2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 439 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 8021 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы кодексінің 9-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 409 435 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 340 632,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38 643,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 138 225,7 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 17 891 933,7 мың теңге;
2) шығындар – 20 595 756,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 48 773,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 62 041,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 48 782 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 48 782 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 283 877,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 283 877,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 43 755 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 78 801,8 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 300 637,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 07.12.2021 № 156 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Аудандық бюджетке берілетін субвенциялардың көлемдері 2021 жылға 12 289 436 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджет есебінен қала, кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі 1 001 195 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Арал қаласы 206 829 мың теңге;
Жақсықылыш кенті 27 165 мың теңге;

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2020 года № 439. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2020 года № 8021. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9 кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 409 435 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 340 632,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38 643,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 138 225,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 891 933,7 тысяч тенге;
2) затраты – 20 595 756,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 773,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 62 041,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 48 782 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 48 782 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 283 877,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 283 877,1 тысяч тенге;
поступление займов – 43 755 тысяч тенге;
погашение займов – 78 801,8 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 300 637,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аральского районного маслихата Кызылординской области от 07.12.2021 № 156 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Определить нормативы распределения доходов в областной бюджет на 2021 год в следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" –50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Установить объем субвенций, передаваемых в районный бюджет на 2021 год в сумме 12 289 436 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города, поселка и сельского округа в сумме 1 001 195 тысяч тенге, в том числе:
Город Аральск 206 829 тысяч тенге;
Поселок Жаксыкылыш 27 165 тысяч тенге;

Сексеуіл кенті 67 122 мың теңге;
Ақирек ауылдық округі 27 725 мың теңге;
Аманөткел ауылдық округі 57 886 мың теңге;
Аралқұм ауылдық округі 28 788 мың теңге;
Атанши ауылдық округі 26 502 мың теңге;
Бекбауыл ауылдық округі 38 658 мың теңге;
Беларан ауылдық округі 26 380 мың теңге;
Бөген ауылдық округі 35 070 мың теңге;
Жаңақұрылыс ауылдық округі 28 450 мың теңге;
Жетес би ауылдық округі 28 623 мың теңге;
Жіңішкеқұм ауылдық округі 28 258 мың теңге;
Қамыстыбас ауылдық округі 40 731 мың теңге;
Қарақұм ауылдық округі 34 678 мың теңге;
Қаратерең ауылдық округі 28 903 мың теңге;
Қосаман ауылдық округі 35 738 мың теңге;
Қосжар ауылдық округі 26 079 мың теңге;
Құланды ауылдық округі 28 958 мың теңге;
Мергенсай ауылдық округі 28 621 мың теңге;

Поселок Саксаульск 67 122 тысяч тенге;
Сельский округ Акирек 27 725 тысяч тенге;
Сельский округ Аманоткел 57 886 тысяч тенге;
Сельский округ Аралкум 28 788 тысяч тенге;
Сельский округ Атанши 26 502 тысяч тенге;
Сельский округ Бекбауыл 38 658 тысяч тенге;
Сельский округ Беларан 26 380 тысяч тенге;
Сельский округ Боген 35 070 тысяч тенге;
Сельский округ Жанакурылыс 28 450 тысяч тенге;
Сельский округ Жетес би 28 623 тысяч тенге;
Сельский округ Жинишкекум 28 258 тысяч тенге;
Сельский округ Камыстыбас 40 731 тысяч тенге;
Сельский округ Каракум 34 678 тысяч тенге;
Сельский округ Каратерен 28 903 тысяч тенге;
Сельский округ Косаман 35 738 тысяч тенге;
Сельский округ Косжар 26 079 тысяч тенге;
Сельский округ Куланды 28 958 тысяч тенге;
Сельский округ Мергенсай 28 621 тысяч тенге;

Аққұм ауылдық округі 45 146 мың теңге;
Райым ауылдық округі 60 003 мың теңге;
Сазды ауылдық округі 26 654 мың теңге;
Сапақ ауылдық округі 18 228 мың теңге.
5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 48 048 мың теңге көлемінде бекітілсін.
6. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Арал аудандық мәслихатының кезекті алпыс төртінші сессиясының төрағасы А. Асанбаев
Арал аудандық мәслихатының хатшысы Д. Мадинов
Арал аудандық мәслихатының
2020 жылғы "25" желтоқсандағы
№ 439 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

Сельский округ Аккум 45 146 тысяч тенге;
Сельский округ Райым 60 003 тысяч тенге;
Сельский округ Сазды 26 654 тысяч тенге;
Сельский округ Сапак 18 228 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в размере – 48 048 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель очередной шестьдесят четвертой сессии Аральского районного маслихата А. Асанбаев
Секретарь Аральского районного маслихата Д. Мадинов
Приложение 1 к решению
Аральского районного маслихата
от "25" декабря 2020 года № 439
Районный бюджет на 2021 год

30 364
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 353
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 011
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
83 058,6
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
79 686,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 372
02
Қорғаныс
11 868
1
Әскери мұқтаждар
5 188
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 188
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 188
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
6 680
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 680
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6 680
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
11 506
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
11 506
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 506
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
11 506
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 541 520
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
235 514
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
235 514
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
235 514
2
Әлеуметтiк көмек
1 261 791
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 261 791
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
645 209
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 486
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 410
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
267
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 590
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
139 329
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
140 737
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

30 364
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
29 353
003
Капитальные расходы государственного органа
1 011
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
83 058,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
79 686,6
003
Капитальные расходы государственного органа
2 372
02
Оборона
11 868
1
Военные нужды
5 188
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 188
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 188
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
6 680
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 680
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6 680
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
11 506
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
11 506
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 506
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
11 506
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 541 520
1
Социальное обеспечение
235 514
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
235 514
010
Государственная адресная социальная помощь
235 514
2
Социальная помощь
1 261 791
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 261 791
004
Программа занятости
645 209
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 486
007
Жилищная помощь
6 410
008
Социальная поддержка граждан, награжденных орденами "Отан", "Данк" от 26 июля 1999 года удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
267
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 590
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
139 329
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
140 737
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида