"2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 341 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 қарашадағы № 500 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 қарашада № 7802 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 109-бабының 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Қазалы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 341 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 7058 нөмірімен тіркелген, 2020 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22525421,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1339791 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 39863,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 68673 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 21077094,4 мың теңге;
2) шығындар – 24986746,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 211325,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 330050 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 118724,8 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2672649,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2672649,7 мың теңге.";
4-тармақтың 1), 2), 4), 7) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) білім беруге 504424 мың теңге;
2) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға 4147 мың теңге;
4) жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмекке 98183 мың теңге;
7) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 67040 мың теңге.";

О внесении изменений и дополнений в решение Казалинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 341 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 23 ноября 2020 года № 500. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 24 ноября 2020 года № 7802. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 1 статьи 109 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казалинского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 341 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 7058, опубликовано 6 января 2020 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 22525421,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1339791 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 39863,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 68673 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21077094,4 тысяч тенге;
2) затраты – 24986746,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 211325,2 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 330050 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 118724,8 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2672649,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2672649,7 тысяч тенге.";
подпункт 1), 2), 4), 7) пункта 4 изложить в новой редакции:
"1) на образование 504424 тысяч тенге;
2) на реализацию текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" 4147 тысяч тенге;
4) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов 98183 тысяч тенге;
7) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" 67040 тысяч тенге.";

5-тармақтың 1), 2), 3), 4), 12) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) білім беруге 2202411 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 237356 мың теңге;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға 21927 мың теңге;
4) еңбек нарығын дамытуға 571515 мың теңге;
12) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге 170100 мың теңге.";
5-тармақ жаңа мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 12831,4 мың теңге.";
6-тармақтың 2), 4) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 49865,6 мың теңге;
4) спорт объектілерін дамытуға 681 мың теңге.";
6-тармақ жаңа мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) коммуналдық шаруашылығын дамытуға 6000 мың теңге.";
7-тармақтың 1), 2), 4) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 228398 мың теңге;
2) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға 178628 мың теңге;
4) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 123789 мың теңге.";
7-тармақ жаңа мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) коммуналдық шаруашылығын дамытуға 200000 мың теңге.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10) ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 42186 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13) төтенше жағдай режимін енгізуге байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджетке трансферттерді қайтару 347809 мың теңге.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15) облыстық бюджет есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салу және (немесе) реконструкциялау үшін кредит беруге 382077,3 мың теңге.".
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

подпункты 1), 2), 3), 4), 12) пункта 5 изложить в новой редакции:
"1) на образование 2202411 тысяч тенге;
2) на государственную адресную социальную помощь 237356 тысяч тенге;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан 21927 тысяч тенге;
4) на развитие рынка труда 571515 тысяч тенге;
12) на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан 170100 тысяч тенге.";
пункт 5 дополнить подпунктом 13) нового содержания:
"13) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта 12831,4 тысяч тенге.";
подпункт 2), 4) пункта 6 изложить в новой редакции:
"2) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" 49865,6 тысяч тенге;
4) на развитие объектов спорта 681 тысяч тенге.";
пункт 6 дополнить подпунктом 7) нового содержания:
"7) на развитие коммунального хозяйства 6000 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2), 4) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры 228398 тысяч тенге;
2) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" 178628 тысяч тенге;
4) в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах 123789 тысяч тенге.";
пункт 7 дополнить подпунктом 5) нового содержания:
"5) на развитие коммунального хозяйства 200000 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10) утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 42186 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13) возврат трансфертов из районного бюджета в областной бюджет в связи с введением режима чрезвычайного положения 347809 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15) За счет средств областного бюджета для строительства и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда на кредиты 382077,3 тысяч тенге.".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.

3135
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
249251,7
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
249251,7
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1181156
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
774105
005
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектерін жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету
92
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43960
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
642
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
445
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3930
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
103453
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
76933
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
112281
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65315
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
376036,7
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
376036,7
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
36238
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2000
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8248
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25990
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1263921,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
687092,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

3135
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
249251,7
010
Государственная адресная социальная помощь
249251,7
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1181156
004
Программа занятости
774105
005
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов войны
92
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43960
007
Оказание жилищной помощи
642
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
445
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3930
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
103453
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
76933
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
112281
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65315
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
376036,7
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
376036,7
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
36238
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2000
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8248
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
25990
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1263921,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
687092,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

559293,9
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1012664
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
3369
13
Басқалар
1027923,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
228493,6
026
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
228493,6
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
86
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
86
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
42186
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
42186
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
554997
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
554997
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
45730,4
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
45730,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
156430,7
077
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
17349,7
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
139081
14
Борышқа қызмет көрсету
632,3
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
632,3
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
632,3
15
Трансферттер
2928469,3
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2928469,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
109734,5
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
347809
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
55995,8
038
Субвенциялар
2414930
3. Таза бюджеттік кредиттеу
211325,2
Бюджеттік кредиттер
330050
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
330050
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі

559293,9
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1012664
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
3369
13
Прочие
1027923,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
228493,6
026
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
228493,6
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
86
006
Поддержка предпринимательской деятельности
86
452
Отдел финансов района (города областного значения)
42186
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
42186
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
554997
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
554997
464
Отдел образования района (города областного значения)
45730,4
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
45730,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
156430,7
077
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
17349,7
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
139081
14
Обслуживание долга
632,3
452
Отдел финансов района (города областного значения)
632,3
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
632,3
15
Трансферты
2928469,3
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2928469,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
109734,5
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
347809
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
55995,8
038
Субвенции
2414930
3. Чистое бюджетное кредитование
211325,2
Бюджетные кредиты
330050
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
330050
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)