Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Жамбыл облысы Шу ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 24 қарашадағы № 665 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 қарашада № 4816 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Шу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Baiken Minerals" (Байкен Минералз) жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Жамбыл облысы, Шу ауданында орналасқан пайдалы қазбалар қорын анықтау бойынша іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай, 2026 жылдың 19 наурызға дейінгі мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Baiken Minerals" (Байкен Минералз) жауапкершілігі шектеулі серіктестігі жер пайдаланушыларға қауымдық сервитут белгілеуден келтірілген шығынды толық көлемде өтеуді қамтамасыз етсін және пайдалы қазбалар қорын анықтау бойынша іздестіру жұмыстары аяқталғаннан кейін бүлінген жерді қалпына келтіру жұмыстарын жүргізсін.

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Шуского района Жамбылской области от 24 ноября 2020 года № 665. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 ноября 2020 года № 4816
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Шуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "Baiken Minerals" (Байкен Минералз) на срок до 19 марта 2026 года без изъятия у собственников и землепользователей земельных участков для проведения изыскательских работ по выявлению запасов полезных ископаемых расположенном в Шуском районе Жамбылской области, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Baiken Minerals" (Байкен Минералз) обеспечить возмещение в полном объеме убытков, причиненных установлению публичного сервитута землепользователям, и после завершения поисковых работ по выявлению запасов полезных ископаемых провести рекультивационные работы нарушенных земель.

3. "Жамбыл облысы Шу ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы қаулының Жамбыл облысы Шу ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.

3. Коммунальное государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата Шуского района Жамбылской области" в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Шуского района Жамбылской области;
4) принятие других мер, вытекающих из настоящего постановления.