2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 578 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 21951 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға 1-қосымшаға сәйкес, келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 601 187 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 676 757 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 21 002 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 185 629 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 6 717 799 мың теңге;
2) шығындар – 11 239 609 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -7043 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7043 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 631 379 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 631 379 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 119 211 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 512 168 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 04.11.2021 № 75 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында 4-қосымшаға сәйкес жоғарғы бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін.
3. Қалалық бюджетте қалалық бюджеттен Ақтас кентінің бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі ескерілсін, оның ішінде:

О городском бюджете на 2021-2023 годы
Решение Саранского городского маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2020 года № 578. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2020 года № 21951. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, соответственно, в том числе на 2021 год, согласно приложению 1, в следующих объемах:
1) доходы – 9 601 187 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 676 757 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 21 002 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 185 629 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 717 799 тысяч тенге;
2) затраты – 11 239 609 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -7043 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7043 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 631 379 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 631 379 тысяч тенге:
поступление займов – 1 119 211 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 512 168 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 04.11.2021 № 75 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2021 год целевые трансферты из вышестоящих бюджетов, согласно приложению 4.
3. Предусмотреть в городском бюджете объем субвенции, передаваемой из городского бюджета в бюджет поселка Актас, в том числе:

2021 жылға – 273 057 мың теңге;
2022 жылға – 282 072 мың теңге;
2023 жылға – 301 787 мың теңге.
4. Саран қаласы әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 3 291 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 04.11.2021 № 75 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Сессия төрағасы Ш. Исенов
Мәслихат хатшысы О. Баймаганбетов
Саран қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 578 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған қалалық бюджет

на 2021 год – 273 057 тысяч тенге;
на 2022 год – 282 072 тысяч тенге;
на 2023 год – 301 787 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города Сарани на 2021 год в размере 3 291 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 04.11.2021 № 75 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии Ш. Исенов
Секретарь маслихата О. Баймаганбетов
Приложение 1
к решению
Саранского городского маслихата
от 22 декабря 2020 года № 578
Городской бюджет на 2021 год

24606
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5879
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5879
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4880
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
999
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
28116
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
28116
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
28116
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
28116
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
801898
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
35837
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35837
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35837
2
Әлеуметтiк көмек
554706
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
554706
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
185809
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6569
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
98521
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
841
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
129680
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
96043
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37243
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
211355
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
211355
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75752
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
860
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4114
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

24606
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5879
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5879
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4880
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
999
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
28116
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
28116
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
28116
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
28116
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
801898
1
Социальное обеспечение
35837
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35837
005
Государственная адресная социальная помощь
35837
2
Социальная помощь
554706
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
554706
002
Программа занятости
185809
006
Оказание жилищной помощи
6569
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
98521
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
841
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
129680
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
96043
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37243
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
211355
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
211355
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75752
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
860
021
Капитальные расходы государственного органа
4114
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан

352317
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге, оның ішінде
29173
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
23760
кепілдендірілген әлеуметтік пакетке, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
5413
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
48206
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
14771
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге
4781
техникалық көмекші құралдар тізбесін кеңейту
16678
тифлотехникалық құралдар
11976
еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
91616
еңбекақы төлемін жарым-жартылай субсидиялауға
6255
жастар практикасына
5213
жаңа бизнес идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасылардың мүшелері, аз қамтылған еңбекке жарамды мүгедектер
11668
қоғамдық жұмыстар
68480
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
4200
халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
73732
мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
21390
халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
84000
облыстық бюджеттен
660878
жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
7682
спорт ұйымдарының материалдық-техникалық базасын күтіп ұстауға және нығайтуға
1456
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:
67327
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар)
4548
сурдотехникалық құралдар
2102
тифлотехникалық құралдар
6268
санаторийлы-курорттық емдеу
34177
протездік-ортопедиялық бұйымдар
14062
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
590583
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
1 123 688
республикалық бюджеттен
257320
оның ішінде:
Қарағанды облысы Саран қаласы Макаренко көшесіндегі тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (сумен жабдықтау бөлімі) салу
86979
Қарағанды облысы Саран қаласы Горняк шағынауданындағы тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (сумен жабдықтау бөлімі) салу

352317
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
29173
на выплату государственной адресной социальной помощи
23760
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением
5413
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
48206
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
14771
оказание услуг специалиста жестового языка
4781
расширение перечня технических вспомогательных средств
16678
тифлотехнические средства
11976
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда, в том числе:
91616
на частичное субсидирование заработной платы
6255
на молодежную практику
5213
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
11668
общественные работы
68480
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
4200
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
73732
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
21390
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
84000
из областного бюджета
660878
на краткосрочное профессиональное обучение по заявкам работодателей и востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021
7682
на содержание и укрепление материально-технической базы организаций спорта
1456
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан, в том числе:
67327
специальные средства передвижения (кресло-коляски)
4548
сурдотехнические средства
2102
тифлотехнические средства
6268
санаторно-курортное лечение
34177
протезно-ортопедические изделия
14062
на жилищно-коммунальное хозяйство
590583
Целевые трансферты на развитие
1 123 688
из республиканского бюджета
257320
в том числе:
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры на жилую застройку улицы Макаренко, в городе Сарань, Карагандинской области (раздел водоснабжения)
86979
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры на жилую застройку микрорайон Горняк, в городе Сарань, Карагандинской области (раздел водоснабжения)

170341
облыстық бюджеттен
866368
Саран қаласы, Рабочая көшесі, №2 үй аймағында орналасқан ірі панельді бес қабатты бес кіреберісті тұрғын үйдің құрылысы. №1 үй
153047
Саран қаласы, Рабочая көшесі, №2 үй аймағында орналасқан ірі панельді бес қабатты бес кіреберісті тұрғын үйдің құрылысы. №2 үй
312646
3-шағынаудандағы 13-үйді реконструкциялау
372500
Саран қаласында Yutong маркалы арнайы техника шығару үшін газ құбырын салу
24872
Саран қаласында "QazTehna" сумен қамтамасыз ету үшін №45 барлау-пайдалану ұңғымасын бұрғылау
3303

170341
из областного бюджета
866368
Строительства крупнопанельного пятиэтажного пятиподъездного жилого дома по адресу город Сарань, улица Рабочая в районе дома №2. Дом №1
153047
Строительство крупнопанельного пятиэтажного жилого дома по адресу город Сарань, улица Рабочая в районе дома №2. Дом № 2
312646
Реконструкция дома 13, микрорайон 3
372500
Строительство газопровода для производства автобусов, спецтехники марки Yutong в г.Сарань
24872
Бурение разведочно-экплуатационной скважины №45 для водоснабжения "QazTehna" г.Сарань.
3303