2021-2023 жылдарға арналған Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеті туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 463 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 21965 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШIМ ЕТТI:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Жәйрем кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 520 386 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 616 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 172 мың теңге;
трансферттер түсімі – 495 598 мың теңге;
2) шығындар – 522 419 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 033 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 033 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 033 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 25.11.2021 № 74 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021-2023 жылдарға арналған Шалғы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31 483 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 330 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 106 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 047 мың теңге;
2) шығындар – 32 557 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 074 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 074 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 074 мың теңге.

О бюджете поселков Жайрем и Шалгинский на 2021-2023 годы
Решение Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2020 года № 463. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2020 года № 21965. Прекращено действие в связи с истечением срока.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жайрем на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 520 386 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 24 616 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 172 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 495 598 тысяч тенге;
2) затраты – 522 419 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 033 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 033 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 033 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2021 № 74 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет поселка Шалгинский на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 31 483 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 330 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 106 тысяч тенге
поступления трансфертов – 31 047 тысяч тенге;
2) затраты – 32 557 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 074 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 074 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 074 тысяч тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 25.11.2021 № 74 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2021 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджетінің құрамында қалалық бюджеттен кенттердің бюджетіне жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджетінің шығыстарының құрамында бюджеттік бағдарламалар бойынша нысаналы трансферттердің бөлінуі 8-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2021 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджетінде қалалық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі – 378 138 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2021 № 74 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Учесть в составе поступлений бюджета поселков Жайрем и Шалгинский на 2021 год объем целевых текущих трансфертов из местных бюджетов, передаваемых из городского бюджета в бюджет поселков согласно приложению 7.
4. Учесть в составе расходов бюджета поселков Жайрем и Шалгинский на 2021 год распределение целевых трансфертов по бюджетным программам, согласно приложению 8.
5. Учесть, что в бюджете поселков на 2021 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из городского бюджета в сумме – 378 138 тысяч тенге, в том числе:

Жәйрем кенті – 347 210 мың теңге;
Шалғы кенті – 30 928 мың теңге.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
LIV сессияның төрағасы Т. Темиров
Қалалық мәслихаттың хатшысы З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№463 шешіміне
1 қосымша
2021 жылға арналған Жәйрем кентінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 25.11.2021 № 74 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

поселок Жайрем – 347 210 тысяч тенге;
поселок Шалгинский – 30 928 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель LIV сессии Т. Темиров
Секретарь городского маслихата З. Оспанова
Приложение 1
к решению
Каражалского городского маслихата
от 25 декабря 2020 года №463
Бюджет поселка Жайрем на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 25.11.2021 № 74 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

81857
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
5157
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
76700
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4799
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
2942
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
1857
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
244064
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
45255
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
24568
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11341
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
162900
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
6638
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
4993
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
645
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық мүлкін басқару
1000
Атауы
сомасы (мың теңге)
Шалғы кенті
240
Ағымдағы нысаналы трансферттер
240
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
240
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
240
Қаражал қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 25
желтоқсандағы
№ 463
шешіміне 8 қосымша
2021 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджетінің шығыстарының құрамында бюджеттік бағдарламалар бойынша нысаналы трансферттердің бөлінуі
Атауы
сомасы (мың теңге)
Жәйрем кенті
7014
Ағымдағы нысаналы трансферттер
7014
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
7014
006 - Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
5157
Мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
5157
003 - Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
1857
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
1857
Атауы
сомасы (мың теңге)
Шалғы кенті
240
Ағымдағы нысаналы трансферттер
240
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
240
003 - Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
240
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге
240

81857
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
5157
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
76700
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4799
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2942
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
1857
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
244064
Освещение улиц в населенных пунктах
45255
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
24568
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
11341
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
162900
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
6638
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
4993
Капитальные расходы государственного органа
645
Управление коммунальным имуществом города районного значения, села, поселка, сельского округа
1000
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Поселок Шалгинский
240
Целевые текущие трансферты
240
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
240
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
240
Приложение 8
к решению
Каражалского городского
маслихата
от 25 декабря 2020 года
№ 463
Распределение целевых трансфертов по бюджетным программам в составе расходов бюджета поселков Жайрем и Шалгинский на 2021 год
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Поселок Жайрем
7014
Целевые текущие трансферты
7014
в том числе:
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
7014
006 - Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне
5157
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
5157
003-Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1857
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
1857
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Поселок Шалгинский
240
Целевые текущие трансферты
240
в том числе:
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
240
003- Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
240
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
240