2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 59-10 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 шілдеде № 7556 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабының 1) тармақшасына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 27-бабына сәйкес Жалағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 - қосымшаларына сәйкес Жалағаш кенті, Аққұм, Аққыр, Ақсу, Аламесек, Бұқарбай батыр, Еңбек, Жаңаталап, Жаңадария, Қаракеткен, Мақпалкөл, Мәдениет, Мырзабай ахун, Таң, М.Шәменов ауылдық округтерінің 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарлары бекітілсін.
2. "2019-2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы" Қызылорда облысы Жалағаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 22 ақпандағы № 37-10 шешімінің (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6720 нөмірімен тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 15 наурызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жалағаш аудандық мәслихатының 59-сессиясының төрағасы М. Кулболдиев
Жалағаш аудандық мәслихатының хатшысы М. Еспанов
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 59-10 шешіміне 1 қосымша
Жалағаш кентінде 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемасы;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алдаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұрлағардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию на 2020-2021 годы
Решение Жалагашского районного маслихата Кызылординской области от 24 июня 2020 года № 59-10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 1 июля 2020 года № 7556. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" и статьей 27 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" Жалагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить планы по управлению пастбищами и их использованию поселка Жалагаш, сельских округов Аккум, Аккыр, Аксу, Аламесек, Бухарбай батыр, Енбек, Жанаталап, Жанадария, Каракеткен, Макпалкол, Мадениет, Мырзабай ахун, Тан, М.Шаменова на 2020-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.
2. Признать утратившим силу решение Жалагашского районного маслихата от 22 февраля 2019 года № 37-10 "Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию на 2019-2020 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6720, опубликовано 15 марта 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).
3. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель 59 сессии Жалагашского районного маслихата М. Кулболдиев
Cекретарь Жалагашского районного маслихата М. Еспанов
Приложение 1 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 24 июня 2020 года № 59-10
План по управлению пастбищами и их использованию поселка Жалагаш на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемая схема пастбище оборотов;
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтнымколодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйстевенных животных физических и (или) юридических, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;

6) Жалағаш кенті (бұдан әрі- кент) маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі.
Кент аумағы құрғақ, далалы, шөлді белдем тармағына жатады.
Дала өсімдіктерінен эфимероидтар мен жусанның әртүрлі түрлері өседі.
Кент аумағында гидрографиялық торап дамыған. Жайылымды суландыру табиғи көлдерден, каналдардан, құбырлы және шахталы құдықтардан қамтамасыз етіледі. Судың сапасы әлсіз тұздылау, малдарды суару үшін жарамды.
Жайылымдық алқаптардың орташа өнімділігі – 10,5 центнер/гектарды құрайды.
Жайылымдар жемдерінің қоры ұзақтығы 170-180 күн болатын жайылым кезеңінде пайдаланылады.
Кент шығыстан Сырдария ауданымен, батыстан Қармақшы ауданымен шектеседі.
Әкімшілік-аумақтық бөлінісі Жалағаш кентінен тұрады.
Табиғи ауа-райының жағдайлары бойынша: қысы күрт континентальды, ауа райы құбылмалы, жауын-шашын нормаға сәйкес, көктем ерте шығады, жазы ыстық, күзі салқын, ұзақ.
Кенттің жалпы жер көлемі 2100 гектар (бұдан әрі – га). Соның ішінде жайылымдар- 859 га.
Санаттары бойынша жерлер келесідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 859 га.
елді мекендердің жерлері – 1241 га.
Кент аумағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны: 6486 бас ірі қара мал, 5924 бас уақ мал, 4019 бас жылқы, 31 бас түйе.
Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері бойынша келесідей бөлінген:
ірі қара мал – 12 табын;
уақ мал - 10 отар;
түйелер - 1 келе;
жылқылар- 175 үйір.
Кент аумағында екпе және аридтік жайылымдар жоқ.

6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в поселке Жалагаш (далее - поселок);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающие сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных.
Территория поселка относится к сухому, степному, пустынному поясу.
Из степных растений растут различные виды эфемероиды и полыни.
На территории поселка развита гидрографическая сеть. Обводнение пастбищ обеспечивается из природных озер, каналов, трубчатых и шахтных колодцев. Качество воды слабое соленое, пригодное для полива животных.
Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 10,5 центнер/гектар.
Фонд кормов пастбищ используется в пастбищный период продолжительностью 170-180 дней.
Поселок граничит с востока с Сырдарьинским районом, с запада с Кармакшинским районом.
Административно-территориальное деление состоит из поселка Жалагаш.
По природным условиям погоды: зима резко континентальная, с неустойчивой погодой, осадки в соответствии с нормами, весна рано выходит, лето жаркое, осень прохладная, продолжительная.
Общая земельная площадь поселка составляет 2100 гектаров (далее - га). В том числе пастбищ - 859 га.
По категориям земли распределяются следующим образом:
земли сельскохозяйственного назначения - 859 га.
земли населенных пунктов – 1241 га.
Количество поголовья сельскохозяйственных животных на территории поселка: 6486 голов крупного рогатого скота, 5924 голов мелкого рогатого скота, 4019 голов лошадей, 31 голов верблюдов.
По видам сельскохозяйственных животных распределено следующим образом:
крупный рогатый скот - 12 стад;
мелкий рогатый скот - 10 стад;
верблюды - 1 стад;
лошади - 175 стад.
На территории поселка отсутствуют культурные и аридные пастбища.

Аққұм ауылдық округінің 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемасы;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) Аққұм ауылдық округі (бұдан әрі- ауылдық округ) маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі.
Ауылдық округтің аумағы құрғақ, далалы, шөлді белдем тармағына жатады.
Дала өсімдіктерінен эфимероидтар мен жусанның әртүрлі түрлері өседі.
Ауылдық округтің аумағында гидрографиялық торап дамыған. Жайылымды суландыру табиғи көлдерден, каналдардан, құбырлы және шахталы құдықтарданқамтамасыз етіледі. Судың сапасы әлсіз тұздылау, малдарды суару үшін жарамды.
Жайылымдық алқаптардың орташа өнімділігі – 10,5 центнер/гектарды құрайды.
Жайылымдар жемдерінің қоры ұзақтығы 170-180 күн болатын жайылым кезеңінде пайдаланылады.
Ауылдық округ Жалағаш ауданының оңтүстік бөлігінде орналасқан, батыстаБұқарбай батыр ауылдық округімен, шығыстан Сырдария ауданымен шектеседі.
Әкімшілік-аумақтық бөлінісі Аққұм ауылынан тұрады.
Табиғи ауа-райының жағдайлары бойынша: қысы күрт континентальды, ауа райы құбылмалы, жауын-шашын нормаға сәйкес, көктем ерте шығады, жазы ыстық, күзі салқын, ұзақ.
Ауылдық округтің жалпы жер көлемі 16 555 гектар (бұдан әрі – га). Соның ішінде жайылымдар- 10437 га.
Санаттары бойынша жерлер келесідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 13771га.
елді мекендердің жерлері – 2784га.
Ауылдық округ аумағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны:
2670 бас ірі қара мал, 3113 бас уақ мал, 1723 бас жылқы, 66 бас түйе.
Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері бойынша келесідей бөлінген:
ірі қара мал –8 табын;
уақ мал - 6 отар;
түйелер - 1 келе;
жылқылар- 75 үйір.
Ауылдық округтің аумағында екпе және аридтік жайылымдар жоқ.

План по управлению пастбищами и их использованию сельского округа Аккум на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемая схема пастбищеоборотов;
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтнымколодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйстевенных животных физических и (или) юридических, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в сельском округе Аккум (далее - сельский округ);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающие сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных.
Территория сельского округа относится к сухому, степному, пустынному поясу.
Из степных растений растут различные виды эфемероиды и полыни.
На территории сельского округа развита гидрографическая сеть.Обводнение пастбищ обеспечивается из природных озер, каналов, трубчатых и шахтных колодцев.Качество воды слабое соленое, пригодное для полива животных.
Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 10,5 центнер/гектар.
Фонд кормов пастбищиспользуется в пастбищный период продолжительностью 170-180 дней.
Сельский округ расположен в южной части Жалагашского района, на западе граничит с сельским округом Бухарбай батыр, с востока с Сырдарьинским районом.
Административно-территориальное деление состоит из села Аккум.
По природным условиям погоды: зима резко континентальная, с неустойчивой погодой, осадки в соответствии с нормами, весна рано выходит, лето жаркое, осень прохладная, продолжительная.
Общая земельная площадь сельского округа составляет 16555 гектаров (далее - га). В том числе пастбищ - 10437 га.
По категориям земли распределяются следующим образом:
земли сельскохозяйственного назначения - 13771 га.
земли населенных пунктов - 2784 га.
Количество поголовья сельскохозяйственных животных на территории сельского округа:2670 голов крупного рогатого скота, 3113 голов мелкого рогатого скота, 1723 голов лошадей, 66 голов верблюдов.
По видам сельскохозяйственных животных распределено следующим образом:
крупный рогатый скот - 8 стад;
мелкий рогатый скот - 6 стад;
верблюды - 1 стад;
лошади - 75 стад.
На территории сельского округа отсутствуют культурные и аридные пастбища.

Ауылдық округтің аумағында 1 ветеринарлық пункт, 1 мал қорымы және 1 мал тоғыту ваннасы қызмет істейді.
Ауылдық округте малды айдап өтуге арналған сервитуттар белгіленген.
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер учаскелерінің меншік иелері
Жер учаскелерінің меншік иелері
Жайылым алаңы, (га)
Түрлері бойынша малдың болуы, (бас)
Жайылымға қажеттілік нормасы 1 бас, (га)
МІҚ
УМ
Жылқы
Түйе
МІҚ
УМ
Жылқы
түйе
1
Алдоңғаров Алматбек "Аққұм Жер" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

На территории сельского округа действует 1 ветеринарный пункт, 1 скотомогильник и 1 ванна для купания скота.
В сельском округе не установлены сервитуты для прогона скота.
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Собственники земельных участков
Собственники земельных участков
Площадь пастбищ, (га)
Наличие скота по видам, (голов)
Норма потребности в пастбищах в голова, (га)
КРС
МРС
Лошадь
Верблюд
КРС
МРС
Лошадь
Верблюд
1
Алдонгаров Алматбек "Аққұм Жер" товарищество с ограниченной ответственностью

Аққыр ауылдық округінің 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемасы;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру арналарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) Аққыр ауылдық округі (бұдан әрі- ауылдық округ) маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі.
Ауылдық округтің аумағы құрғақ, далалы, шөлді белдем тармағына жатады.
Дала өсімдіктерінен эфимероидтар мен жусанның әртүрлі түрлері өседі.
Ауылдық округтің аумағында гидрографиялық торап дамыған. Жайылымды суландыру табиғи көлдерден, каналдардан, құбырлы және шахталы құдықтардан қамтамасыз етіледі. Судың сапасы әлсіз тұздылау, малдарды суару үшін жарамды.
Жайылымдық алқаптардың орташа өнімділігі – 10,5 центнер/гектарды құрайды.
Жайылымдар жемдерінің қоры ұзақтығы 170-180 күн болатын жайылым кезеңінде пайдаланылады.
Ауылдық округ Жалағаш ауданының оңтүстік-батыс бөлігінде орналасқан, солтүстік батысында Қармақшы ауданымен, оңтүстік-батыста Өзбекстан Республикасымен шектеседі.
Әкімшілік-аумақтық бөлінісі Аққыр ауылынан тұрады.
Табиғи ауа-райының жағдайлары бойынша: қысы күрт континентальды, ауа райы құбылмалы, жауын-шашын нормаға сәйкес, көктем ерте шығады, жазы ыстық, күзі салқын, ұзақ.
Ауылдық округтің жалпы жер көлемі 1225931 гектар (бұдан әрі – га). Соның ішінде жайылымдар- 1219726 га.
Санаттары бойынша жерлер келесідей бөлінеді:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 1221276 га.
елді мекендердің жерлері – 4655 га.
Ауылдық округ аумағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны:
1543 бас ірі қара мал, 4671 бас уақ мал, 596 бас жылқы, 92 бас түйе.
Ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері бойынша келесідей бөлінген:
ірі қара мал – 5 табын;
уақ мал - 8 отар;
түйелер - 2 келе;
жылқылар- 26 үйір.
Ауылдық округтің аумағында екпе және аридтік жайылымдар жоқ.

План по управлению пастбищами и их использованию сельского округа Аккыр на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемая схема пастбищеоборотов;
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схема доступа пастбищепользователей к водным источникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйстевенных животных физических и (или) юридических, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенных в сельском округе Аккыр (далее - сельский округ);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающие сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных.
Территория сельского округа относится к сухому, степному, пустынному поясу.
Из степных растений растут различные виды эфемероиды и полыни.
На территории сельского округа развита гидрографическая сеть. Обводнение пастбищ обеспечивается из природных озер, каналов, трубчатых и шахтных колодцев. Качество воды слабое соленое, пригодное для полива животных.
Средняя урожайность пастбищных угодий составляет 10,5 центнер/гектар.
Фонд кормов пастбищ используется в пастбищный период продолжительностью 170-180 дней.
Сельский округ расположен в юго-западной части Жалагашского района, на северо-западе граничит с Кармакшинским районом, на юго-западе с Республикой Узбекистан.
Административно-территориальное деление состоит из села Аккыр.
По природным условиям погоды: зима резко континентальная, с неустойчивой погодой, осадки в соответствии с нормами, весна рано выходит, лето жаркое, осень прохладная, продолжительная.
Общая площадь земельная площадь сельского округа составляет 1225931 гектар (далее - га). В том числе пастбищ - 1219726 га.
По категориям земли распределяются следующим образом:
земли сельскохозяйственного назначения - 1221276 га.
земли населенных пунктов - 4655 га.
Количество поголовья сельскохозяйственных животных на территории сельского округа: 1543 голов крупного рогатого скота, 4671 голов мелкого рогатого скота, 596 голов лошадей, 92 головы верблюдов.
По видам сельскохозяйственных животных распределено следующим образом:
крупный рогатый скот - 5 стад;
мелкий рогатый скот - 8 стад;
верблюды - 2 стада;
Лошади - 26 стад.
На территории сельского округа отсутствуют культурные и аридные пастбища.

+139259
Барлығы
638897
536
11,0
5896
-
100
+633001
Жайылым айналымдарының қолайлы схемасы
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық, жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Жайылымы жоқ және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдар мен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауылшаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Жайылымға малдардың айдап шығарылу кезеңі
Жайылымнан малдардың қайтарылу кезеңі
Наурыз айының екінші жартысы
Қазан айының екінші онкүндігі
Жалағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 маусымдағы
№ 59-10 шешіміне 11 қосымша

+139259
Барлығы
638897
536
11,0
5896
-
100
+633001
Приемлемая схема пастбищеоборотов
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Период перегона животных на пастбища
Период отгона животных с пастбища
Вторая половина марта
Вторая декада октября
Приложение 11 к решению
Жалагашского районного маслихата
от 24 июня 2020 года № 59-10