Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 428 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 12 қаңтарда № 6157 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2017 жылдың 20 ақпанындағы "Жайылымдар туралы" Заңының 8 бабына сәйкес, Ұлытау ауданының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Ташенов
Мәслихат хатшысы Т. Сейтжанов
Ұлытау аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 31
желтоқсандағы
№ 428
шешіміне қосымша
Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспар
Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспар (бұдан әрі - жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылдын 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңына сәйкес әзірленді. Осы жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалануды, мал азығына деген қажеттілікті тұрақты қамтамасыз етуді және жайылымдардың тозу процестерін болдырмауды қамтамасыз етеді.
Жоспар құрамында:
1) Жерлер санаты Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына сәйкес Ұлытау ауданының аумағы 1 Қосымшада көрсетілген.
2) Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына 2 Қосымшаға сәйкес ауылдық округтерінің және елді мекендерінің атаулары.

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию
Решение Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 31 декабря 2020 года № 428. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 12 января 2021 года № 6157.
В соответствии с законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Улытауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию Улытауского района на 2021-2022 годы, согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Ташенов
Секретарь маслихата Т. Сейтжанов
Приложение к решению
Улытауского районного
маслихата
от 31 декабря 2020 года
№ 428
План по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 годы
План по управлению пастбищами и их использованию по Улытаускому району на 2021-2022 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах". Настоящий План обеспечивает рациональное использование пастбищ, устойчивое обеспечение потребности в кормах и предотвращение процессов деградации пастбищ.
План содержит:
1) Территория Улытауского района по категориям земель представлена в Приложении 1 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года.
2) Наименования сельских округов и населенных пунктов, согласно Приложению 2 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года.

3) Ауыл және ауылдық округ, иелері кескінінде ауыл шаруашылығы жануарларының саны туралы деректер Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына 3 Қосымшаға сәйкес көрсетілген.
4) Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына 4 Қосымшаға сәйкес табиғи жайылымдарды пайдалану күнтізбесі кестесі арқылы келесі улау мерзімдерімен төрт танапты жайылым айналымы арқылы көрсетілген.

3) Данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных в разрезе сельских округов, владельцев крестьянских и личных подсобных хозяйств отражены в Приложении 3 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года.
4) Схема четырехпольного пастбищеоборота со следующими сроками стравливания, по календарному графику представленными в Приложении 4 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года.

5) Кент және ауылдық округ кескінінде ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жастық-жыныстық топтары бойынша табын, отарлар саны туралы деректер Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына сәйкес 5 Қосымшада көрсетілген.
6) Ұлытау ауданының аумағындағы ветеринариялық-санитарлық объектілері туралы деректер Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына 6 Қосымшаға сәйкес көрсетілген.

5) Количество гуртов, отар сформированных по видам сельскохозяйственных животных в разрезе сельских округов отображены в Приложении 5 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года.
6) Сведения о ветеринарно-санитарных объектах на территории Улытауского района представлены в Приложении 6 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года.

7) Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына 7 Қосымшаға сәйкес Ұлытау ауданының аумағында жайылымдардың қамтылғаны көрсетілген.
8) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемалары (картасы) және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карталары Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына 8-27 Қосымшаларына сәйкес көрсетілген.

7) Обеспечение пастбищами сельских округов и данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных владельцев личных подсобных хозяйств представлены в Приложении 7 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года.
8) схемы (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальных единиц в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов и карты с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры представлены согласно Приложениям 8-27 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года;

9) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары және жайылым пайдаланушылардың су көздерiне қол жеткізу схемалары Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына 28-47 Қосымшаларына сәйкес көрсетілген;
10) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемалары және кент, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемалары Ұлытау ауданы бойынша жайылымдарды басқару және пайдалану жөніндегі 2021-2022 жылдарға арналған жоспарына 48-67 Қосымшаларына сәйкес көрсетілген.
Ұлытау ауданы бойынша

9) приемлемые схемы пастбищеоборотов и схемы доступа пастбище пользователей к водоисточникам, представлены согласно Приложениям 28-47 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года;
10) схемы перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схемы размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселках и сельских округах представлены в Приложениях 48-67 к Плану по управлению и использованию пастбищ Улытауского района на 2021-2022 года.
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Улытаускому району