Талғар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 54-233 "Талғар ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 3 тамыздағы № 60-253 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 7 тамызда № 5592 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 54-233 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5393 тіркелген, 2020 жылдың 16 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 38 562 345 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 6 985 786 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 33 155 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 656 303 мың теңге;
трансферттер түсімі 30 887 101 мың теңге, оның ішінде:
төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер 769 170 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар 769 037 мың теңге;
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 133 мың теңге;
мемлекеттік басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер 30 117 931 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 16 386 935 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 5 401 276 мың теңге;
субвенциялар 8 329 720 мың теңге;
2) шығындар 44 249 145 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 80 657 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 118 294 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 37 637 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 767 457 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 767 457 мың теңге.".
4-тармақтағы:

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 27 декабря 2019 года № 54-233 "О бюджете Талгарского района на 2020-2022 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 3 августа 2020 года № 60-253. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 7 августа 2020 года № 5592
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2020-2022 годы" от 27 декабря 2019 года № 54-233 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5393, опубликован от 16 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложению 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 38 562 345 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 6 985 786 тысяч тенге;
неналоговые поступления 33 155 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 656 303 тысячи тенге;
поступления трансфертов 30 887 101 тысяча тенге, в том числе:
трансферты из нижестоящих органов государственного управления 769 170 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные изъятия 769 037 тысяч тенге;
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 133 тысячи тенге;
трансферты из вышестоящих органов государственного управления 30 117 931 тысяча тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 16 386 935 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 5 401 276 тысяч тенге;
субвенции 8 329 720 тысяч тенге;
2) затраты 44 249 145 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 80 657 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 118 294 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 37 637 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 767 457 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 767 457 тысяч тенге.".
в пункте 4:

"117 787" саны "184 875" санына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талғар аудандық мәслихатының "Әлеуметтік-экономикалық даму, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту және бюджет мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы А. Сембаев
Талғар аудандық мәслихаттың
хатшысы Ж. Еңкебайұлы

цифры "117 787" заменить на цифры "184 875".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талгарского районного маслихата "По вопросам социально-экономического развития, тарифной политики, развития малого и среднего предпринимательства и бюджета".
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Талгарского
районного маслихата А. Сембаев
Секретарь Талгарского
районного маслихата Ж. Еңкебайұлы

2 469 604
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
62 334
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
26 433
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
35 901
2
Әлеуметтiк көмек
1 462 180
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 462 180
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
872 602
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37 366
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
17 003
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
157 559
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 408
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
64 818
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
252 038
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
55 386
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
128 591
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
98 091
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 568
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
21 717
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33 300
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7 506
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30 000
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 441 812
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 069 258
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
443 100
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу

2 469 604
464
Отдел образования района (города областного значения)
62 334
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
26 433
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
35 901
2
Социальная помощь
1 462 180
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 462 180
002
Программа занятости
872 602
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37 366
006
Оказание жилищной помощи
17 003
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
157 559
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 408
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
64 818
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
252 038
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
55 386
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
128 591
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
98 091
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 568
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
21 717
021
Капитальные расходы государственного органа
33 300
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7 506
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
30 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30 000
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 441 812
1
Жилищное хозяйство
5 069 258
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
443 100
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд