Меркі ауданы бойынша жер салығының мөлшерлемелерін түзету туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 қарашадағы № 76-7 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 желтоқсанда № 4822 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) кодексінің 510-бабының 1-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес Меркі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 504, 505, 506 баптарында белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелерінен, Меркі ауданы бойынша жерді аймаққа бөлу схемалары негізінде жер салығының базалық мөлшерлемелері 50 пайызға арттырылсын:
1) жеке тұлғаларға берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге;
2) елді мекендердің жерлеріне (үй маңындағы учаскелерді қоспағанда);
3) елді мекендерден тыс орналасқан өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес жерлерге.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Меркі аудандық маслихаттың аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Меркі аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Р. Нуралбеков
Меркі аудандық
мәслихатының хатшысы И. Ахметжанов

О корректировке ставок земельного налога по Меркенскому району
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 27 ноября 2020 года № 76-7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 8 декабря 2020 года № 4822
В соответствии с пунктом 1 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговой кодекс) и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат Меркенского района РЕШИЛ:
1. На основании схемы зонирования земель Меркенский района, повысить ставки земельного налога на 50 процентов от базовых ставок земельного налога, установленных статьями статьями 504, 505 506 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)":
1) на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам;
2) на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков);
3) на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения расположенные вне населенных пунктов.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Меркенского районного маслихата по вопросом территориального экономического структуре, финансов, бюджета, административного территориальный структуре, защите прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.
3. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессий Меркенского
районного маслихата Р. Нуралбеков
Секретарь Меркенского
районного маслихата И. Ахметжанов