Алтынсарин ауданының 2021–2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 340 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 9682 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алтынсарин ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2456304,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша –799494,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5436,0мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3700,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1647674,7 мың теңге;
2) шығындар –2510348,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 68318,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 100637,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32319,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9340,8 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9340,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 131702,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 131702,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 24.11.2021 № 49 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 1491873,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен 1487313,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемдері белгіленсін:
1) 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 122690,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 18294,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 19051,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 19922,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 8368,0 мың теңге;

О районном бюджете Алтынсаринского района на 2021-2023 годы
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 340. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2020 года № 9682. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в республике Казахстан" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Алтынсаринского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 2456304,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 799494,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 5436,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3700,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1647674,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2510348,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 68318,1 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 100637,1 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32319,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9340,8 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9340,8 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -131702,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 131702,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 24.11.2021 № 49 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1491873,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 1487313 тысяч тенге.
4. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел:
1) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2021 год в сумме 122690,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 18294,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 19051,0 тысяч тенге;
Большечураковский сельский округ – 19922,0 тысяч тенге;
Димитровский сельский округ – 8368,0 тысяч тенге;

Омар Шипин атындағы ауылдық округ – 12510,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 11162,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 10439,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 12749,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 10195,0 мың теңге;
2) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 122690,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 18294,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 19051,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 19922,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 8368,0 мың теңге;
Омар Шипин атындағы ауылдық округ – 12510,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 11162,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 10439,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 12749,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 10195,0 мың теңге;
3) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер мен ауылдардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар122690,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Обаған ауылдық округі – 18294,0 мың теңге;
Мариям Хәкімжанова атындағы ауылдық округ – 19051,0 мың теңге;
Большая Чураковка ауылдық округі – 19922,0 мың теңге;
Димитров ауылдық округі – 8368,0 мың теңге;
Омар Шипин атындағы ауылдық округ – 12510,0 мың теңге;
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округ – 11162,0 мың теңге;
Новоалексеевка ауылы – 10439,0 мың теңге;
Красный Кордон ауылы – 12749,0 мың теңге;
Свердловка ауылы – 10195,0 мың теңге.

сельский округ имени Омара Шипина– 12510,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 11162,0 тысячи тенге;
село Новоалексеевка – 10439,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 12749,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 10195,0 тысяч тенге;
2) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2022 год в сумме 122690,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 18294,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 19051,0 тысяч тенге;
Большечураковский сельский округ – 19922,0 тысяч тенге;
Димитровский сельский округ – 8368,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Омара Шипина– 12510,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 11162,0 тысячи тенге;
село Новоалексеевка – 10439,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 12749,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 10195,0 тысяч тенге;
3) бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов и сел на 2023 год в сумме 122690,0 тысяч тенге, в том числе:
Убаганский сельский округ – 18294,0 тысячи тенге;
сельский округ имени Мариям Хәкімжановой – 19051,0 тысяч тенге;
Большечураковский сельский округ – 19922,0 тысяч тенге;
Димитровский сельский округ – 8368,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Омара Шипина – 12510,0 тысяч тенге;
сельский округ имени Ильяса Омарова – 11162,0 тысячи тенге;
село Новоалексеевка – 10439,0 тысяч тенге;
село Красный Кордон – 12749,0 тысяч тенге;
село Свердловка – 10195,0 тысяч тенге.

5. Алтынсарин ауданының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 3000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Ңлкин
Мәслихат хатшысы Б. Есмуханов
Мәслихаттың
2020 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 340 шешіміне
1-қосымша
Алтынсарин ауданының 2021 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 24.11.2021 № 49 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. КІРІСТЕР

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Алтынсаринского района на 2021 год в сумме 3000,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии К. Ңлкин
Секретарь маслихата Б. Есмуханов
Приложение 1
к решению маслихата
от 28 декабря 2020 года
№ 340
Бюджет Алтынсаринского района на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 24.11.2021 № 49 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. ДОХОДЫ