Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 37/443 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 қыркүйекте № 4283 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4068 болып тіркелген, 2019 жылғы 26 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 147 684 683,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 62 973 129,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 615 572,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша- 43 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша– 78 052 982,0 мың теңге;
2) шығындар – 150 288 638,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 967 780,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 29 601 692,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 633 911,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 103 995,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 141 440,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 37 445,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -31 675 730,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 31 675 730,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 35 866 318,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 254 642,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 64 054,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;

О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мангистауского областного маслихата от 28 августа 2020 года № 37/443. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 8 сентября 2017 года № 4283
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4068, опубликовано 26 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 147 684 683,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 62 973 129,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 615 572,2 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 43 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 78 052 982,0 тысячи тенге;
2) затраты – 150 288 638,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 967 780,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29 601 692,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 633 911,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 103 995,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 141 440,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 37 445,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -31 675 730,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 31 675 730,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 35 866 318,0 тысяч тенге;
погашение займов – 4 254 642,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 64 054,3 тысячи тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;

Ақтау қаласына – 49,7 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына –100 пайыз;
Қарақия ауданына – 56,8 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 21,6 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 56,9 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына –100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 56,7 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 21,5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 56,9 пайыз.";
көрсетілген шешімнің 5 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 5 987 090,3 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 688 671,0 мың теңге;
Қарақия ауданына – 190 320,0 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 1 347 330,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 2 494 507,3 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 1 266 262,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау облыстық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. "Маңғыстау облыстық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ә.Қ. Дауылбаев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д. Клинчев
Маңғыстау облыстық мәслихатының хатшысы Н. Тумышев
Маңғыстау облыстық
мәслихатының

городу Актау – 49,7 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району –56,8 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 21,6 процентов;
городу Жанаозен – 56,9 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 56,7 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
городу Актау – 21,5 процентов;
городу Жанаозен – 56,9 процентов.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты районов в сумме 5 987 090,3 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 688 671,0 тысяча тенге;
Каракиянскому району – 190 320,0 тысяч тенге;
Мангистаускому району – 1 347 330,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 2 494 507,3 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 1 266 262,0 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Мангистауского областного маслихата по вопросам экономики и бюджета.
3. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского областного маслихата" (руководитель аппарата Дауылбаев А.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Д. Клинчев
Секретарь Мангистауского областного маслихата Н. Тумышев
Приложение
к решению Мангистауского
областного маслихата

588 313,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 707 430,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
17 777 065,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
925 941,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
925 941,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
807 929,0
012
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
807 929,0
05
Денсаулық сақтау
6 614 903,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
6 284 282,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 759,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
62 948,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
157 389,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
115 007,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
70 847,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
36 505,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 223 750,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
43 217,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
560,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 730 377,0
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
44 638,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
424 589,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
660,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
227 036,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
330 621,0
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
330 621,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
7 656 714,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 291 950,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

588 313,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 707 430,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
17 777 065,0
285
Управление физической культуры и спорта области
925 941,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
925 941,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
807 929,0
012
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
807 929,0
05
Здравоохранение
6 614 903,0
253
Управление здравоохранения области
6 284 282,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
146 759,0
006
Услуги по охране материнства и детства
62 948,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
157 389,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
115 007,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
70 847,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
36 505,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 223 750,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
43 217,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
560,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 730 377,0
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
44 638,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
424 589,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
660,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
227 036,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
330 621,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
330 621,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 656 714,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 291 950,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

158 089,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
230 712,0
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
624 720,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
110,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
395 727,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
75 845,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
345 644,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
41 614,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 743,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
20 664,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
4 500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5 382 582,0
261
Облыстың білім басқармасы
241 941,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
179 335,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
62 606,0
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
29 390,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
29 390,0
298
Облыстың мемлекеттік еңбек инспекциясы басқармасы
93 433,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
93 433,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
14 661 199,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
413 000,0
047
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
413 000,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 200,0
043
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу

158 089,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
230 712,0
003
Социальная поддержка инвалидов
624 720,0
007
Капитальные расходы государственного органа
110,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
395 727,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
75 845,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
345 644,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
41 614,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
11 743,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
20 664,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5 382 582,0
261
Управление образования области
241 941,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
179 335,0
037
Социальная реабилитация
62 606,0
263
Управление внутренней политики области
29 390,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
29 390,0
298
Управление государственной инспекции труда области
93 433,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
93 433,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
14 661 199,3
253
Управление здравоохранения области
413 000,0
047
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
413 000,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 200,0
043
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

10 000,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
127 850,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
202 643,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
10 000,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
30 000,0
071
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
60 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
21 464,0
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
21 464,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
46 632,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 823,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
672,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
100,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 037,0
749
Облыстың қала құрылысын және жерді бақылау басқармасы
102 850,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
97 379,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 471,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
6 590 996,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 590 996,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
101 389,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
556 800,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
5 932 807,0
12
Көлiк және коммуникация
15 722 350,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
15 722 350,0
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63 065,0
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту

10 000,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
127 850,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
202 643,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10 000,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
30 000,0
071
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
60 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
21 464,0
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
21 464,0
719
Управление ветеринарии области
46 632,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
43 823,0
003
Капитальные расходы государственного органа
672,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
100,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 037,0
749
Управление градостроительного и земельного контроля области
102 850,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля и контроля за использованием и охраной земель
97 379,0
003
Капитальные расходы государственного органа
5 471,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
6 590 996,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 590 996,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
101 389,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
556 800,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
5 932 807,0
12
Транспорт и коммуникации
15 722 350,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
15 722 350,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
63 065,0
002
Развитие транспортной инфраструктуры

9 129 311,0
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
399 545,0
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
297 453,0
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
865 153,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 203 823,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 764 000,0
13
Басқалар
14 479 271,7
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
368 107,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
368 107,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
11 000,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 375 682,1
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
2 375 682,1
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
45 517,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
45 517,0
261
Облыстың білім басқармасы
494 724,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
494 724,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
4 463 277,6
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 769,0
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
3 551 764,0
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
676 485,6
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
140 000,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру"
8 259,0
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
21 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 288 422,0
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту

9 129 311,0
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
399 545,0
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
297 453,0
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
865 153,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 203 823,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
2 764 000,0
13
Прочие
14 479 271,7
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
368 107,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
368 107,0
253
Управление здравоохранения области
11 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
11 000,0
257
Управление финансов области
2 375 682,1
012
Резерв местного исполнительного органа области
2 375 682,1
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
45 517,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
45 517,0
261
Управление образования области
494 724,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
494 724,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
4 463 277,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
65 769,0
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
3 551 764,0
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
676 485,6
008
Поддержка предпринимательской деятельности
140 000,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
8 259,0
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
21 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 288 422,0
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков

11 710,0
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
856 692,0
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
420 020,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
5 000 000,0
757
Облыстың инвестициялар және туризмды дамыту басқармасы
432 542,0
001
Жергілікті деңгейде инвестицияларды және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
156 342,0
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
276 200,0
14
Борышқа қызмет көрсету
99 587,2
257
Облыстың қаржы басқармасы
99 587,2
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
97 876,3
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
1 710,9
15
Трансферттер
26 198 194,1
257
Облыстың қаржы басқармасы
26 198 194,1
006
Бюджеттік алып коюлар
8 213 586,0
007
Субвенциялар
12 338 936,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
66 118,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
3 446 204,0
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 473 529,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
255 000,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
404 821,1
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
3. Таза бюджеттік кредиттеу
27 967 780,5
Бюджеттік кредиттер
29 601 692,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
18 296 663,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 283 876,0
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
1 283 876,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы

11 710,0
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
856 692,0
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
420 020,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
5 000 000,0
757
Управление инвестиций и развития туризма области
432 542,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития инвестиций и туризма области
156 342,0
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
276 200,0
14
Обслуживание долга
99 587,2
257
Управление финансов области
99 587,2
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
97 876,3
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
1 710,9
15
Трансферты
26 198 194,1
257
Управление финансов области
26 198 194,1
006
Бюджетные изъятия
8 213 586,0
007
Субвенции
12 338 936,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
66 118,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
3 446 204,0
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
1 473 529,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
255 000,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
404 821,1
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3
4
5
3. Чистое бюджетное кредитование
27 967 780,5
Бюджетные кредиты
29 601 692,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18 296 663,0
261
Управление образования области
1 283 876,0
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
1 283 876,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области