974 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 10 482 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 10 482 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2020 № 66-278 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить бюджет Бескайнарского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 31 835 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 18 870 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 12 965 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 12 965 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
2) затраты 33 778 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;

Ескерту. 10 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 20.12.2020 № 68-280 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2020-2022 жылдарға арналған Тұздыбастау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 169 584 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 135 131 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 29 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 34 424 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 34 424 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 0 теңге;
2) шығындар 192 834 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 23 250 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 23 250 мың теңге.
Ескерту. 11 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 66-278 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2020 жылға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне 769 037 мың теңге сомасында аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделсін, оның ішінде:
Талғар қаласы 300 797 мың теңге;
Алатау ауылдық округі 43 182 мың теңге;
Белбұлақ ауылдық округі 57 141 мың теңге,
Бесағаш ауылдық округі 65 754 мың теңге;
Гүлдала ауылдық округі 65 222 мың теңге;
Кеңдала ауылдық округі 35 003 мың теңге;
Қайнар ауылдық округі 14 674 мың теңге;

Сноска. Пункт 10 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 20.12.2020 № 68-280 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить бюджет Туздыбастауского сельского округа на 2020-2022 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 169 584 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 135 131 тысяча тенге;
неналоговые поступления 29 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 34 424 тысячи тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 34 424 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 0 тенге;
2) затраты 192 834 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 23 250 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 23 250 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2020 № 66-278 (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Предусмотреть в бюджетах города и сельских округов на 2020 год бюджетные изьятия в районный бюджет в сумме 769 037 тысяч тенге, в том числе:
Талгар город 300 797 тысяч тенге;
Алатауский сельский округ 43 182 тысячи тенге;
Белбулакский сельский округ 57 141 тысяча тенге;
Бесагашский сельский округ 65 754 тысячи тенге;
Гулдалинский сельский округ 65 222 тысячи тенге;
Кендалинский сельский округ 35 003 тысячи тенге;
Кайнарский сельский округ 14 674 тысячи тенге;

Панфилов ауылдық округі 95 902 мың теңге;
Тұздыбастау ауылдық округі 91 362 мың теңге.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талғар аудандық мәслихатының "Әлеуметтік-экономикалық дамыту, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту және бюджет мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
14. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы Д. Тебериков
Талғар аудандық мәслихаттың
хатшысы Ж. Еңкебайұлы

Панфиловский сельский округ 95 902 тысячи тенге;
Туздыбастауский сельский округ 91 362 тысячи тенге.
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талгарского районного маслихата "По вопросам социально-экономического развития, тарифной политики, развития малого и среднего предпринимательства и бюджета".
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Талгарского
районного маслихата Д. Тебериков
Секретарь Талгарского
районного маслихата Ж. Еңкебайұлы

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Талғар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 қаңтардағы № 55-235 шешіміне 4-қосымша
2020 жылғы Алатау ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 4 - қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Талағар аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 66-278 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кiрiстер

452
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 4 к решению Талгарского районного маслихата от 10 января 2020 года № 55-235
Бюджет Алатауского сельского округа на 2020 год
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 27.11.2020 № 66-278 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы