2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 519 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 21 желтоқсанда № 7938 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 413 212 052,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 272 295,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 037 246,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 278 839,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 376 623 672,2 мың теңге;
2) шығындар – 415 955 825,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 911 035,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 14 987 553,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 076 518,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 251 929,4 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 1 251 929,4 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 906 737,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 906 737,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 25.11.2021 № 66 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандар мен Қызылорда қаласының бюджеттерінен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданынан – 50%;
Қазалы ауданынан – 50%;
Қармақшы ауданынан – 50%;
Жалағаш ауданынан – 50%;
Сырдария ауданынан – 50%;
Шиелі ауданынан – 50%;
Жаңақорған ауданынан – 50%;
Қызылорда қаласынан – 90%;
2) 101.202 "Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандар бюджеттерінен – 0%, Қызылорда қаласы бюджетінен – 90%;
3) 101.111 "Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы" коды бойынша аудандар мен Қызылорда қаласы бюджеттерінен – 0%;

Об областном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Кызылординского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 519. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 21 декабря 2020 года № 7938. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 413 212 052,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 272 295,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 037 246,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 278 839,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 376 623 672,2 тысяч тенге;
2) затраты – 415 955 825,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 911 035,1 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 14 987 553,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 076 518,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 251 929,4 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 1 251 929,4 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -6 906 737,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 6 906 737,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 25.11.2021 № 66 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет на 2021 год с бюджетов районов и города Кызылорды в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов:
Аральского района – 50 %;
Казалинского района – 50%;
Кармакшинского района – 50%;
Жалагашского района – 50%;
Сырдарьинского района – 50%;
Шиелийского района – 50%;
Жанакорганского района – 50%;
города Кызылорды – 90%;
2) по коду 101.202 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты" с бюджетов районов – 0%, с бюджета города Кызылорды – 90%;
3) по коду 101.111 "Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора" с бюджетов районов и города Кызылорды – 0%;

4) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша бюджеттерінен:
Арал ауданынан – 50%;
Қазалы ауданынан – 50%;
Қармақшы ауданынан – 50%;
Жалағаш ауданынан – 50%;
Сырдария ауданынан – 50%;
Шиелі ауданынан – 50%;
Жаңақорған ауданынан – 50%;
Қызылорда қаласынан – 90%.
3. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте, облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 95 893 342 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал ауданы 12 289 436 мың теңге;
Қазалы ауданы 14 302 109 мың теңге;
Қармақшы ауданы 11 579 479 мың теңге;
Жалағаш ауданы 7 087 793 мың теңге;
Сырдария ауданы 4 332 539 мың теңге;
Шиелі ауданы 14 849 746 мың теңге;
Жаңақорған ауданы 14 607 181 мың теңге;
Қызылорда қаласы 16 845 059 мың теңге.
4. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет қаражаттары есебінен 2021 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған ағымдағы шараларды жүзеге асыру;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;
3) Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлері және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға бір реттік әлеуметтік көмек төлеу;
4) өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсетуге;
5) туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету;
6) гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
7) Адамның иммун тапшылығы вирусы инфекциясы бар балаларға әлеуметтік көмек көрсету;
8) "Бақытты отбасы" аз қамтылған отбасыларды қолдау орталығының қызметін қамтамасыз ету;
9) Байқоңыр қаласында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрғын үй көмегін көрсету;
10) халықтың осал топтарына қолдау көрсету үшін ыстық тамақ ұйымдастыру;
11) мемлекеттік-жекешелік әріптестік аясында іске қосылған спорт нысандарын ұстау;
12) каналдарды ұстау;
13) жер асты және жер үсті инженерлік желілерін түгендеу;
14) жолаушылар маршрутын субсидиялау;
15) автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу;

4) по коду 103.101 "Социальный налог" с бюджетов:
Аральского района – 50%;
Казалинского района – 50%;
Кармакшинского района – 50%;
Жалагашского района – 50%;
Сырдарьинского района – 50%;
Шиелийского района – 50%;
Жанакорганского района – 50%;
города Кызылорды – 90%.
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 95 893 342 тысячи тенге, в том числе:
Аральский район 12 289 436 тысяч тенге;
Казалинский район 14 302 109 тысяч тенге;
Кармакшинский район 11 579 479 тысяч тенге;
Жалагашский район 7 087 793 тысяч тенге;
Сырдарьинский район 4 332 539 тысяч тенге;
Шиелийский район 14 849 746 тысяч тенге;
Жанакорганский район 14 607 181 тысяч тенге;
город Кызылорда 16 845 059 тысяч тенге.
4. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2021 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
1) реализацию текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек";
2) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
3) выплату единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны труда и другие лица, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах";
4) оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям;
5) оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения;
6) оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию;
7) оказание социальной помощи детям с вирус иммунодефицита человека инфекцией;
8) обеспечение деятельности центра поддержки малообеспеченным семьям "Бақытты отбасы";
9) оказание жилищной помощи гражданам Республики Казахстан проживающих в городе Байконыр;
10) организацию горячего питания для поддержки социально-уязвимых слоев населения;
11) содержание спортивных объектов введенных в рамках государственного-частного партнерства;
12) на содержание каналов;
13) инвентаризацию подземных и надземных инженерных сетей;
14) субсидирование пассажирских маршрутов;
15) капитальный и средний ремонт автомобильной дороги;

16) 1986-1987 жылдары Чернобыль атом электрстанциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға әлеуметтік көмек;
17) Семей ядролық полигондағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен азаматтарға әлеуметтік көмек;
18) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын қоса қаржыландыру;
19) Қызылорда қаласы мен аудандар бюджеттерінің жылдық кіріс түсімдері болжамының орындалмауына байланысты жоғалтуларын өтеу;
20) суландыру қондырғыларын құжаттандыру;
21) абаттандыру;
22) жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайту;
23) I топтағы мүгедектерге қызмет көрсететін жеке көмекшілердің қызметіне ақы төлеу;
24) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды қоса қаржыландыру;
25) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - - Қызылорда облыстық мәслихатының 14.04.2021 № 23 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2021 № 32 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.10.2021 № 55 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2021 № 66 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі)шешімдерімен.
5. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2021 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту;
4) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау;
5) еңбек нарығын дамыту;
6) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеу;
7) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру;
8) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыру;
9) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу;
10) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту.

16) социальную помощь, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах;
17) социальную помощь гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном полигоне;
18) софинансирование жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
19) компенсацию потерь в связи с невыполнением годового прогноза поступлений доходов бюджета районов и города Кызылорды;
20) документацию водных установок;
21) благоустройство;
22) повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда;
23) оплату услуг индивидуальных помощников, предоставляющих услуги инвалидам І группы;
24) софинансирование мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
25) выплату государственной адресной социальной помощи.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Кызылординского областного маслихата от 14.04.2021 № 23 (вводится в действие с 01.01.2021); от 16.07.2021 № 32 (вводится в действие с 01.01.2021); от 05.10.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021); от 25.11.2021 № 66 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и города Кызылорды на 2021 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
4) развитие рынка труда;
5) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
6) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
7) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских насленных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
8) финансирование приоритетных проектов транспортной ифаструктуры;
9) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей;
10) увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта.

Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - - Қызылорда облыстық мәслихатының 16.07.2021 № 32 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2021 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
2) газ тасымалдау жүйесін дамыту;
3) коммуналдық тұрғын-үй қорының тұрғын үйлерін салу және (немесе) реконструкциялау;
4) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;
5) әлеуметтік саланы дамыту;
6) көлік инфрақұрылымын дамыту;
7) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту;
8) коммуналдық шаруашылықты дамыту.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - - Қызылорда облыстық мәслихатының 14.04.2021 № 23 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2021 жылға арналған нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) коммуналдық тұрғын-үй қорының тұрғын үйлерін салу және (немесе) реконструкциялау;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайластыру;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
4) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту;
5) көлік инфрақұрылымын дамыту;
6) Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру;
7) Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту.
8. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2021 жылға арналған нысаналы несиелердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
1) тұрғын үй жобалау және (немесе) салу;
2) Жұмыспен қамту жол картасы аясында инфрақұрылымдық жобаларды дамыту.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 14.04.2021 № 23 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне республикалық бюджет есебінен 2021 жылға арналған нысаналы несиелердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде төмендегілер үшін айқындалады:
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізу.

Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Кызылординского областного маслихата от 16.07.2021 № 32 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2021 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
1) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) развитие газотранспортной системы;
3) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
4) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
5) развитие социальной сферы;
6) развитие транспортной инфраструктуры;
7) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
8) развитие коммунального хозяйства.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Кызылординского областного маслихата от 14.04.2021 № 23 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Распределение целевых трансфертов на развитие бюджетам районов и города Кызылорды на 2021 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
5) развитие транспортной инфраструктуры;
6) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
7) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
8) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесиги".
8. Распределение целевых кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2021 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
1) проектирование и (или) строительство жилья;
2) развитие инфраструктурных проектов в рамках Дорожной карты занятости.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Кызылординского областного маслихата от 14.04.2021 № 23 (вводится в действие с 01.01.2021).
8-1. Распределение целевых кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2021 год за счет средств республиканского бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области на:
проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.

Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 16.07.2021 № 32 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-2. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттеріне облыстық бюджет есебінен 2021 жылға арналған нысаналы несиелердің бөлінуі Қызылорда облысы әкімдігінің қаулысы негізінде газ тасымалдау жүйесін дамыту үшін айқындалады.
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 05.10.2021 № 55 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 563 280 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың бюджеттерінен және Қызылорда қаласы бюджетінен трансферттердің түсімдері 91 706 291 мың теңге сомасында көзделсін.
10-1. Мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыруға ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін 2021 жылға бағалы қағаздар шығару арқылы облыстың жергілікті атқарушы органымен қарыз алуы мақұлдансын.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облыстық мәслихатының 25.11.2021 № 66 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі);
10-2. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Қызылорда қаласы бюджеттерінен Жұмыспен қамтудың 2020-2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде инфрақұрылымдық жобаларды іске асыруға 2020 жылға бөлінген, пайдаланылмаған несиелердің түсімі 178 443,2 мың теңге сомасында көзделсін.
Ескерту. Шешім 10-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 14.04.2021 № 23 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-3. Аудандар және Қызылорда қаласы бюджеттерінен республикалық бюджеттен бөлінген, 2020 жылғы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 21 368,1 мың теңге сомасындағы несиелер түсімін облыстық бюджетке қайтару көзделсін.
Ескерту. Шешім 10-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 25.11.2021 № 66 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 16.07.2021 № 32 (вводится в действие с 01.01.2021).
8-2. Распределение целевых кредитов бюджетам районов и города Кызылорды на 2021 год за счет средств областного бюджета определяется на основании постановления акимата Кызылординской области для развития газотранспортной системы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 05.10.2021 № 55 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2021 год в сумме 563 280 тысяч тенге.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год поступления трансфертов из районных бюджетов и бюджета города Кызылорда в сумме 91 706 291 тысяч тенге.
10-1. Одобрить заимствование местным исполнительным органом области на 2021 год выпуск государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья.
Сноска. Пункт 10-1 - в реадкции решения Кызылординского областного маслихата от 14.04.2021 № 23 (вводится в действие с 01.01.2021).
10-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год поступления неиспользованных кредитов из бюджетов районов и города Кызылорды, выделенных в 2020 году на реализацию инфраструктурных проектов в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы в сумме 178 443,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 14.04.2021 № 23 (вводится в действие с 01.01.2021).
10-3. Предусмотреть поступления сумм возврата неиспользованных (недоиспользованных) кредитов 2020 года в сумме 21 368,1 тысяч тенге, выделенных из республиканского бюджета, в областной бюджет из бюджетов районов и города Кызылорда.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-3 в соответствии с решением Кызылординского областного маслихата от 25.11.2021 № 66 (вводится в действие с 01.01.2021).

11. 2021 жылға арналған жергiлiктi бюджеттердi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қызылорда облыстық мәслихатының 51-сессиясының төрағасы Н. Амитов
Қызылорда облыстық мәслихатының хатшысы К. Бисенов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2020 жылғы "11" желтоқсандағы
51-сессиясының № 519
шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджет

11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год, согласно приложению 4.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель 51 сессии Кызылординского областного маслихата Н. Амитов
Секретарь Кызылординского областного маслихата К. Бисенов
Приложение 1 к решению 51 сессии
Кызылординского областного маслихата
от "11" декабря 2020 года № 519
Областной бюджет на 2021 год

450 768,5
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
444 590,8
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
34 000,0
025
Орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
8 939 341,8
029
Әдістемелік жұмыс
397 821,7
052
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау"
2 850 437,0
055
Балалар мен жас өспірімдерге қосымша білім беру
2 832 683,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
145 177,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 096 520,0
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" талантарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
46 119,0
082
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
81 068 688,5
083
Ауылдық жерлерде оқушыларды жақын жердегі мектепке дейін тегін алып баруды және одан алып қайтуды ұйымдастыру
42 352,0
085
Байқоңыр қаласындағы қазақ тілінде білім беру ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 842 924,1
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 532,0
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
238 860,0
200
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету және оларда медициналық қызмет көрсетуді ұйымдастыру
2 036 323,7
202
Мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
27 073 453,1
203
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға
33 806 848,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
5 474 499,5
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
4 963 010,2
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
511 489,3
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
4 874 350,3
011
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту объектілерін салу және реконструкциялау
202 000,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3 136 021,4
069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 536 328,9
05
Денсаулық сақтау

450 768,5
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
444 590,8
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
34 000,0
025
Подготовка специалистов в организациях послесреднего образования
8 939 341,8
029
Методическая работа
397 821,7
052
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 850 437,0
055
Дополнительное образование для детей и юношества
2 832 683,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
145 177,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 096 520,0
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
46 119,0
082
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
81 068 688,5
083
Организация бесплатного подвоза учащихся до ближайшей школы и обратно в сельской местности
42 352,0
085
Обеспечение деятельности организаций образования города Байконыр с казахским языком обучения
2 842 924,1
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 532,0
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
238 860,0
200
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения и организация в них медицинского обслуживания
2 036 323,7
202
Реализация государственного образовательного заказа дошкольных организациях образования
27 073 453,1
203
Реализация подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования
33 806 848,0
285
Управление физической культуры и спорта области
5 474 499,5
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
4 963 010,2
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
511 489,3
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
4 874 350,3
011
Строительство и реконструкция объектов дошкольного воспитания и обучения
202 000,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
3 136 021,4
069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
1 536 328,9
05
Здравоохранение

7 605 300,1
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 767 127,1
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
203 133,4
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
239 306,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
66 819,9
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
158 871,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
55 019,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
44 291,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
29 250,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 804 662,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
41 696,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 107 492,8
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
167 193,2
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
323 418,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызметті көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
525 974,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 838 173,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
2 838 173,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18 741 061,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
18 144 269,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
164 013,5
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
478 122,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
669 727,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 321 835,7

7 605 300,1
253
Управление здравоохранения области
4 767 127,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
203 133,4
006
Услуги по охране материнства и детства
239 306,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
66 819,9
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
158 871,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
55 019,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
44 291,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
29 250,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 804 662,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
41 696,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 107 492,8
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
167 193,2
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
323 418,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
525 974,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 838 173,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
2 838 173,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18 741 061,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
18 144 269,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
164 013,5
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
478 122,0
003
Социальная поддержка инвалидов
669 727,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 321 835,7

014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
594 606,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
625 054,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
94 380,1
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
3 443,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
115 115,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
24 370,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
14 053 602,4
261
Облыстың білім басқармасы
450 259,9
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
235 248,9
037
Әлеуметтік сауықтандыру
84 519,0
084
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындармен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
46 750,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
83 742,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
51 817,1
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
51 817,1
295
Облыстың еңбек саласындағы бақылау басқармасы
94 714,9
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
94 714,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9 116 600,9
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 116 600,9
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
317 380,6
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
3 361 800,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
139 090,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
530 257,8
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
4 768 071,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
9 292 789,4
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
1 524 287,2
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
269 984,0

014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
594 606,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
625 054,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
94 380,1
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
3 443,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
115 115,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
24 370,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
14 053 602,4
261
Управление образования области
450 259,9
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
235 248,9
037
Социальная реабилитация
84 519,0
084
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
46 750,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
83 742,0
263
Управление внутренней политики области
51 817,1
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
51 817,1
295
Управление по контролю в сфере труда области
94 714,9
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
94 714,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 116 600,9
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
9 116 600,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
317 380,6
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
3 361 800,0
038
Развитие коммунального хозяйства
139 090,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
530 257,8
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
4 768 071,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
9 292 789,4
263
Управление внутренней политики области
1 524 287,2
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
269 984,0

2 566 474,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
31 752,7
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау"
24 736,1
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 693 835,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
136 465,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
2 746,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
53 697,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 012,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
71 477,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
32 165,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 066 666,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 395,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
213 164,0
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
111 048,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
88 862,5
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
88 862,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 654,0
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
7 654,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14 021 650,5
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 916 294,3
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
168 694,0
004
Қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
44 366,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

2 566 474,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
31 752,7
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
24 736,1
719
Управление ветеринарии области
1 693 835,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
136 465,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
2 746,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
53 697,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
4 012,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
71 477,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
32 165,0
014
Провдение противоэпизоотических мероприятий
1 066 666,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 395,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
213 164,0
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
111 048,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
88 862,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
88 862,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 654,0
020
Развитие объектов сельского хозяйства
7 654,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14 021 650,5
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 916 294,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
168 694,0
004
Разработка комплексных схем градостроительного развития и генеральных планов населенных пунктов
44 366,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

53 793,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
53 793,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
811 247,0
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
3 608,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
807 639,0
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
111 150,0
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
111 150,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
269 418,7
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
269 418,7
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
200 582,0
051
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
84 373,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
116 209,0
289
Облыстың кәсіпкерлік және туризм басқармасы
4 179 925,2
006
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
2 372 875,0
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
6 800,5
015
"Бизнестің жол картасы 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 550 249,7
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
250 000,0
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
84 331,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
84 331,0
14
Борышқа қызмет көрсету
1 700 029,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 700 029,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 691 028,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
9 001,0
15
Трансферттер
108 011 731,4
257
Облыстың қаржы басқармасы
108 011 731,4
007
Субвенциялар
95 893 342,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2 600 384,2
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 335 350,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару

53 793,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
53 793,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
811 247,0
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
3 608,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
807 639,0
280
Управление индустриально-инновационного развития области
111 150,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
111 150,0
285
Управление физической культуры и спорта области
269 418,7
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
269 418,7
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
200 582,0
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
84 373,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
116 209,0
289
Управление предпринимательства и туризма области
4 179 925,2
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
2 372 875,0
008
Поддержка предпринимательской деятельности
6 800,5
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
1 550 249,7
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
250 000,0
743
Управление цифровых технологий области
84 331,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
84 331,0
14
Обслуживание долга
1 700 029,0
257
Управление финансов области
1 700 029,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 691 028,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
9 001,0
15
Трансферты
108 011 731,4
257
Управление финансов области
108 011 731,4
007
Субвенции
95 893 342,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2 600 384,2
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательств
9 335 350,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан

280 440,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
280 440,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
280 440,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
15 801 086,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
49 542,0
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 542,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
6 145 570,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 352,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
30 481,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 188 739,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
1 515,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
4 823 483,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
7 888 241,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
139 873,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
151 351,0
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
1 500 615,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
590 468,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
435 857,0
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
2 377,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
102 391,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
8 400,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
447,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 029 331,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
19 198,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 655 896,0
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
21 103,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"

280 440,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
280 440,0
071
Развитие газотранспортной системы
280 440,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
15 801 086,0
251
Управление земельных отношений области
49 542,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
49 542,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
6 145 570,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
101 352,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
30 481,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 188 739,0
006
Охрана животного мира
1 515,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
4 823 483,0
255
Управление сельского хозяйства области
7 888 241,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
139 873,0
002
Субсидирование развития семеноводства
151 351,0
006
Субсидирование производства приоритетных культур
1 500 615,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
590 468,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
435 857,0
018
Обезвреживание пестицидов
2 377,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
102 391,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
8 400,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
447,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 029 331,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
19 198,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
2 655 896,0
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
21 103,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

1)
Жалпы білім беру;
2)
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру;
3)
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру.
2.
Денсаулық сақтау:
1)
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер;
2)
Саламатты өмір салтын насихаттау;
3)
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау;
4)
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру;
5)
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету;
6)
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру.

1)
Общеобразовательное обучение;
2)
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам;
3)
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования.
2.
Здравоохранение:
1)
Услуги по охране материнства и детства;
2)
Пропаганда здорового образа жизни;
3)
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения;
4)
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь;
5)
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов;
6)
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан.