Талғар ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 69-281 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2021 жылы 11 қаңтарда № 5864 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 6-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 555 781 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 957 615 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 24 255 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 796 812 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 773 099 мың теңге;
2) шығындар – 16 796 806 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 241 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 80 008 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 767 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 281 266 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 281 266 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 830 008 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 251 313 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 702 571 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 17.11.2021 № 14-47 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 788 637 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Талғар қаласы 375 976 мың теңге;
Алатау ауылдық округі 37 826 мың теңге;
Белбұлақ ауылдық округі 50 714 мың теңге;
Бесағаш ауылдық округі 67 980 мың теңге;
Гүлдала ауылдық округі 38 873 мың теңге;
Кеңдала ауылдық округі 24 406 мың теңге;
Қайнар ауылдық округі 13 033 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі 98 343 мың теңге;
Тұздыбастау ауылдық округі 81 486 мың теңге.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
елді мекендерді көркейтуге;
ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
ауылдық округ әкімдерінің қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Талғар ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

О бюджете Талгарского района на 2021-2023 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 28 декабря 2020 года № 69-281. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 11 января 2021 года № 5864.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 6 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 555 781 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 957 615 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 24 255 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 796 812 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 773 099 тысяч тенге;
2) затраты – 16 796 806 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 241 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 80 008 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 767 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета – -281 266 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 281 266 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 830 008 тысяч тенге;
погашение займов – 1 251 313 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 702 571 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 17.11.2021 № 14-47 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных изьятий из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет в сумме 788 637 тысяч тенге, в том числе:
Талгар город 375 976 тысяч тенге;
Алатауский сельский округ 37 826 тысяч тенге;
Белбулакский сельский округ 50 714 тысяч тенге;
Бесагашский сельский округ 67 980 тысяч тенге;
Гулдалинский сельский округ 38 873 тысячи тенге;
Кендалинский сельский округ 24 406 тысяч тенге;
Кайнарский сельский округ 13 033 тысячи тенге;
Панфиловский сельский округ 98 343 тысячи тенге;
Туздыбастауский сельский округ 81 486 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
благоустройство населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских округах;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Талгарского района.

4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 98 585 мың теңге сомада бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талғар аудандық мәслихатының "Әлеуметтік-экономикалық даму, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту және бюджет мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы С. Куракпаев
Талғар аудандық мәслихаттың
хатшысы Ж. Еңкебайұлы

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 98 585 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талгарского районного маслихата "По вопросам социально-экономического развития, тарифной политики, развития малого и среднего предпринимательства и бюджета".
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Талгарского
районного маслихата С. Куракпаев
Секретарь Талгарского
районного маслихата Ж. Еңкебайұлы