Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Жамбыл облысы Шу ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 17 шілдедегі № 281 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 шілдеде № 4687 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Шу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Zhambyl Minerals" (Жамбыл Минералз) жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Жамбыл облысы, Шу ауданында орналасқан Аққұдық учаскесінде пайдалы қазбалар қорын анықтау бойынша іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, 2022 жылдың 19 наурызға дейінгі мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Zhambyl Minerals" (Жамбыл Минералз) жауапкершілігі шектеулі серіктестігі жер пайдаланушыларға қауымдық сервитут белгілеуден келтірілген шығынды толық көлемде өтеуді қамтамасыз етсін және пайдалы қазбалар қорын анықтау бойынша іздестіру жұмыстары аяқталғаннан кейін бүлінген жерді қалпына келтіру жұмыстарын жүргізсін.
3. "Жамбыл облысы Шу ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы қаулының Жамбыл облысы Шу ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Шуского района Жамбылской области от 17 июля 2020 года № 281. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 20 июля 2020 года № 4687
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Шуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "Zhambyl Minerals" (Жамбыл Минералз) на срок до 19 марта 2022 года без изъятия у собственников и землепользователей земельных участков для проведения изыскательских работ по выявлению запасов полезных ископаемых на участке Аккудук, расположенном в Шуском районе Жамбылской области, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Zhambyl Minerals" (Жамбыл Минералз) обеспечить возмещение в полном объеме убытков, причиненных установлению публичного сервитута землепользователям, и после завершения поисковых работ по выявлению запасов полезных ископаемых провести рекультивационные работы нарушенных земель.
3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Шуского района Жамбылской области" в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Шуского района Жамбылской области;
4) принятие других мер, вытекающих из настоящего постановления.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ә. Балқыбековке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл облысы
Шу ауданы әкімінің орынбасары Н. Жаксыбаев
Шу ауданы әкімдігінің
2020 жылғы 17 шілдесі
№ 281 қаулығы қосымша
"Zhambyl Minerals" (Жамбыл Минералз) жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Аққұдық учаскесінде пайдалы қазбалар қорын анықтау бойынша іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін қауымдық сервитут белгілеуге берілген жерлердің Экспликациясы
Жер учаскесінің орналасқан жері
Жалпы көлемі, (гектар)
Оның ішінде
Барлығы егістік (гектар)
оның ішінде
Көп жылдық екпе ағаштар (гектар)
Жайылым (гектар)
Шабындық (гектар)
Барлық ауыл шаруашылық алқаптары (гектар)
Бөгде жерлер (гектар)
суармалы егістік (гектар)
1
Шоқпар ауылдық округі

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района А. Балкибекова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель акима
Шуского района Жамбылской области Н. Жаксыбаев
Приложение к постановлению
акимата Шуского района
от 17 июля 2020 года № 281
Экспликация земель по установлению публичного сервитута для проведения изыскательских работ по выявлению запасов полезных ископаемых на участке Аккудук товариществу с ограниченной ответственностью "Zhambyl Minerals" (Жамбыл Минералз)
Место расположения земельного участка
Общая площадь (гектар)
В том числе
Всего пашня (гектар)
в том числе
Многолетние насаждения (гектар)
Пастбища (гектар)
Сенакос (гектар)
Всего сельскохозяйственные земли (гектар)
Прочие земли (гектар)
пашня орошаемая (гектар)
1
Шокпарский сельский округ