Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 34/420 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 4178 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4068 болып тіркелген, 2019 жылғы 26 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 128 951 568,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 73 298 264,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 110 154,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 51 520 150,0 мың теңге;
2) шығындар – 126 069 818,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 626 551,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 30 218 663,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 592 111,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 841 440,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 841 440,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 586 241,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 586 241,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 31 355 029,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 832 842,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 64 054,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Облыс әкімдігінің резерві 3 180 682,1 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ә.Қ. Дауылбаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете а 2020-2022 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 30 марта 2020 года № 34/420. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 6 апреля 2020 года № 4178
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4068, опубликовано 26 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 128 951 568,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 73 298 264,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 110 154,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 51 520 150,0 тысяч тенге;
2) затраты – 126 069 818,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 626 551,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 218 663,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 592 111,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 841 440,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 841 440,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 586 241,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 586 241,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 31 355 029,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 832 842,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 64 054,3 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Утвердить резерв акимата области в сумме 3 180 682,1 тысяча тенге.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Дауылбаев А.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.

001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 459,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
58 210,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
157 389,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
115 007,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
88 848,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
36 505,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 881 806,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
44 040,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 385 024,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
44 637,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
347 957,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
660,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
172 058,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
199 418,0
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
199 418,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
6 687 859,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 298 411,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
187 174,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
242 395,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
883 681,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
395 060,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
149 459,0
006
Услуги по охране материнства и детства
58 210,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
157 389,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
115 007,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
88 848,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
36 505,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 881 806,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
44 040,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 385 024,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
44 637,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
347 957,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
660,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
172 058,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
199 418,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
199 418,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 687 859,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 298 411,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
187 174,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
242 395,0
003
Социальная поддержка инвалидов
883 681,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
395 060,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах

93 785,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
378 093,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
48 500,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 628,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
18 060,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 033 535,0
261
Облыстың білім басқармасы
266 625,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
197 678,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
68 947,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
29 390,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29 390,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
93 433,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
93 433,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 937 080,3
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
11 138,0
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
11 138,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
15 025 527,3
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 408,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
1 420 000,0
038
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
29 208,0
045
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
1 350 726,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
334 045,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
71 876,3
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

93 785,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
378 093,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
48 500,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
13 628,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
18 060,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 033 535,0
261
Управление образования области
266 625,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
197 678,0
037
Социальная реабилитация
68 947,0
263
Управление внутренней политики области
29 390,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
29 390,0
298
Управление государственной инспекции труда области
93 433,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
93 433,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 937 080,3
256
Управление координации занятости и социальных программ области
11 138,0
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
11 138,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
15 025 527,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
103 408,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
1 420 000,0
038
Развитие коммунального хозяйства
29 208,0
045
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 350 726,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
334 045,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
71 876,3
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам

816 777,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 228,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
112 695,0
006
Жануарлар дүниесiн қорғау
179 398,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша iс-шаралар
319 850,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39 606,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
100 000,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 380 565,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 779,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
15 000,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
20 000,0
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
10 000,0
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
380 000,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 500,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
17 830,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
447 273,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
35 920,0
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
10 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
127 850,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
109 413,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
30 000,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
60 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

816 777,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
65 228,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
112 695,0
006
Охрана животного мира
179 398,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
319 850,0
013
Капитальные расходы государственного органа
39 606,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
100 000,0
255
Управление сельского хозяйства области
1 380 565,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
103 779,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
15 000,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
20 000,0
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
10 000,0
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
380 000,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 500,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
17 830,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
447 273,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
35 920,0
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
10 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
127 850,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
109 413,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
30 000,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
60 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области