Рудный қаласының 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджеті туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 548 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 9666 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Рудный қалалық мәлихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Рудный қаласының 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 602 734,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 22 802 926,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 50 295,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 72 158,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 677 355,6 мың теңге;
2) шығындар – 27 512 716,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 940 470,9 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 940 470,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 850 452,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 850 452,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 10.12.2021 № 84 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Рудный қаласының қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) Рудный қаласының 2021 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 86 234,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 33 413,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 52 821,0 мың теңге;
2) Рудный қаласының 2022 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 87 438,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 34 160,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 53 278,0 мың теңге;
3) Рудный қаласының 2023 жылға арналған қалалық бюджетінен Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 88 106,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Горняцк кентіне – 34 774,0 мың теңге;
Қашар кентіне – 53 332,0 мың теңге.

О городском бюджете города Рудного на 2021-2023 годы
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 548. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2020 года № 9666.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Рудненский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Рудного на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 602 734,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 22 802 926,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 50 295,1 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 72 158,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 3 677 355,6 тысячи тенге;
2) затраты – 27 512 716,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 940 470,9 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 940 470,9 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 850 452,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 850 452,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 10.12.2021 № 84 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар на 2021 год в сумме 86 234,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 33 413,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 52 821,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар на 2022 год в сумме 87 438,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 34 160,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 53 278,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из городского бюджета города Рудного в бюджеты поселков Горняцкий и Качар на 2023 год в сумме 88 106,0 тысяч тенге, в том числе:
поселка Горняцкий – 34 774,0 тысяч тенге;
поселка Качар – 53 332,0 тысяч тенге.

3. Горняцк және Қашар кенттерінің бюджеттерінен берілетін бюджеттік алып қоюлар көлемдері 2021 жылға – 0,0 мың теңгені, 2022 жылға – 0,0 мың теңгені, 2023 жылға – 0,0 мың теңгені құрайтыны белгіленсін.
4. Жергілікті атқарушы органның 2021 жылға арналған резервінің мөлшері 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Рудный қаласының қалалық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2021 жылға арналған бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбеген.

3. Установить, что объемы бюджетных изъятий, передаваемых из бюджетов поселков Горняцкий и Качар составляют на 2021 год – 0,0 тысяч тенге, на 2022 год – 0,0 тысяч тенге, на 2023 год - 0,0 тысяч тенге.
4. Утвердить размер резерва местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
5. Перечень бюджетных программ на 2021 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета города Рудного не установлен.

6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жиырмасыншы кезекті сессияның төрағасы, қалалық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы К. Казбеков
Мәслихаттың
2020 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 548 шешіміне
1-қосымша
Рудный қаласының 2021 жылға арналған қалалық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 10.12.2021 № 84 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель двадцатой очередной сессии, исполняющий обязанности секретаря городского маслихата К. Казбеков
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2020 года
№ 548
Городской бюджет города Рудного на 2021 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата города Рудного Костанайской области от 10.12.2021 № 84 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

10 403,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112 411,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 469,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
114 181,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
223 997,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
93 479,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
49 595,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
114 919,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
114 919,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 863,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 390,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18 840,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 826,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 064 040,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 983 140,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119 631,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
119 631,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 850 264,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 214 592,7
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
635 672,0
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13 245,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 245,0
2
Коммуналдық шаруашылық
856 220,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 840,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
12 807,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

10 403,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112 411,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 469,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
114 181,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
223 997,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
93 479,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
49 595,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
114 919,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
114 919,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81 863,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 390,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
18 840,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 826,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 064 040,7
1
Жилищное хозяйство
5 983 140,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119 631,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
119 631,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 850 264,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 214 592,7
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
635 672,0
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
13 245,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
13 245,0
2
Коммунальное хозяйство
856 220,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 840,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
12 807,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

48 795,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 898,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
6 604,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 293,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
27 597,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
27 597,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 597,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
45 342,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
45 342,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 342,0
02
Қорғаныс
23 895,0
1
Әскери мұқтаждар
23 895,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
23 895,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
23 895,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
52 369,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
52 369,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
52 369,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
52 369,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
863 582,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
28 050,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28 050,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
28 050,0
2
Әлеуметтiк көмек
719 831,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
719 831,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
94 718,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
11 131,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
115 340,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 926,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
114 758,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
225 973,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

48 795,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
39 898,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
6 604,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 293,0
5
Планирование и статистическая деятельность
27 597,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
27 597,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
27 597,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
45 342,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
45 342,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
45 342,0
02
Оборона
23 895,0
1
Военные нужды
23 895,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
23 895,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
23 895,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
52 369,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
52 369,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
52 369,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
52 369,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
863 582,0
1
Социальное обеспечение
28 050,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28 050,0
005
Государственная адресная социальная помощь
28 050,0
2
Социальная помощь
719 831,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
719 831,0
002
Программа занятости
94 718,0
006
Оказание жилищной помощи
11 131,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
115 340,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 926,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
114 758,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
225 973,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида