Теміртау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы 48 сессиясының № 48/4 "Теміртау қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 12 наурыздағы № 50/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 наурызда № 5753 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы 48 сессиясының № 48/4 "Теміртау қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5631 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2020 жылғы 6 қаңтарда жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 27 037 364 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 15 509 437 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 41 482 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 126 358 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 11 360 087 мың теңге;
2) шығындар – 28 780 593 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 743 229 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 1 743 229 мың теңге:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 1 743 229 мың теңге.";
2) келесі мазмұндағы 1-1 тармағымен толықтырылсын:
"1-1. 2020 жылға арналған қалалық бюджетте 162 529 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару көзделсін.";
3) 5-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2020 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 451 110 мың теңге көзделсін, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнения в решение 48 сессии Темиртауского городского маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/4 "О бюджете города Темиртау на 2020-2022 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 12 марта 2020 года № 50/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 марта 2020 года № 5753
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 48 сессии Темиртауского городского маслихата от 26 декабря 2019 года № 48/4 "О бюджете города Темиртау на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5631, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 6 января 2020 года), следующие изменения и дополнение:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 037 364 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 15 509 437 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 41 482 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 126 358 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 360 087 тысяч тенге;
2) затраты – 28 780 593 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 743 229 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 743 229 тысяч тенге:
используемые остатки бюджетных средств – 1 743 229 тысяч тенге.";
2) дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2020 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 162 529 тысяч тенге.";
3) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2020 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" - 451 110 тысяч тенге, в том числе:

1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күнін мерекелеудің жетпіс бес жылдығына арналған іс-шараларды өткізу шеңберінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 131 450 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 201 000 мың теңге;
3) Балаларды қорғау күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 748 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 33 500 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасының Бірінші Президенті күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 58 282 мың теңге;
6) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 26 130 мың теңге.";
4) 8-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8. Теміртау қаласы жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 95 388 мың теңге сомасында бекітілсін.".

1) на оказание единовременной социальной помощи в рамках проведения мероприятий, посвященных семьдесят пятой годовщине празднования Дня Победы в Великой Отечественной войне – 131 450 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 201 000 тысяч тенге;
3) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню защиты детей – 748 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 33 500 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Первого Президента Республики Казахстан – 58 282 тысяч тенге;
6) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 26 130 тысяч тенге.";
4) пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Темиртау на 2020 год в сумме 95 388 тысяч тенге.".

30380
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
7369
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5199
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
804047
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
49869
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48969
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
900
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
88411
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75971
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12440
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
590428
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145729
045
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
423090
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
21609
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
75339
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75339
02
Қорғаныс
105711
1
Әскери мұқтаждар
76338
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
76338
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
76338
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
29373
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29373
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
28970
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
403
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
172893
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
172893
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
172893
048
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

30 380
004
Проведение оценки имущества в целях налогооблажения
7 369
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 199
9
Прочие государственные услуги общего характера
804047
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
49869
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
48 969
007
Капитальные расходы государственного органа
900
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
88411
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
75 971
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 440
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
590428
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции
145 729
045
Развитие объектов государственных органов
423 090
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
21 609
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
75339
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
75 339
02
Оборона
105711
1
Военные нужды
76338
122
Аппарат акима района (города областного значения)
76338
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
76 338
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
29373
122
Аппарат акима района (города областного значения)
29373
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
28 970
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
403
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
172893
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
172893
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
172893
048
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

5 199
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 199
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқару, оның ішінде:
5199
жерге орналастыру жұмыстарына және паспорттарды дайындауға
5 199
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
34 049
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 440
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 440
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер, оның ішінде:
12 440
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
12 440
483
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
21 609
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
21 609
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру, оның ішінде:
13 482
су құбырлары желілерін күрделі жөндеуге жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
13 482
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру,оның ішінде:
8 127
көшені жарықтандыруды қалпына келтіру
8 127
04
Білім беру
9 783
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
9 783
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 783
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 783
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға,оның ішінде:
9 783
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
4 881
№3 балабақшаны ұстау бойынша ағымдағы шығыстарға
4 902
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 464
2
Әлеуметтiк көмек
1 464
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 464
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1464
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету, оның ішінде:
1 464
республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
1 464
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
13 395
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
13 395
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
13 395
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13 395
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау, оның ішінде:
13 395
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге

5 199
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 199
Управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка сельского округа, в том числе:
5 199
на землеустроительные работы и изготовление технических паспортов
5 199
9
Прочие государственные услуги общего характера
34 049
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 440
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 440
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа, в том числе:
12 440
на оплату труда административных государственных служащих
12 440
483
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
21 609
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
21 609
Организация водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
13 482
разработка проектно сметной документации на капитальный ремонт водопроводных сетей
13 482
Освещение улиц в населенных пунктах, в том числе:
8 127
восстановление уличного освещения
8 127
04
Образование
9 783
9
Прочие услуги в области образования
9 783
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 783
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9 783
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, в том числе:
9 783
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
4 881
на текущие расходы по содержанию детского сада №3
4 902
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 464
2
Социальная помощь
1 464
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 464
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1464
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому, в том числе:
1464
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения за счет трансфертов из республиканского бюджета
1 464
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
13 395
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
13 395
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
13 395
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13 395
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне всего, в том числе:
13 395
на установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений

2 577
"Ақтау" мәдени-бос уақыт өткізу орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының ғимаратын ағымды жөндеуге
8 100
мерекелік іс-шараларды өткізуге
2 718

2 577
на текущий ремонт здания коммунального государственного казенного предприятия "Культурно-досуговый центр "Актау"
8100
на проведение праздничных мероприятий
2 718