2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы 43 сессиясының № 470 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2020 жылғы 29 қазандағы № 555 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қарашада № 6078 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Саран қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы 43 сессиясының № 470 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5652 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 13 қаңтарда, 2020 жылғы 10 қаңтардағы "Саран газеті" газетінде № 1-2 жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, тиісінше, оның ішінде 2020 жылға арналған 1-қосымшаға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 433 678 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 287 677 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 25 478 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 65 681 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 8 054 842 мың теңге;
2) шығындар – 12 006 798 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер– 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалған операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – алу 1 573 120 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 573 120 мың теңге:
қарыздардың түсуі – 1 322 084 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 251 036 мың теңге.";
7-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. Саран қаласы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 24 959 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.";

О внесении изменений в решение 43 сессии Саранского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 470 "О городском бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 29 октября 2020 года № 555. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 10 ноября 2020 года № 6078. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 43 сессии Саранского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 470 "О городском бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5652, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 13 января 2020 года, в газете "Саран газеті" от 10 января 2020 года № 1-2) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2020 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 10 433 678 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 287 677 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 25 478 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 65 681 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 054 842 тысяч тенге;
2) затраты – 12 006 798 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 573 120 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 573 120 тысяч тенге:
поступление займов – 1 322 084 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 251 036 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2020 год в размере 24 959 тысяч тенге.";

85774
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
743
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
79643
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
80645
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
27385
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9943
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
9943
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
128051
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
128051
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69531
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1036
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
51623
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3861
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 257 955
1
Тұрғын үй шаруашылығы
564631
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
425367
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
369457
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
55910
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
139264
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
15454
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
123810
2
Коммуналдық шаруашылық
1 643 994
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 139 592
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
268827
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
870765
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
504402
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

85774
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
743
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
79643
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
80645
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
27385
464
Отдел образования района (города областного значения)
9943
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
9943
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
128051
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
128051
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
69531
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1036
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
51623
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3861
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 257 955
1
Жилищное хозяйство
564631
467
Отдел строительства района (города областного значения)
425367
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
369457
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
55910
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
139264
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15454
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
123810
2
Коммунальное хозяйство
1 643 994
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 139 592
005
Развитие коммунального хозяйства
268827
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
870765
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
504402
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

15505
техникалық көмекші құралдар тізбесін кеңейту
24672
ымдау тілі қызметтері
4973
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
75803
атаулы әлеуметтік көмек
19291
кепілді әлеуметтік пакетке, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
56512
мемлекеттік Халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
19320
орта білім беру ұйымдарын жан басына қаржыландыруды сынақтан өткізуге
37251
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту педагогтарына жалақыны арттыруға
382832
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын арттыруға
261304
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
7752
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге
160000
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне лауазымдық жалақыларына қосымша ақы белгілеуге
20735
Қазақстан Республикасындағы төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге төленетін ақы бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
123810
облыстық бюджеттен
1 038 125
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында талап етілетін біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту
7340
Әлеуметтік қызмет порталы арқылы сатып алынатын санаториялық-курорттық емдеу құнын өтеу ретінде ұсынылатын кепілдендірілген соманы төлеу
119
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге, оның ішінде:
895984
-жолдарды ағымдағы жөндеу
23000
-жолдарды орташа жөндеу
872984
білім мекемелеріне күрделі жөндеу жүргізуге
134682
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
1 206 750
оның ішінде:
"Саран қаласының құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі
1 098 771
Саран қаласының су құбыры желілерін қайта жаңарту, 2 кезек
592778
республикалық бюджет қаражаты есебінен
472353
облыстық бюджет қаражаты есебінен
120425
Кәріз желілерін қайта жаңарту
12189
облыстық бюджет қаражаты есебінен
12189
Саран қаласындағы мектепке спортзал салу
150872
облыстық бюджет қаражаты есебінен
150872
Кәріздік сорғы станцияларын қайта жаңарту
183334
облыстық бюджет қаражаты есебінен
183334
Саран қаласы №1 тұрғын үй құрылысы (100 пәтер)
159598
облыстық бюджет қаражаты есебінен
159598
"Саран қаласының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
107979
Чкалов көшесін қайта жаңарту (2 кезек)
107979
облыстық бюджет қаражаты есебінен
107979

15505
расширения Перечня технических вспомогательных средств
24672
услуги жестового языка
4973
на выплату государственной адресной социальной помощи
75803
адресная социальная помощь
19291
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением
56512
на установление доплат к заработной плате работников , предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
19320
на апробацию подушевого финансирования организаций среднего образования
37251
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
382832
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
261304
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
7752
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
160000
на установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
20735
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
123810
из областного бюджета
1 038 125
краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
7340
на оплату гарантированной суммы, предоставляемой в качестве возмещения стоимости санаторно-курортного лечения приобретаемого через портал социальных услуг
119
на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов, в том числе:
895984
-текущий ремонт дорог
23000
-средний ремонт дорог
872984
на проведение капитального ремонта учреждений образования
134682
Целевые трансферты на развитие
1 206 750
в том числе:
Государственное учреждение "Отдел строительства города Сарани"
1 098 771
Реконструкция водопроводных сетей города Сарани, 2 очередь
592778
за счет средств республиканского бюджета
472353
за счет средств областного бюджета
120425
Реконструкция канализационных сетей
12189
за счет средств областного бюджета
12189
Строительство спортзала к школе
150872
за счет средств областного бюджета
150872
Реконструкция канализационных насосных станций
183334
за счет средств областного бюджета
183334
Строительство жилого дома №1 (100 квартир) город Сарань
159598
за счет средств областного бюджета
159598
Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции города Сарани"
107979
Реконструкция улицы Чкалова (2 очередь)
107979
за счет средств областного бюджета
107979