Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 қаңтардағы № 35/391 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 наурыздағы № 36/403 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 наурызда № 4153 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 28 ақпандағы №33/403 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы №32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4142 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 қаңтардағы №35/391 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4102 болып тіркелген, 2020 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 597 328,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 343 171,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 15 280,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 37 307,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 201 570,0 мың теңге;
2) шығындар – 11 606 958,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 167 010,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 229 354,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 62 344,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -176 640,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 176 640,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 194 849,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 62 344,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44 135,9 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 219 936,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 13 января 2020 года № 35/391 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 20 марта 2020 года № 36/403. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 20 марта 2020 года № 4153
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 28 февраля 2020 года №33/403 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4142), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 13 января 2020 года №35/391 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4102, опубликовано 16 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 597 328,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям –6 343 171,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 15 280,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 37 307,0 тысяч тенге; поступлениям трансфертов – 5 201 570,0 тысяч тенге;
2) затраты – 11 606 958,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 167 010,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 229 354,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 62 344,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -176 640,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 176 640,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 194 849,0 тысяч тенге;
погашение займов – 62 344,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 44 135,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 219 936,7 тысяч тенге, в том числе:

Шетпе ауылы – 435 092,9 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 110 550,2 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 87 047,3 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 70 590,3 мың теңге;
Қызан ауылы – 69 980,1 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 76 205,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 78 607,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 83 280,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 53 152,2 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 73 489,2 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 55 418,9 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 26 522,4 мың теңге.";
6 тармақта:
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"101 457,0 мың теңге – оқулықтар сатып алуға;";
төртінші, бесінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"177 881,0 мың теңге – білім беру саласындағы күрделі шығындарға;
147 000,0 мың теңге – автомобиль жолдарын орташа жөндеуге.";
7 тармақта:
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"800 000,0 мың теңге – Шетпе-Қызан 49-85 шақырым (Тасмұрын-Мәстек участігі) автомобиль жолын қайта құрылымдауға;";
8 тармақта:
бірінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"100 000,0 мың теңге - көлік инфрақұрылымын дамытуға;";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданы әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б.Кусимбаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының хатшысы А.Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының

села Шетпе – 435 092,9 тысяч тенге;
села Жынгылды – 110 550,2 тысячи тенге;
сельского округа Сайотес – 87 047,3 тысячи тенге;
сельского округа Тущыкудук – 70 590,3 тысячи тенге;
села Кызан – 69 980,1 тысяча тенге;
сельского округа Актобе – 76 205,3 тысячи тенге;
сельского округа Шайыр – 78 607,9 тысяч тенге;
села Жармыш – 83 280,0 тысяч тенге;
села Акшымырау – 53 152,2 тысячи тенге;
сельского округа Онды – 73 489,2 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 55 418,9 тысяч тенге;
сельского округа Отпан – 26 522,4 тысячи тенге.";
в пункте 6:
абзац второй изложить в новой редакции:
"101 457,0 тысяч тенге – на приобретение учебников;";
абзацы четвертый, пятый изложить в новой редакции:
"177 881,0 тысяч тенге – на капитальные затраты в сфере образования;
147 000,0 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильных дорог.";
в пункте 7:
абзац второй изложить в новой редакции:
"800 000,0 тысяч тенге - на реконструкцию автомобильных дорог Шетпе-Кызан 49-85 километров (участок Тасмурын-Мастек);";
в пункте 8:
абзац первый изложить в новой редакции:
"100 000,0 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района Кыланова Т.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Б.Кусимбаев
Секретарь Мангистауского районного маслихата А.Сарбалаев
Приложение
к решению Мангистауского районного

34 984,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
102 994,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
3 845,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
4 000,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
30 163,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
185 405,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
185 405,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
11 965,0
022
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
11 965,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
631 505,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 000,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 663,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
1 663,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
624 842,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
101 963,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
130 699,0
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
30 988,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
660,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 340,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
272 786,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
13 518,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
20 634,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
31 995,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 411,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

34 984,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
102 994,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
3 845,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
4 000,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 163,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
185 405,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
185 405,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
11 965,0
022
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
11 965,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
631 505,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 000,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 663,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
1 663,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
624 842,0
010
Государственная адресная социальная помощь
101 963,0
004
Программа занятости
130 699,0
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
30 988,0
007
Оказание жилищной помощи
660,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 340,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
272 786,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
13 518,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
20 634,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
31 995,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 411,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан