Қарағанды облысы Теміртау қаласының кейбір құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2020 жылғы 18 ақпандағы № 09/03 бірлескен қаулысы және Қарағанды облыстық мәслихатының 2020 жылғы 27 ақпандағы № 503 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 наурызда № 5727 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңдарына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы қорытындысы және Теміртау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 31 қазандағы көпшілік тыңдаулар қорытындысы туралы хаттама негізінде Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облысы Теміртау қаласындағы келесі құрамдас бөліктер:
Комсомол даңғылы – Бауыржан Момышұлы даңғылы;
Димитров көшесі – Абай көшесі;
Коммунаров көшесі – Олег Тищенко көшесі;
Калинин көшесі – Сәкен Сейфуллин көшесі;
Герцен көшесі – Ахмет Байтұрсынұлы көшесі;
Тольятти көшесі – Еламан Байғазиев көшесі деп қайта аталсын.
2. Қарағанды облысы Теміртау қаласының шығысында Республика даңғылынан Димитров көшесіне дейін орналасқан атауы жоқ скверге – "Теміртау жастары" атауы берілсін.
3. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімінің орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына және Қарағанды облыстық мәслихатының әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
4. Осы Қарағанды облысы әкімдігінің және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы және шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Ж. Қасымбек
Сессия төрағасы Б. Шингисов
Облыстық мәслихат хатшысы С. Утешов

О наименовании и переименовании некоторых составных частей города Темиртау Карагандинской области
Совместное постановление акимата Карагандинской области от 18 февраля 2020 года № 09/03 и решение Карагандинского областного маслихата от 27 февраля 2020 года № 503. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 3 марта 2020 года № 5727
В соответствии с законами Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании заключения Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 12 декабря 2019 года и протокола о результатах публичных слушаний Темиртауского городского маслихата от 31 октября 2019 года акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие составные части города Темиртау Карагандинской области:
проспект Комсомольский - в проспект Бауыржана Момышұлы;
улицу Димитрова - в улицу Абая;
улицу Коммунаров - в улицу Олега Тищенко;
улицу Калинина - в улицу Сәкена Сейфуллина;
улицу Герцена - в улицу Ахмета Байтұрсынұлы;
улицу Тольятти - в улицу Еламана Байғазиева.
2. Присвоить безымянному скверу, расположенному в восточной части города Темиртау Карагандинской области от проспекта Республики до улицы Димитрова – наименование "Теміртау жастары".
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Карагандинской области и решения Карагандинского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Карагандинской области и постоянную комиссию Карагандинского областного маслихата по вопросам социально-культурного развития и социальной защите населения.
4. Настоящее совместное постановление акимата Карагандинской области и решение Карагандинского областного маслихата вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Ж. Қасымбек
Председатель сессии Б. Шингисов
Секретарь областного маслихата С. Утешов