2021-2023 жылдарға арналған Қордай ауданы ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 80-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 4868 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес Қордай аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 1.2021-2023 жылдарға арналған ауылдық округтерінің бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) Алға ауылдық округі бойынша:
кірістер –24 402 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 806 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –60 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 21 536 мың теңге;
шығындар – 29 920 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -5 518 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 518 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –5 518 мың теңге;
2) Ауқатты ауылдық округі бойынша:
кірістер – 34 581 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 20 328 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –88 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 14 165 мың теңге;
шығындар – 45 223 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -10 642 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 642 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –10 642 мың теңге;
3) Бетқайнар ауылдық округі бойынша:

О бюджете сельских округов Кордайского района на 2021-2023 годы
Решение Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2020 года № 80-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2020 года № 4868
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кордайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельских округов на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) По Алгинскому сельскому округу:
доходы – 24 402 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 806 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 60 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 536 тысяч тенге;
затраты – 29 920 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – -5 518 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 518 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 518 тысяч тенге;
2) По Аухаттинскому сельскому округу:
доходы – 34 581 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 328 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 88 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 165 тысяч тенге;
затраты – 45 223 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – -10 642 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 642 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 642 тысяч тенге;
3) По Беткайнарскому сельскому округу:

18) Сұлутөр ауылдық округі бойынша:
кірістер – 22 001 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 396 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 19 605 мың теңге;
шығындар – 23 099 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -1 098 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 098 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –1 098 мың теңге;
19) Үлкен Сұлутөр ауылдық округі бойынша:
кірістер – 30 384 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 140 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 27 244 мың теңге;
шығындар – 34 806 мың теңге;
таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
бюджет тапшылығы (профициті) – -4 422 мың теңге;
бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 422 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары –4 422 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Қордай аудандық мәслихатының 15.12.2021 № 17-2 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 299 627 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 16 606 мың теңге;
Ауқатты ауылдық округіне – 12 018 мың теңге;
Бетқайнар ауылдық округіне –11 184 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне – 21 298 мың теңге;
Қақпатас ауылдық округіне – 21 398 мың теңге;
Қаракемер ауылдық округіне – 13 684 мың теңге;
Қарасай ауылдық округіне – 21 865 мың теңге;
Қарасу ауылдық округіне – 21 824 мың теңге;
Қасық ауылдық округіне – 21 441 мың теңге;
Кенен ауылдық округіне – 17 692 мың теңге;
Қордай ауылдық округіне – 0 мың теңге;

18) По Сулуторскому сельскому округу:
доходы – 22 001 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 396 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 605 тысяч тенге;
затраты – 23 099 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – -1 098 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 098 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 098 тысяч тенге;
19) По Улкен Сулуторскому сельскому округу:
доходы – 30 384 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 140 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 27 244 тысяч тенге;
затраты – 34 806 тысяч тенге;
чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
дефицит (профицит) бюджета – -4 422 тысяч тенге;
финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 422 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 422 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 –в редакции решения Кордайского районного маслихата Жамбылской области от 15.12.2021 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Объем субвенции передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов на 2021 год установить в размере 299 627 тысяч тенге, в том числе:
Алгинский сельский округ – 16 606 тысяч тенге;
Аухатинский сельский округ – 12 018 тысяч тенге;
Беткайнарский сельский округ – 11 184 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 21 298 тысяч тенге;
Какпатаский сельский округ – 21 398 тысяч тенге;
Каракемерский сельский округ – 13 684 тысяч тенге;
Карасайский сельский округ – 21 865 тысяч тенге;
Карасуйский сельский округ – 21 824 тысяч тенге;
Касыкский сельский округ – 21 441 тысяч тенге;
Кененский сельский округ – 17 692 тысяч тенге;
Кордайский сельский округ – 0 тысяч тенге;

Масаншы ауылдық округіне – 3 560 мың теңге;
Ноғайбай ауылдық округіне – 12 767 мың теңге;
Отар ауылдық округіне – 19 524 мың теңге;
Сарыбулақ ауылдық округіне – 28 525 мың теңге;
Сортөбе ауылдық округіне – 5 837 мың теңге;
Степной ауылдық округіне – 20 574 мың теңге;
Сулұтөр ауылдық округіне – 13 579 мың теңге;
Үлкен Сулұтөр ауылдық округіне – 16 251 мың теңге;
3. Заң талаптарына сәйкес осы шешімнің орындалуын бақылау Қордай аудандық мәслихатының экономика, қаржы, бюджет, жергілікті өзін-өзі басқару, индустриялық-инновациялық дамыту, аймақты, көлік пен байланысты, орта және шағын бизнесті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Б.Әлімбетке жүктелсін.

Масанчинский сельский округ – 3 560 тысяч тенге;
Ногайбайский сельский округ – 12 767 тысяч тенге;
Отарский сельский округ – 19 524 тысяч тенге;
Сарыбулакский сельский округ – 28 525 тысяч тенге;
Сортобинский сельский округ – 5 837 тысяч тенге;
Степновский сельский округ – 20 574 тысяч тенге;
Сулуторский сельский округ – 13 579 тысяч тенге;
Улкен Сулуторский сельский округ – 16 251 тысяч тенге;
3. В соответствии с требованиями закона контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии Кордайского районного маслихата Б.Әлімбет по вопросам экономики, финансов, бюджета, развития местного самоуправления, индустриально-инновационного развития, развития региона, транспорта и связи, малого и среднего бизнеса.