"2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 341 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 8 қазандағы № 480 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 қазанда № 7716 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 109-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 341 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7058 нөмерімен тіркелген, 2020 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22982494,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1319157 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 33147,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48673 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 21581517,4 мың теңге;
2) шығындар – 25347033,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 211325 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 330050 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 118725 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2575864,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2575864,2 мың теңге.".
4-тармақтың 1), 2), 4) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) білім беруге 506329 мың теңге;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға 18463 мың теңге;
4) жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке 108023 мың теңге.";
5-тармақтың 2), 3), 4) 5), 6), 9) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 588013 мың теңге;

О внесении изменений в решение Казалинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 341 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 8 октября 2020 года № 480. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 13 октября 2020 года № 7716. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казалинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 341 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7058, опубликовано 6 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 22982494,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1319157 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 33147,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48673 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21581517,4 тысяч тенге;
2) затраты – 25347033,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 211325 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 330050 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 118725 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2575864,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2575864,2 тысяч тенге.".
подпункт 1), 2), 4) пункта 4 изложить в новой редакции:
"1) на образование 506329 тысяч тенге;
2) на реализацию текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" 18463 тысяч тенге;
4) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов 108023 тысяч тенге.";
подпункты 2), 3), 4), 5), 6), 9) пункта 5 изложить в новой редакции:
"2) на государственную адресную социальную помощь 588013 тысяч тенге;

3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 22407 мың теңге;
4) еңбек нарығын дамытуға 571864 мың теңге;
5) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 8248 мың теңге;
6) халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмысшылардың жалақысына үстем ақы төлеуге 21034 мың теңге;
9) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 660626,4 мың теңге.";
6-тармақтың 1), 2), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 70000 мың теңге;
2) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 70180 мың теңге;
6) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 51892 мың теңге.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Облыстық бюджет есебінен Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін кредит беруге 1755732,9 мың теңге.".
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан 22407 тысяч тенге;
4) на развитие рынка труда 571864 тысяч тенге;
5) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях 8248 тысяч тенге;
6) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения 21034 тысяч тенге;
9) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" 660626,4 тысяч тенге.";
подпункт 1), 2), 6) пункта 6 изложить в новой редакции:
"1) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 70000 тысяч тенге;
2) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" 70180 тысяч тенге;
6) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 51892 тысяч тенге.";
пункта 14 изложить в новой редакции:
"14. За счет средств областного бюджета для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости на кредиты 1755732,9 тысяч тенге.".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.

6538
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
622367,7
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
622367,7
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1186355
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
771261
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
92
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43960
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
642
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
445
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3538
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
113728
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
76933
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
113954
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
61802
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
376036,7
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
376036,7
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
36325
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2604
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8248
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25473
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1165469,3
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
591163,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

6538
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
622367,7
010
Государственная адресная социальная помощь
622367,7
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1186355
004
Программа занятости
771261
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
92
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43960
007
Оказание жилищной помощи
642
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
445
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3538
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
113728
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
76933
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
113954
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
61802
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
376036,7
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
376036,7
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
36325
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2604
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8248
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
25473
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1165469,3
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
591163,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

560698,9
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1012664
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4650
13
Басқалар
1029698,1
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
198808
026
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
198808
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
160
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
160
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
42186
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
42186
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
557253
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
557253
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
45730,4
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
45730,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
185560,7
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
17349,7
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
168211
14
Борышқа қызмет көрсету
616,3
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
616,3
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
616,3
15
Трансферттер
2915362,3
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2915362,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
109734,5
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
334702
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
55995,8
038
Субвенциялар
2414930
3. Таза бюджеттік кредиттеу
211325
Бюджеттік кредиттер
330050
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
330050
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі

560698,9
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1012664
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4650
13
Прочие
1029698,1
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
198808
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
198808
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
160
006
Поддержка предпринимательской деятельности
160
452
Отдел финансов района (города областного значения)
42186
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
42186
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
557253
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
557253
464
Отдел образования района (города областного значения)
45730,4
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
45730,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
185560,7
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
17349,7
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
168211
14
Обслуживание долга
616,3
452
Отдел финансов района (города областного значения)
616,3
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
616,3
15
Трансферты
2915362,3
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2915362,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
109734,5
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
334702
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
55995,8
038
Субвенции
2414930
3. Чистое бюджетное кредитование
211325
Бюджетные кредиты
330050
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
330050
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)