2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 468 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 7957 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексi" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексiнің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сырдария аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12101757,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4461663,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2489,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27636,7 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7609968,2 мың теңге;
2) шығындар – 12613636,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 324031,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 435762 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 111730,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 835910 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 835910 мың теңге;
қарыздар түсімі – 435762 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 113292,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 513440,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 10.12.2021 № 98 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2021 жылы облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей болып белгіленсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" кодтары бойынша – 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша – 50 пайыз.
3. Облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемдері 2021 жылға 4332539 мың теңге болып белгіленсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 1178135 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Тереңөзек кенті 458286 мың теңге;
Асқар Тоқмағанбетов ауылдық округі 52336 мың теңге;
Айдарлы ауылдық округі 58343 мың теңге;
Ақжарма ауылдық округі 51625 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі 73055 мың теңге;
Бесарық ауылдық округі 43031 мың теңге;
Жетікөл ауылдық округі 41396 мың теңге;
Іңкәрдария ауылдық округі 42979 мың теңге;
Қалжан ахун ауылдық округі 45395 мың теңге;
Қоғалыкөл ауылдық округі 57021 мың теңге;
Нағи Ілиясов ауылдық округі 66133 мың теңге;
Сәкен Сейфуллин ауылдық округі 50094 мың теңге;
Шаған ауылдық округі 65391 мың теңге;
Шіркейлі ауылдық округі 73050 мың теңге.

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2020 года № 468. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 28 декабря 2020 года № 7957. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сырдарьинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12101757,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4461663,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2489,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27636,7 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7609968,2 тысяч тенге;
2) затраты – 12613636,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 324031,8 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 435762 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 111730,2 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 835910 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 835910 тысяч тенге;
поступления займов – 435762 тысяч тенге;
погашение займов – 113292,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 513440,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 10.12.2021 № 98 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет 2021 году следующих размерах:
1) по кодам 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" – 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" – 50 процентов.
3. Установить объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в 2021 году в пределах 4332539 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка и сельских округов в сумме 1178135 тысяч тенге, в том числе:
поселок Теренозек 458286 тысяч тенге;
сельский округ Аскара Токмаганбетова 52336 тысяч тенге;
сельский округ Айдарлы 58343 тысяч тенге;
сельский округ Акжарма 51625 тысяч тенге;
сельский округ Амангельды 73055 тысяч тенге;
сельский округ Бесарык 43031 тысяч тенге;
сельский округ Жетиколь 41396 тысяч тенге;
сельский округ Инкардария 42979 тысяч тенге;
сельский округ Калжан ахун 45395 тысяч тенге;
сельский округ Когалыколь 57021 тысяч тенге;
сельский округ Наги Ильясов 66133 тысяч тенге;
сельский округ Сакен Сейфуллина 50094 тысяч тенге;
сельский округ Шаган 65391 тысяч тенге;
сельский округ Ширкейли 73050 тысяч тенге.

5. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2021 жылға арналған резерві 88023 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Сырдария аудандық мәслихаты сессиясының төрағасы, мәслихат хатшысы Е. Әжікенов
Сырдария аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 468 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Сырдария аудандық мәслихатының 10.12.2021 № 98 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 88023 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии Сырдарьинского районного маслихата, секратарь маслихата Е. Әжікенов
Приложение 1 к решению
Сырдарьинского районного маслихата
от 25 декабря 2020 года № 468
Районный бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Сырдарьинского районного маслихата Кызылординской области от 10.12.2021 № 98 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

15566,4
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
15566,4
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6374
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
863
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5511
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
10304,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
6521,4
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
6521,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3783
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3783
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
871706,9
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
109418
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік қөмек
109418
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
755327,9
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
479562,9
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30384
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
1568
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
134
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4875
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60539
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
7907,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
121733
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48624,3
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
6961
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
720
020
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

15566,4
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
15566,4
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6374
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
863
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5511
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
10304,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
6521,4
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
6521,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3783
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3783
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
871706,9
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
109418
010
Государственная адресная социальная помощь
109418
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
755327,9
004
Программа занятости
479562,9
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30384
007
Оказание жилищной помощи
1568
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
134
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4875
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60539
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
7907,7
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
121733
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48624,3
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
6961
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
720
020
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях