Қарағанды қаласының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 595 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 21939 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2021-2023 жылдарға арналған, оның ішінде 2021 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86 104 113 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 52 611 512 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 535 325 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 928 936 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 28 028 340 мың теңге;
2) шығындар – 87 985 247 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 809 067 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 000 688 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 191 621 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 240 868 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 240 868 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 931 069 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 931 069 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 1 000 688 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 525 841 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 5 456 222 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 03.11.2021 № 92 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете города Караганды на 2021 - 2023 годы
Решение Карагандинского городского маслихата от 24 декабря 2020 года № 595. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2020 года № 21939.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 86 104 113 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 52 611 512 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 535 325 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 928 936 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 028 340 тысяч тенге;
2) затраты – 87 985 247 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 809 067 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 000 688 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 191 621 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 240 868 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 240 868 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 931 069 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 931 069 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 000 688 тысяч тенге;
погашение займов – 3 525 841 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 456 222 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 03.11.2021 № 92 (вводится в действие с 01.01.2021).

2. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 103 434 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 03.11.2021 № 92 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 4-ші қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
4. 5-ші қосымшаға сәйкес Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Октябрь ауданының 2021 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.

2. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2021 год в сумме 103 434 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 03.11.2021 № 92 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Учесть, что в составе поступлений и расходов города на 2021 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
4. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района города Караганды на 2021 год согласно приложению 5.

29 029 028
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
11 620 054
Нысаналы даму трансферттері
16 408 286
Бюджеттік кредиттер
1 000 688
Ағымдағы нысаналы трансферттер
11 620 054
оның ішінде:
Мемлекеттік мәдени ұйымдар мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне мәдени ұйымдар мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше жұмыс жағдайлары үшін лауазымдық жалақыларына қосымша төлемдер белгілеуге
78 130
Халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмысшылардың жалақысына үстеме ақылар белгілеуге
329 567
Еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
289 430
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
405 515
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
1 092 652
Объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге
4 816
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін орташа және күрделі жөндеуден өткізуге
8 615 028
оның ішінде:
жолдарды орташа жөндеуден өткізуге
846 637
жолдарды күрделі жөндеуден өткізуге
7 768 391
Өнімді жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие Біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
66 516
Халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
638 400
Бұқаралық спортты дамытуға
100 000
Нысаналы даму трансферттері

29 029 028
в том числе:
Целевые текущие трансферты
11 620 054
Целевые трансферты на развитие
16 408 286
Бюджетные кредиты
1 000 688
Целевые текущие трансферты
11 620 054
в том числе:
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
78 130
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
329 567
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда
289 430
На выплату государственной адресной социальной помощи
405 515
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
1 092 652
На передачу функций охраны объектов в конкурентную среду
4 816
На проведение капитального и среднего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
8 615 028
в том числе:
на средний ремонт дорог
846 637
на капитальный ремонт дорог
7 768 391
На краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей и востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
66 516
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
638 400
На развитие массового спорта
100 000
Целевые трансферты на развитие