Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/58 "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 30/347 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 сәуірде № 4190 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 16 сәуірдегі № 2/18 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 16.04.2021 №2/18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, сонымен қатар "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 10-15-117 ұсынысының негізінде Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 19.06.2020 № 32/374 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. "Ақтау қаласында тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау және әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы №5/58 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3190 болып тіркелген, 2016 жылғы 6 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Әлеуметтік көмек көрсету, оның мөлшерлерін белгілеу және Ақтау қаласының мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындау қағидаларында:
20 тармақтың 2) тармақшасы, 21 тармақтың 2) тармақшасы, 22 тармақтың 2) тармақшасы, 23 тармақтың 3) тармақшасы, 23 – 1 тармақтың 2) тармақшасы, 23 – 3 тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
көрсетілген Қағиданың 1 қосымшасында:
келесідей мазмұндағы реттік нөмірі 11 жолмен толықтырылсын:
"
11
6 шілде
Астана күні
Жылына 1 рет
";
көрсетілген Қағиданың 2 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений и дополнения в решение Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 26 марта 2020 года № 30/347. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 10 апреля 2020 года № 4190. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 16 апреля 2021 года № 2/18
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 16.04.2021 №2/18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", а также на основании представления республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 20 января 2020 года № 10-15-117, Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 19.06.2020 № 32/374 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Внести в решение Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года №5/58 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, проживающих в городе Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3190, опубликовано 6 декабря 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Актау:
подпункт 2) пункта 20, подпункт 2) пункта 21, подпункт 2) пункта 22, подпункт 3) пункта 23, подпункт 2) пункта 23–1, подпункт 2) пункта 23–3 исключить;
в приложении 1 к указанным Правилам:
дополнить строкой, порядковый номер 11 следующего содержания:
"
11
6 июля
День Столицы
1 раз в год
";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы − Д.Телегенова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының әлеуметтік мәселелер және заңдылық пен құқық тәртібі мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Ы. Көшербай).
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Саугабаев
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С. Закенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2020 жылғы 26 наурыздағы
№ 30/347 шешіміне қосымша
Әлеуметтік көмек көрсету,
оның мөлшерлерін белгілеу
және Ақтау қаласының мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін айқындау
қағидаларына 2 қосымша
Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлері және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесі
Атаулы күндер мен мереке күндері
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттары
Әлеуметтік көмек мөлшері
1
21-23 наурыз – Наурыз мейрамы
"Алтын алқа", "Күміс алқа" салпыншақтарымен марапатталған көп балалы аналар немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, I және II дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталғандар.
4 810 теңге
Барлық топтағы мүгедектер, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар.
12 025 теңге
2
26 сәуір – Чернобыль атом электр станциясындағы апат күні
Чернобыль АЭС-iндегi апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар және ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балалары.
144 300 теңге
1986-1987 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар.
120 250 теңге
1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркiмен көшкен) адамдар қоныс аудартқан күнi анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда.
48 100 теңге
3
1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі
Барлық топтағы мүгедектер, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар.

2. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата − Д. Телегенова) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по социальным вопросам и вопросам законности и правопорядка (Ы. Кошербай).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Саугабаев
Секретарь Актауского городского маслихата С. Закенов
Приложение к решению
Актауского городского
маслихата от 26 марта
2020 года № 30/347
Приложение 2
к Правилам оказания
социальной помощи,
установления размеров
и определения перечня
отдельных категорий
нуждающихся граждан
города Актау
Перечень отдельных категорий нуждающихся граждан и размеры социальной помощи к памятным датам и праздничным дням
Памятные даты и праздничные дни
Отдельные категории нуждающихся граждан
Размер социальной помощи
1
21-23 марта – Наурыз мейрамы
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени.
4 810 тенге
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности.
12 025 тенге
2
26 апреля – День аварии на Чернобыльской атомной электростанции
Лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей.
144 300 тенге
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях.
120 250 тенге
Лица из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии.
48 100 тенге
3
1 мая – Праздник единства народа Казахстана
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности.

12 025 теңге
4
9 мамыр – Жеңіс күні
Ұлы Отан соғысының қатысушылары және мүгедектері.
1 000 000 теңге
Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар (Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарынан мүгедек болған адамдардан басқа).
144 300 теңге
Жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдар (1986-1987 жылдардағы Чернобыль АЭС-індегі апат зардаптарын жоюға қатысушылардан басқа).
120 250 теңге
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдар.
96 200 теңге
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердiң ата-аналары және екiншi рет некеге тұрмаған жесiрлерi.
96 200 теңге
Ауғанстандағы немесе соғыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегі соғыс қимылдары кезiнде қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе жаралану, контузия алу, мертiгу, ауру салдарынан қайтыс болған әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары;
бейбiт уақытта әскери қызмет, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет атқару кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң, арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің отбасылары, қызметтік мiндеттерiн атқару кезiнде қаза тапқан iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң отбасылары; Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарын жою кезiнде қаза тапқандардың отбасылары; сәуле аурулары салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердiң, сондай-ақ қайтыс болуы Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың әсерiне белгiленген тәртiппен байланысты болған азаматтардың отбасылары.
96 200 теңге
Қайта некеге тұрмаған, қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын әрекет жасаушылардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығу, еңбекте мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетіндерін қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған азаматтардың әйелдері (күйеулері).
96 200 теңге
5
1 маусым – Халықаралық балаларды қорғау күні
Он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар.
12 025 теңге
6
6 шілде – Астана күні
Барлық топтағы мүгедектер, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар.
12 025 теңге
7
29 тамыз – Семей ядролық сынақ полигонының жабылу күні
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен тұлғалар.
20 000 теңге
8
30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылар (балаларға).

12 025 тенге
4
9 мая – День Победы
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны.
1 000 000 тенге
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС).
144 300 тенге
Лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах).
120 250 тенге
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны.
96 200 тенге
Родители и не вступившие в повторный брак вдовы воинов погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне.
96 200 тенге
Семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия; семьи военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, погибших (умерших) при прохождении воинской службы, службы в специальных государственных органах, в мирное время, семьи сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей;
семьи погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения; семьи умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний.
96 200 тенге
Не вступившие в повторный брак жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных).
96 200 тенге
5
1 июня – Международный день защиты детей
Дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет.
12 025 тенге
6
6 июля – День Столицы
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности.
12 025 тенге
7
29 августа –
День закрытия Семипалатинского испытательного ядерного полигона
Лица, пострадавшие вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
20 000
тенге
8
30 августа – День Конституции Республики Казахстан
Получатели государственного социального пособия по случаю потери кормильца (на детей).

19 240 теңге
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалар.
144 300 теңге
Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын тұлғалар.
86 580 теңге
Барлық топтағы мүгедектер, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар.
12 025 теңге
9
1 қазан – Қарттар күні
70 жастан асқан зейнеткерлер.
4 810 теңге
10
Қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасының мүгедектер күні
Барлық топтағы мүгедектер, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балалар, он алты жасқа дейінгі мүгедек балалар, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылар.
12 025 теңге
11
16-17 желтоқсан - Тәуелсіздік күні
Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқаны үшін қуғын – сүргінге қолданған, осы оқиғаларда қасақана кісі өлтіргені және милиция қызметкерінің, халық жасақшысының өміріне қастандық жасағаны үшін сотталған, өздеріне қатысты қылмыстық істерді қайта қараудың қолданылып жүрген тәртібі сақталатын адамдарды қоспағанда, саяси қуғын-сүргіндер құрбандары.
120 250 теңге
Ескерту:
аббревиатуралардың ажыратылып жазылуы:
"КСР Одағы"-"Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы";
"Чернобыль АЭС" - "Чернобыль атом электр станциясы".

19 240 тенге
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
144 300 тенге
Лица, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью, не получающие специального государственного пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан".
86 580 тенге
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности.
12 025 тенге
9
1 октября – День пожилых людей
Пенсионеры старше 70 лет.
4 810 тенге
10
Второе воскресенье октября – День инвалидов Республики Казахстан
Инвалиды всех групп, дети-инвалиды с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, дети-инвалиды до шестнадцати лет, получатели специального государственного пособия по инвалидности.
12 025 тенге
11
16-17 декабря – День независимости
Жертвы политических репрессий, к которым были применены репрессии за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, за исключением лиц, осужденных за совершение умышленных убийств и посягательство на жизнь работника милиции, народного дружинника в этих событиях, в отношении которых сохраняется действующий порядок пересмотра уголовных дел.
120 250 тенге
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
"Союз ССР" - "Союз Советских Социалистических Республик";
"Чернобыльская АЭС" - "Чернобыльская атомная электростанция".