Жангелдин ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 338 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 9678 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 888 767,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 513 556,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 256,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 900,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 363 155,6 мың теңге;
2) шығындар – 4 202 487,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 19 262,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 23 399,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 137,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 27 073,3 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 360 055,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 360 055,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 24.11.2021 № 62 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Жангелдин ауданының ауылдары, ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
2021 жылға Ақкөл ауылына – 11 434,0 мың теңге;
2021 жылға Аралбай ауылына – 12 007,0 мың теңге;
2021 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 12 730,0 мың теңге;
2021 жылға Сужарған ауылына – 12 111,0 мың теңге;
2021 жылға Торғай ауылына – 63 688,0 мың теңге;
2021 жылға Шеген ауылына – 14 142,0 мың теңге;
2021 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 14 934,0 мың теңге;
2021 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 17 981,0 мың теңге;
2021 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 17 014,0 мың теңге;
2021 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 12 577,0 мың теңге;
2021 жылға Қызбел ауылдық округіне – 19 462,0 мың теңге;
2021 жылға Шилі ауылдық округіне – 16 094,0 мың теңге;
2022 жылға Ақкөл ауылына – 13 105,0 мың теңге;
2022 жылға Аралбай ауылына – 11 462,0 мың теңге;
2022 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 12 944,0 мың теңге;

О районном бюджете Джангельдинского района на 2021-2023 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 338. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2020 года № 9678. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 888 767,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 513 556,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 256,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 900,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 363 155,6 тысяч тенге;
2) затраты – 4 202 487,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19 262,5 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 23 399,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 137,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 27 073,3 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 360 055,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 360 055,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 24.11.2021 № 62 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021-2023 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов Джангельдинского района, в том числе:
на 2021 год селу Акколь – 11 434,0 тысяч тенге;
на 2021 год селу Аралбай – 12 007,0 тысяч тенге;
на 2021 год селу Ахмет Байтұрсынұлы – 12 730,0 тысяч тенге;
на 2021 год селу Сужарган – 12 111,0 тысяч тенге;
на 2021 год селу Торгай – 63 688,0 тысяч тенге;
на 2021 год селу Шеген – 14 142,0 тысяч тенге;
на 2021 год Акшиганакскому сельскому округу– 14 934,0 тысяч тенге;
на 2021 год Албарбогетскому сельскому округу – 17 981,0 тысяч тенге;
на 2021 год Жаркольскому сельскому округу – 17 014,0 тысяч тенге;
на 2021 год Калам-Карасускому сельскому округу – 12 577,0 тысяч тенге;
на 2021 год Кызбельскому сельскому округу – 19 462,0 тысяч тенге;
на 2021 год Шилийскому сельскому округу – 16 094,0 тысяч тенге;
на 2022 год селу Акколь – 13 105,0 тысяч тенге;
на 2022 год селу Аралбай – 11 462,0 тысяч тенге;
на 2022 год селу Ахмет Байтұрсынұлы – 12 944,0 тысяч тенге;

2022 жылға Сужарған ауылына – 12 356,0 мың теңге;
2022 жылға Торғай ауылына – 67 189,0 мың теңге;
2022 жылға Шеген ауылына – 15 063,0 мың теңге;
2022 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 16 248,0 мың теңге;
2022 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 17 160,0 мың теңге;
2022 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 15 906,0 мың теңге;
2022 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 12 936,0 мың теңге;
2022 жылға Қызбел ауылдық округіне – 18 140,0 мың теңге;
2022 жылға Шилі ауылдық округіне – 14 063,0 мың теңге;
2023 жылға Ақкөл ауылына – 14 105,0 мың теңге;
2023 жылға Аралбай ауылына – 12 562,0 мың теңге;
2023 жылға Ахмет Байтұрсынұлы ауылына – 13 144,0 мың теңге;
2023 жылға Сужарған ауылына – 12 756,0 мың теңге;
2023 жылға Торғай ауылына – 68 189,0 мың теңге;
2023 жылға Шеген ауылына – 15 563,0 мың теңге;
2023 жылға Ақшығанақ ауылдық округіне – 17 748,0 мың теңге;
2023 жылға Албарбөгет ауылдық округіне – 18 260,0 мың теңге;
2023 жылға Жаркөл ауылдық округіне – 16 156,0 мың теңге;
2023 жылға Қалам-Қарасу ауылдық округіне – 13 936,0 мың теңге;
2023 жылға Қызбел ауылдық округіне – 19 100,0 мың теңге;
2023 жылға Шилі ауылдық округіне – 15 063,0 мың теңге.
3. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі мынадай мөлшерлерде көзделгені ескерілсін:
1) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
2) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Алғашқы жұмыс орнына";
3) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ұрпақтар келісімшартына";
4) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
5) еңбек нарығын дамытуға;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
8) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
9) жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына;
10) Қазақстан Республикасы Үкіметі белгілеген тұлғаларға, өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге;

на 2022 год селу Сужарган – 12 356,0 тысяч тенге;
на 2022 год селу Торгай – 67 189,0 тысяч тенге;
на 2022 год селу Шеген – 15 063,0 тысяч тенге;
на 2022 год Акшиганакскому сельскому округу– 16 248,0 тысяч тенге;
на 2022 год Албарбогетскому сельскому округу – 17 160,0 тысяч тенге;
на 2022 год Жаркольскому сельскому округу – 15 906,0 тысяч тенге;
на 2022 год Калам-Карасускому сельскому округу – 12 936,0 тысяч тенге;
на 2022 год Кызбельскому сельскому округу – 18 140,0 тысяч тенге;
на 2022 год Шилийскому сельскому округу – 14 063,0 тысяч тенге;
на 2023 год селу Акколь – 14 105,0 тысяч тенге;
на 2023 год селу Аралбай – 12 562,0 тысяч тенге;
на 2023 год селу Ахмет Байтұрсынұлы – 13 144,0 тысяч тенге;
на 2023 год селу Сужарган – 12 756,0 тысяч тенге;
на 2023 год селу Торгай – 68 189,0 тысяч тенге;
на 2023 год селу Шеген – 15 563,0 тысяч тенге;
на 2023 год Акшиганакскому сельскому округу– 17 748,0 тысяч тенге;
на 2023 год Албарбогетскому сельскому округу – 18 260,0 тысяч тенге;
на 2023 год Жаркольскому сельскому округу – 16 156,0 тысяч тенге;
на 2023 год Калам-Карасускому сельскому округу – 13 936,0 тысяч тенге;
на 2023 год Кызбельскому сельскому округу – 19 100,0 тысяч тенге;
на 2023 год Шилийскому сельскому округу – 15 063,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджета в следующих размерах:
1) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017–2021 годы "Еңбек";
2) на "Первое рабочее место" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек";
3) на "Контракт поколений" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек";
4) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
5) на развитие рынка труда;
6) на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
7) на выплату государственной адресной социальной помощи;
8) на гарантированный социальный пакет детям;
9) на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику;
10) на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении;

11) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
12) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және жайластыруға;
13) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
14) "Жұмыспен қамтудың жол картасы" жобасы шеңберінде елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
4. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер сомасын бөлу – 17 502,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

11) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
12) на проектирование, развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
13) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
14) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Дорожная карта занятости".
4. Учесть, что в бюджете района на 2021 год предусмотрено распределение сумм бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 17 502,0 тысяч тенге.

5. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі – 2 310 888,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
7. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, Жангелдин аудандық мәслихатының хатшысы С. Нургазин
Жангелдин
аудандық мәслихатының

5. Учесть, что в бюджете района на 2021 год предусмотрен объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в сумме – 2 310 888,0 тысяч тенге.
6. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2021 год, не утвержден.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии, секретарь Джангельдинского районного маслихата С. Нургазин
Приложение 1
к решению Джангельдинского
районного маслихата