Ақтоғай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы 44 сессиясының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 350 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 9 қарашадағы № 438 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 қарашада № 6088 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақтоғай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы 44 сессиясының "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 350 шешіміне (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізіліміне № 5625 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2020 жылы 05 қаңтарда жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7831521 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1943156 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10642 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3846 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5873877 мың теңге;
2) шығындар – 8654116 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 69881 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 98866 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 28985 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 892476 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 892476 мың теңге:
қарыздар түсімі - 811460 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 28985 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 110001 мың теңге.";
2 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративік табыс салығы бойынша – 100 пайыздан;
2) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын - 60 пайыздан;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын – 100 пайыздан;
3) әлеуметтік салық бойынша – 80 пайыздан.";
5 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение 44 сессии Актогайского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 350 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 9 ноября 2020 года № 438. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 ноября 2020 года № 6088. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 44 сессии Актогайского районного маслихата от 26 декабря 2019 года № 350 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5625, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 05 января 2020 года), следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 7831521 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1943156 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10642 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 3846 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 5873877 тысяч тенге;
2) затраты – 8654116 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 69881 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 98866 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 28985 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 892476 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 892476 тысяч тенге:
поступление займов – 811460 тысяч тенге;
погашение займов – 28985 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 110001 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу – 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 60 процентов;
с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
3) по социальному налогу – 80 процентов.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Ақтоғай ауданы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 36 616 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 6, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы С. Бакиров
Сессия төрағасы, аудандық мәслихат хатшысы Р. Абеуов
Ақтоғай аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 9 қарашасы
№ 438
шешіміне 1 қосымша
Қарағанды облысы
Ақтоғай аудандық
мәслихатының

"5. Утвердить резерв акимата Актогайского района на 2020 год в размере 36 616 тысяч тенге.";
приложения 1, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии С. Бакиров
Председатель сессии, секретарь районного маслихата Р. Абеуов
Приложение 1
к решению
Актогайского районного
маслихата
от 9 ноября 2020 года
№ 438
Приложение 1 к решению
Актогайского районного
маслихата Карагандинской

2019 жылғы 26
желтоқсанындағы
№ 350 шешіміне
7 қосымша
2020 жылға арналған аудан бюджетінің нысаналы трансферттері мен бюджеттік кредиттері
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы:
2 935 283
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 799 846
Нысаналы даму трансферттер
323 977
Бюджеттік кредиттер
811 460
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 799 846
оның ішінде:
республикалық бюджеттен:
1 617 988
Мектепке дейінгі оқыту мемлекеттік ұйымдарында педагогтардың біліктілік категориясына үстемеақыға
6 536
Орта білім беру мемлекеттік ұйымдарында педагогтардың біліктілік категориясына үстемеақыға
135 065
Мектепке дейінгі оқыту мемлекеттік ұйымдарында педагогтардың еңбек ақысын ұлғайтуға
210 127
Орта білім беру мемлекеттік ұйымдарында педагогтардың еңбек ақысын ұлғайтуға
228 130
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
633 630
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
75 855
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
3 393
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға
102 154
Мәдениет және мұрағат саласындағы мемлекеттік ұйымдарындағы басқарушы және негізгі персоналдың лауазымдық еңбекақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін үстемеақы белгілеуге
37 540
Халықты әлеуметтік қолдау мемлекеттік ұйымдарындағы арнайы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын қызметкерлердің лауазымдық еңбекақыларына үстемеақы белгілеуге
7 668
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге
51 510
Әлеуметтік осал топтағы адамдарға және (немесе) аз қамтамасыз етілген көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үйлер сатып алуға
126 380
облыстық бюджеттен:
181 858
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласына
15 343
Аса қауіпті жұқпалы аурулармен ауыратын ауыл шаруашылығы малдарын санитарлық жою кезінде иелеріне мал құнының орнын толтыруға
6 520
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, (бірлесіп қаржыландыру)
58 531
Білім беру объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
34 261
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығындағы мамандықтар мен дағдылар бойынша сұранысқа ие жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға

области от 26 декабря 2019
года №350
Целевые трансферты и бюджетные кредиты районного бюджета на 2020 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
2
Итого
2 935 283
в том числе:
Целевые текущие трансферты
1 799 846
Целевые трансферты на развитие
323 977
Бюджетные кредиты
811 460
Целевые текущие трансферты
1 799 846
в том числе:
из республиканского бюджета:
1 617 988
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
6 536
На доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
135 065
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
210 127
На увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования
228 130
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
633 630
На выплату государственной адресной социальной помощи
75 855
На обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 393
На реализацию мероприятий, направленых на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Енбек"
102 154
На установление доплат к должностным окладам за особые условия труда управленческому и основному персоналу государственных организаций сферы культуры и архива
37 540
На установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
7 668
На возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
51 510
Приобретение коммунального жилья для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
126 380
из областного бюджета:
181 858
На сферу жилищно-коммунального хозяйства
15 343
На возмещение владельцам стоимости животного при проведений санитарного убоя больных сельскохозяйственных животных особо опасными инфекционными заболеваниями
6 520
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" (софинансирование)
58 531
На содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
34 261
На краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров, востребованных на рынке труда по квалификациям и навыкам в рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства

2 243
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуден өткізуге
64 960
Нысаналы даму трансферттері:
323 977
оның ішінде:
республикалық бюджеттен:
277 303
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
277 303
облыстық бюджеттен:
46 674
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
46 674
Бюджеттік кредиттер:
811 460
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
54 247
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін кредит беру
757 213

2 243
Капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
64 960
Целевые трансферты на развитие
323 977
в том числе:
из республиканского бюджета:
277 303
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
277 303
из областного бюджета:
46 674
На проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
46 674
Бюджетные кредиты:
811 460
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
54 247
Кредитование для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
757 213