Мәслихаттың 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 5 "Денисов ауданы 2020-2022 жылдарға арналған ауылдарының және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2020 жылғы 15 шілдедегі № 57 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 шілдеде № 9346 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-1-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Денисов ауданы 2020-2022 жылдарға арналған ауылдарының және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 5 шешіміне (2020 жылғы 29 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8906 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қазақ тіліндегі тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Денисов ауданы ауылдарының және ауылдық округтерінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеттері туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Архангельск ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 12 908,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 545,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11 363,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 908,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы мынадай мазмұндағы 3), 4) тармақшалармен толықтырылсын:
"3) ауылдар және ауылдық округтер аппараттарының ағымдағы шығыстарына;
4) заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. Аршалы ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 14 января 2020 года № 5 "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 15 июля 2020 года № 57. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 июля 2020 года № 9346. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджетах сел и сельских округов Денисовского района на 2020-2022 годы" от 14 января 2020 года № 5 (опубликовано 29 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8906) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного решения на казахском языке изложить в новой редакции, заголовок на русском языке не меняется;
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Архангельского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 12 908,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 545,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 363,0 тысячи тенге;
2) затраты – 12 908,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения дополнить подпунктами 3), 4) следующего содержания:
"3) текущие расходы аппаратов сел и сельских округов;
4) компенсацию потерь нижестоящих бюджетов, в связи с изменением законодательства.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Аршалинского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объҰмах:

1) кірістер – 15 563,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 460,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13 103,0 мың теңге;
2) шығындар – 15 563,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Әйет ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 17 091,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 459,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 13 632,0 мың теңге;
2) шығындар – 17 091,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2020 жылға арналған Әйет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін бағдарламалық қамтамасыз етуді енгізуге және қостауға;
2) ауылдар және ауылдық округтер аппараттарының ағымдағы шығыстарына;
3) заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Глебовка ауылының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 087,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 421,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 10 666,0 мың теңге;
2) шығындар – 11 087,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 12- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

1) доходы – 15 563,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 460,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 103,0 тысячи тенге;
2) затраты – 15 563,0 тысячи тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Аятского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 17 091,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 459,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 632,0 тысячи тенге;
2) затраты -17 091,0 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в бюджете Аятского сельского округа на 2020 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе на:
1) внедрение и сопровождение программного обеспечения Единой системы электронного документооборота;
2) текущие расходы аппаратов сел и сельских округов;
3) компенсацию потерь нижестоящих бюджетов, в связи с изменением законодательства.";
пункт 10 указанного решения изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет села Глебовка на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 11 087,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 421,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 10 666,0 тысяч тенге;
2) затраты – 11 087,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:

"12. 2020 жылға арналған Глебовка ауылының бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін бағдарламалық қамтамасыз етуді енгізуге және қостауға;
2) заңнаманың өзгеруіне байланысты төмен тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге.";
көрсетілген шешімнің 13- тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Денисов ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 534 042,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 19 490,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 514 552,0 мың теңге;
2) шығындар – 544 917,1 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 875,1 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 875,1 мың теңге.";
15-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
16-тармақтың 5), 6) тармақшалары алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 16-тармағы мынадай мазмұндағы 7), 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) Денисов ауданы Денисовка ауылындағы 50 лет Октября көшесін орташа жөндеуге;
8) Денисов ауданы Денисовка ауылындағы Первомайская көшесін орташа жөндеуге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 16-1, 16-2-тармақтармен толықтырылсын:
"16-1. Денисов ауылдық округінің 2020 жылға арналған бюджетінде бос қалдықты бөлу 10 875,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
"16-2. 2020 жылға ауылдық округте нысаналы трансферттерді қайтару 43,4 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 43,4 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 17-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Красноармейск ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 958,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 702,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 11 256,0 мың теңге;
2) шығындар – 13 958,0 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;

"12. Учесть, что в бюджете села Глебовка на 2020 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета, в том числе на:
1) внедрение и сопровождение программного обеспечения Единой системы электронного документооборота;
2) компенсацию потерь нижестоящих бюджетов, в связи с изменением законодательства.";
пункт 13 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Утвердить бюджет Денисовского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 534 042,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 19 490,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 514 552,0 тысячи тенге;
2) затраты – 544 917,1 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – - 10 875,1 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 875,1 тысяч тенге.";
подпункт 3) пункта 15 исключить;
подпункты 5), 6) пункта 16 исключить;
пункт 16 указанного решения дополнить подпунктами 7), 8) следующего содержания:
"7) средний ремонт улицы 50 лет Октября в селе Денисовка Денисовского района;
8) средний ремонт улицы Первомайская в селе Денисовка Денисовского района.";
дополнить указанное решение пунктами 16-1, 16-2 следующего содержания:
"16-1. Учесть, что в бюджете Денисовского сельского округа на 2020 год предусмотрено распределение свободного остатка в сумме 10 875,1 тысяч тенге.";
"16-2. Учесть, что в сельском округе на 2020 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 43,4 тысячи тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 43,4 тысячи тенге.";
пункт 17 указанного решения изложить в новой редакции:
"17. Утвердить бюджет Красноармейского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 13 958,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 702,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 256,0 тысяч тенге;
2) затраты -13 958,0 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;

1) Электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесін бағдарламалық қамтамасыз етуді енгізуге және қостауға;
2) ауылдар және ауылдық округтер аппараттарының ағымдағы шығыстарына.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 қосымшалары, осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Денисов аудандық мәслихатының хатшысы, кезектен тыс сессиясының төрағасы А. Мурзабаев
Денисов
аудандық мәслихатының

1) внедрение и сопровождение программного обеспечения Единой системы электронного документооборота;
2) текущие расходы аппаратов сел и сельских округов.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Cекретарь Денисовcкого районного маслихата, председатель внеочередной сессии А. Мурзабаев
Приложение 1
к решению Денисовского
районного маслихата