"Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданының әкімдігінің 2020 жылғы 27 қарашадағы № 56/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 желтоқсанда № 6111 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 35 бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Ақтоғай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары бекітілсін.
2. "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдар осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау Ақтоғай ауданы әкімі аппаратының басшысына және әкім орынбасарларына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай ауданының әкімі С. Әбеуова
Ақтоғай ауданы
әкімдігінің
2020 жылғы 27
қарашасы
№ 56/01
қаулысына қосымша
"Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары
1. "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану жөнінде осы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 35-бабына сәйкес әзірленді және "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану тәртібін анықтайды.
2. "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне мынадай көтермелеулер қолданылады:
1) біржолғы ақшалай сыйақы;
2) алғыс жариялау;
3) грамотамен марапаттау;
4) көтермелеудің өзге де нысандары, оның ішінде ведомстволық наградалармен марапаттау.

Об утверждении Правил применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района
Постановление акимата Актогайского района Карагандинской области от 27 ноября 2020 года № 56/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 3 декабря 2020 года № 6111
В соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Актогайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительным органам, финансируемым из бюджета Актогайского района принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима и заместителей акима Актогайского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Актогайского района С. Әбеуова
Приложение к
постановлению
акимата Актогайского района
от 27 ноября 2020 года
№ 56/01
Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района
1. Настоящие Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 35 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района.
2. К государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района, применяются следующие поощрения:
1) единовременное денежное вознаграждение;
2) объявление благодарности;
3) награждение грамотой;
4) иные формы поощрения, в том числе награждение ведомственными наградами.

3. Мемлекеттік қызметшіге бір ерекшелігі үшін бір көтермелеу ғана қолданылады.
4. "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілері лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі, ерекше маңыздылығы мен күрделілігі бар тапсырмаларды орындағаны үшін және жұмыстағы басқа жетістіктері үшін, сондай-ақ олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша көтермеленеді.
5. "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін көтермелеу құрамын аудан әкімінің өкімімен бекітілетін мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу мәселелері жөніндегі Бірыңғай комиссиясының шешімінің негізінде жүргізіледі (бұдан әрі – Комиссия).
6. "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың әкімшілік мемлекеттік қызметшілері қызметтік міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі үшін ай сайын бір жолғы ақшалай сыйақымен көтермеленеді.
Осы тармақта көзделген ақшалай сыйақы төлемі "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың бюджеттік бағдарламасын қаржыландыру жоспары бойынша қаржыны үнемдеу жолымен жүзеге асырылады.
7. Ерекше маңыздылығы мен күрделілігі бар міндеттерді орындағаны және жұмыстағы басқа жетістіктері үшін, сондай-ақ олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша Қағиданың 6 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметшілер "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органдардың бюджеттік бағдарламасын қаржыландыру жоспары бойынша қаржыны үнемдеу жолымен комиссия ұсынымы негізінде Ақтоғай ауданы әкімінің өкімі және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органның бұйрығы негізінде біржолғы ақшалай сыйақымен көтермеленеді.
8. "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне біржолғы ақшалай сыйақы төлеу Ақтоғай ауданы әкімінің өкімі және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органның бұйрығымен жүзеге асырылады.
9. Қызметтік міндеттерін үлгілі орындағаны, қызметте жоғары нәтижеге қол жеткізгені, ерекше маңызды міндеттерді шешуге қосқан жеке үлесі үшін мемлекеттік қызметшілер Ақтоғай ауданы әкімінің Құрмет грамотасымен марапатталады.

3. За одно и то же отличие к государственному служащему может быть применено только одно поощрение.
4. Государственные служащие государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района, поощряются за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности.
5. Поощрение государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района производится на основании решения Единой комиссии по вопросам поощрения государственных служащих, состав которой утверждается распоряжением акима района (далее – Комиссия).
6. Административные государственные служащие государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу ежемесячно поощряются единовременным денежным вознаграждением.
Выплата единовременных денежных вознаграждений, предусмотренных настоящим пунктом, осуществляется за счет экономии средств по плану финансирования бюджетной программы государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительного органа, финансируемого из бюджета Актогайского района.
7. За выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности государственные служащие, указанные в пункте 6 Правил поощряются единовременным денежным вознаграждением по распоряжению акима Актогайского района и приказа соответствующего исполнительного органа, финансируемого из бюджета Актогайского района на основании рекомендаций комиссии за счет экономии средств по плану финансирования бюджетной программы государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительного органа, финансируемого из бюджета Актогайского района.
8. Выплата единовременного денежного вознаграждения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительного органа, финансируемого из бюджета Актогайского района производится распоряжением акима Актогайского района и приказом соответствующего исполнительного органа, финансируемого из бюджета Актогайского района.
9. Почетной грамотой акима Актогайского района награждаются государственные служащие за образцовое выполнение должностных обязанностей, достижение высоких результатов в служебной деятельности, личный вклад в решение особо важных задач.

10. "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданы бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің Ақтоғай ауданы әкімінің Құрмет грамотасымен марапаттау мен көтермеленуді есепке алуды Ақтоғай ауданы әкімі аппаратының персоналды басқару бөлімі мемлекеттік қызметшінің еңбек кітапшасына және жеке іс қағазына деректерді енгізе отырып жүргізеді.
11. Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес "Ақтоғай ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Ақтоғай ауданының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеудің басқа формалары қолданылады.
12. Мемлекеттік қызметшілер мына жағдайларда көтермелеуге жатпайды:
1) алып тастамаған тәртіптік жазасы болса;
2) сынақ мерзімінен өту кезеңінде;
3) "А", "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшісіне қатысты Ұлттық қауіпсіздік органдарының арнайы тексеруі кезінде;
4) мемлекеттік органда бір айдан аз жұмыс істегендер.

10. Учет поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и исполнительного органа, финансируемого из бюджета Актогайского района Почетной грамотой акима Актогайского района осуществляется отделом управления персоналом аппарата акима Актогайского района с занесением данных о поощрении в трудовую книжку и личное дело государственного служащего.
11. Иные формы поощрений применяются к государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Актогайского района" и соответствующих исполнительных органов, финансируемых из бюджета Актогайского района в соответствии с иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
12. Не подлежат поощрению государственные служащие:
1) имеющие не снятые дисциплинарные взыскания;
2) в период прохождения испытательного срока;
3) в период проведения специальной проверки органами национальной безопасности в отношении административного государственного служащего корпуса "А", "Б";
4) проработавшие в государственном органе менее одного месяца.