Абай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы 57 сессиясының № 57/607 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 2020 жылғы 13 шілдедегі № 66/707 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 шілдеде № 5954 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Абай аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 26 желтоқсандағы 57 сессиясының № 57/607 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5637 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкісінде 2020 жылы 6 қаңтарда және 2020 жылғы 9 қаңтардағы № 1 (4297) "Абай - Ақиқат" аудандық газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2020–2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 759 473 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 132 077 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 29 028 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 61 078 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 10 537 290 мың теңге;
2) шығындар – 14 881 609 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 835 919 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 857 730 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 811 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 958 055 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 958 055 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 1 758 175 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 931 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 221 811 мың теңге.";
көрсетілген шешімге 1, 4, 5 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын;
5-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2020 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы азаматтық қызметшілеріне, қалалық жағдайда қызметтің осы түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелер ескертілсін.";
6-тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение 57 сессии Абайского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 57/607 "O районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Абайского районного маслихата Карагандинской области от 13 июля 2020 года № 66/707. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 22 июля 2020 года № 5954. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 57 сессии Абайского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 57/607 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5637, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 6 января 2020 года и в районной газете "Абай-Ақиқат" от 9 января 2020 года № 1 (4297)) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 759 473 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 132 077 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 29 028 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 61 078 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10 537 290 тысяч тенге;
2) затраты – 14 881 609 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 835 919 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 857 730 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 811 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 958 055 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 958 055 тысяч тенге:
поступление займов – 1 758 175 тысяч тенге;
погашение займов – 21 931 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 221 811 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2, 3 к настоящему решению;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Предусмотреть на 2020 год гражданским служащим в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта работающим в сельской местности, финансируемых из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

21 931
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
21 811
022
Жергілікті бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
120
Абай аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 13 шілдесі
№ 66/707
шешіміне 2 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
57 сессиясының
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 57/607 шешіміне
4 қосымша
2020 жылға арналған жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
6 347 359
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 713 514
Республикалық бюджеттен
1 462 593
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақыға
8 004
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақыға
165 500
Мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары мұғалімдерінің еңбекақысын ұлғайтуға
336 055
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары мұғалімдерінің еңбекақысын ұлғайтуға
413 499
Өнімді жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
52 805
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
39 018
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
124 875
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі қызметкерлеріне лауазымдық жалақыларына қосымша ақы белгілеуге
41 618
Мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге
29 084
Халықтың әлеуметтік осал топтары және (немесе) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
84 000
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
168 135
Облыстық бюджеттен
250 921
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасының шеңберінде еңбек нарығында талап етілген кәсіп және дағды бойынша жұмысшы кадрларын қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға
30 475
Білім беру объектілерін күтіп ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
100 000
Автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
74 456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыруға
45 990
Нысаналы даму трансферттері

21 931
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
21 811
022
Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета
120
Приложение 2 к решению
Абайского районного
маслихата
от 13 июля 2020 года
№ 66/707
Приложение 4
к решению 57 сессии
Абайского районного маслихата
от 26 декабря 2019 года № 57/607
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов на 2020 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
6 347 359
Текущие целевые трансферты
1 713 514
Из республиканского бюджета
1 462 593
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
8 004
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
165 500
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
336 055
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
413 499
На реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
52 805
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
39 018
На выплату государственной адресной социальной помощи
124 875
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
41 618
На установление доплат к заработной плате работников, представляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
29 084
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
84 000
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
168 135
Из областного бюджета
250 921
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
30 475
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
100 000
На проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
74 456
На организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
45 990
Целевые трансферты на развитие

2 875 670
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 847 481
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
177 832
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
59 682
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 074 527
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
535 440
Облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
1 028 189
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
83 219
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
724 478
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
120 000
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
100 492
Бюджеттік кредиттер
1 758 175
Республикалық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер
198 825
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер
198 825
Облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер
483 375
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
483 375
Облыстық бюджеттен ішкі қаражатынан берілетін кредиттер
1 075 975
Елді мекендерді абаттандыруға
57 501
Әлеуметтік-мәдени объектілерді ағымдағы жөндеуге
217 177
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерін ағымдағы жөндеуге
198 893
Инженерлік-көліктік инфрақұрылымды ағымдағы жөндеуге
70 200
Инженерлік-көлік инфрақұрылымын орташа жөндеуге
532 204
Абай аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 13 шілдесі
№ 66/707
шешіміне 3 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
57 сессиясының
2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 57/607 шешіміне
5 қосымша
2020 жылға арналған аудандық маңызы бар қалаларлар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
603 698
оның ішінде:
Трансферттер
603 698
Мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту және мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту ұйымдарында медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
187 940
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
300 854
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4 400
Әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының еңбекақысын арттыруға
42 100
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
64 556
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
3 848

2 875 670
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета
1 847 481
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
177 832
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
59 682
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 074 527
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
535 440
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета
1 028 189
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
83 219
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
724 478
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
120 000
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
100 492
Бюджетные кредиты
1 758 175
Бюджетные кредиты из республиканского бюджета
198 825
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
198 825
Бюджетные кредиты из областного бюджета
483 375
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
483 375
Кредиты из областного бюджета из средств внутренних займов
1 075 975
На благоустройство населенных пунктов
57 501
На текущий ремонт социально-культурных объектов
217 177
На текущий ремонт объектов жилищно-коммунального хозяйства
198 893
На текущий ремонт инженерно-транспортной инфраструктуры
70 200
На средний ремонт инженерно-транспортной инфраструктуры
532 204
Приложение 3 к решению
Абайского районного
маслихата
от 13 июля 2020 года
№ 66/707
Приложение 5
к решению 57 сессии
Абайского районного маслихата
от 26 декабря 2019 года № 57/607
Целевые трансферты бюджетам городов районного значения, сел, поселков, сельских округов на 2020 год
Наименование
Сумма (тыс. тенге)
1
2
Итого
603 698
в том числе:
Трансферты
603 698
Дошкольное воспитание и обучение и организация медицинского обслуживания в организациях дошкольного воспитания и обучения
187 940
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
300 854
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
4 400
На повышение оплаты труда отдельных категорий административных государственных служащих
42 100
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
64 556
Освещение улиц в населенных пунктах
3 848