2020-2022 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 қаңтардағы № 35/397 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 қаңтарда № 4126 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау аудандық маслихатының 2020 жылғы 13 қаңтардағы №35/391 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4102 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 және 36 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 495 831,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 81 460,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 542,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 410 828,7 мың теңге;
2) шығындар – 1 537 786,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 41 955,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 41 955,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 41 955,3 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 04.12.2020 № 42/455 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 287 275,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылы – 498 433,9 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 103 876,2 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 86 520,3 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 68 495,3 мың теңге;
Қызан ауылы – 68 180,1 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 73 980,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 75 916,9 мың теңге;

О бюджетах сел, сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27 января 2020 года № 35/397. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 30 января 2020 года № 4126.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского районного маслихата от 13 января 2020 года № 35/391 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4102), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
"1. Утвердить бюджеты сел, сельских округов на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 и 36 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 495 831,4 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 81 460,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 542,7 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов –1 410 828,7 тысяч тенге;
2) затраты – 1 537 786,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 41 955,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –41 955,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 41 955,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 04.12.2020 № 42/455 (вводится в действие 01.01.2020).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 287 275,7 тысяч тенге, в том числе:
села Шетпе – 498 433,9 тысячи тенге;
села Жынгылды – 103 876,2 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 86 520,3 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 68 495,3 тысяч тенге;
села Кызан – 68 180,1 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 73 980,3 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 75 916,9 тысяч тенге;

Жармыш ауылы – 84 832,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 55 136,2 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 81 632,2 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 56 231,9 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 34 040,4 мың теңге.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 04.12.2020 № 42/455 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2020 жылға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджетіне аудандық бюджеттен 135 396,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Шетпе ауылына - 76 828,0 мың теңге;
Жыңғылды ауылына -11 688,0 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округіне - 7 174,0 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округіне - 4 590,0 мың теңге;
Қызан ауылына - 6 064,0 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округіне - 6 195,0 мың теңге;
Шайыр ауылдық округіне - 6 456,0 мың теңге;
Жармыш ауылына - 6 125,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылына - 3 706,0 мың теңге;
Онды ауылдық округіне - 3 483,0 мың теңге;
Шебір ауылдық округіне - 3 087,0 мың теңге.

села Жармыш – 84 832,0 тысячи тенге;
села Акшымырау – 55 136,2 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 81 632,2 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 56 231,9 тысяча тенге;
сельского округа Отпан – 34 040,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 04.12.2020 № 42/455 (вводится в действие 01.01.2020).
3. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджетысел и сельских округов выделена целевые текущие трансферты в сумме 135 396,0 тысяч тенге, в том числе:
селу Шетпе – 76 828,0 тысяч тенге;
селу Жынгылды – 11 688,0 тысяч тенге;
сельскому округу Сайотес – 7 174,0 тысяч тенге;
сельскому округу Тущыкудук – 4 590,0 тысяч тенге;
селу Кызан – 6 064,0 тысяч тенге;
сельскому округу Актобе – 6 195,0 тысяч тенге;
сельскому округу Шайыр – 6 456,0 тысяч тенге;
селу Жармыш – 6 125,0 тысяч тенге;
селу Акшымырау – 3 706,0 тысяч тенге;
сельскому округу Онды – 3 483,0 тысяч тенге;
сельскому округу Шебир – 3 087,0 тысяч тенге.

4. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.
6. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Ордабаева
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А. Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының

4. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района Кыланова Т.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии А. Ордабаева
Секретарь Мангистауского районного маслихата А. Сарбалаев
Приложение 1
к решению Мангистауского районного