2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 64/3 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 желтоқсанда № 7952 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Шиелі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 686 199,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 829 535 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 142 554 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 516 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 18 690 594,5 мың теңге;
2) шығындар – 23 154 917,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 288 384 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 424 424 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 136 040 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
қаржы активтерін сатып алу - 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 757 101,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 757 101,8 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 303 282,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 144 903,1 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 598 722,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Шиелі аудандық мәслихатының 07.12.2021 № 15/2 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджетке берілетін нормативтер бойынша аудандық бюджетке түсетін табыс салығы және әлеуметтік салықтан 50 пайызын бөлу ескерілсін.
3. Жергілікті атқарушы органның резерві 10 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 1 213 224 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Шиелі кенті 399 721 мың теңге;
Ақмая ауылдық округі 31 669 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 34 487 мың теңге;
Байгеқұм ауылдық округі 45 977 мың теңге;
Бестам ауылдық округі 32 890 мың теңге;
Бәйтерек ауылдық округі 37 130 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 29 389 мың теңге;
Жуантөбе ауылдық округі 42 236 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі 41 266 мың теңге;

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 22 декабря 2020 года № 64/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 24 декабря 2020 года № 7952. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шиелийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 686 199,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 829 535 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 142 554 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 516 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 690 594,5 тысяч тенге;
2) затраты – 23 154 917,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 288 384 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 424 424 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 136 040 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0;
приобретение финансовых активов - 0;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -1 757 101,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 1 757 101,8 тысяч тенге;
поступление займов – 1 303 282,4 тысяч тенге;
погашение займов – 144 903,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 598 722,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шиелийского районного маслихата Кызылординской области от 07.12.2021 № 15/2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть нормативы распределения подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет от поступления дохода в районный бюджет.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа в размере 10 000 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в поселк и сельского округа бюджеты в сумме 1 213 224 тысяч тенге, в том числе:
Поселок Шиели 399 721 тысяч тенге;
Сельский округ Акмая 31 669 тысяч тенге;
Сельский округ Алмалы 34 487 тысяч тенге;
Сельский округ Байгекум 45 977 тысяч тенге;
Сельский округ Бестам 32 890 тысяч тенге;
Сельский округ Байтерек 37 130 тысяч тенге;
Сельский округ Енбекши 29 389 тысяч тенге;
Сельский округ Жуантубе 42 236 тысяч тенге;
Сельский округ Иркуль 41 266 тысяч тенге;

Керделі ауылдық округі 39 542 мың теңге;
Сұлутөбе ауылдық округі 64 374 мың теңге;
Талаптан ауылдық округі 43 846 мың теңге;
Тартоғай ауылдық округі 70 657 мың теңге;
Тұран ауылдық округі 46 203 мың теңге;
Ақтоған ауылдық округі 29 486 мың теңге;
Жөлек ауылдық округі 35 982 мың теңге;
Жиделіарық ауылдық округі 26 491 мың теңге;
Жаңатұрмыс ауылдық округі 25 509 мың теңге;
Қарғалы ауылдық округі 27 722 мың теңге;
Қоғалы ауылдық округі 22 635 мың теңге;

Сельский округ Кердели 39 542 тысяч тенге;
Сельский округ Сулутобе 64 374 тысяч тенге;
Сельский округ Талаптан 43 846 тысяч тенге;
Сельский округ Тартогай 70 657 тысяч тенге;
Сельский округ Туран 46 203 тысяч тенге;
Сельский округ Актоган 29 486 тысяч тенге;
Сельский округ Жолек 35 982 тысяч тенге;
Сельский округ Жиделиарык 26 491 тысяч тенге;
Сельский округ Жанатурмыс 25 509 тысяч тенге;
Сельский округ Каргалы 27 722 тысяч тенге;
Сельский округ Когалы 22 635 тысяч тенге;

Майлытоғай ауылдық округі 27 314 мың теңге;
Ортақшыл ауылдық округі 27 818 мың теңге;
Телікөл ауылдық округі 30 880 мың теңге.
5. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Шиелі аудандық мәслихаты сессиясының төрағасы М. Салқынбаев
Аудандық мәслихат хатшысының міндетін уақытша атқарушы П. Маханбет
Шиелі аудандық мәслихатының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 64/3 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

Сельский округ Майлытогай 27 314 тысяч тенге;
Сельский округ Ортакшыл 27 818 тысяч тенге;
Сельский округ Теликол 30 880 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии Шиелийского районного маслихата М. Салқынбаев
Временно исполняющий обязанности секретаря районного маслихата П. Маханбет
Приложение 1 к решению
Шиелийского районного маслихата
от 22 декабря 2020 года № 64/3
Районный бюджет на 2021 год

472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
13795
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
13795
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
16970
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16970
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
15563
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15563
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
75527
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75527
02
Қорғаныс
9918
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9918
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3592
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
322
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
6004
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
25032
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25032
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
25032
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1031097
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1001981
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
214163
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56203
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
20708
008
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
308
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8978
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
448504
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек

472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
13795
040
Развитие объектов государственных органов
13795
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
16970
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
16970
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
15563
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
15563
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
75527
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
75527
02
Оборона
9918
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9918
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3592
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
322
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
6004
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
25032
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25032
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
25032
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1031097
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1001981
004
Программа занятости
214163
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56203
007
Оказание жилищной помощи
20708
008
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
308
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8978
010
Государственная адресная социальная помощь Государственная адресная социальная помощь
448504
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов

14136
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
85078
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
99616
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2168
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
50295
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қйын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
1746
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
521488
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
275698
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22438
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
120713
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
131628
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
919
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
77614
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41056
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16610
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19948
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
168176
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19785
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
130762
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1748
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15881
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
87996
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
68236
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29253
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19760
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19760
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
30120
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

14136
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
85078
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
99616
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2168
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
50295
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
1746
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
521488
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
275698
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
22438
003
Поддержка культурно-досуговой работы
120713
006
Функционирование районных (городских) библиотек
131628
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
919
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
77614
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
41056
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16610
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19948
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
168176
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
19785
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
130762
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1748
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15881
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
87996
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
68236
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
29253
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19760
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19760
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
30120
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)