Қамысты ауданының 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 411 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 9677 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қамысты ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 822 851,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 100 000,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 467,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 8 170,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 1 711 214,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 852 699,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 47 453,3 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 64 429,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 16 976,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 55 000,5 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 55 500,5 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -132 301,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 132 301,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 27.10.2021 № 64 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 1 493 765,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджетте ауылдар мен округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемдері көзделсін, оның ішінде:
2021 жылға 213 304,0 мың теңге сомасында;
2022 жылға 215 620,0 мың теңге сомасында;
2023 жылға 209 571,0 мың теңге сомасында.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 21 757,0 мың теңге сомасында;
2) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге 2 511,0 мың теңге сомасында;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi iс-шаралар жоспарын іске асыруға 3 140,0 мың теңге сомасында;

О районном бюджете Камыстинского района на 2021-2023 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 411. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2020 года № 9677.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Камыстинского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 822 851,3 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 100 000,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 3 467,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 170,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 711 214,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 852 699,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 453,3 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 64 429,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 976,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 55 000,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 55 500,5 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 132 301,8 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 132 301,8 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 27.10.2021 № 64 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1 493 765,0 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021-2023 годы объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов в том числе на:
2021 год в сумме 213 304,0 тысячи тенге;
2022 год в сумме 215 620,0 тысяч тенге;
2023 год в сумме 209 571,0 тысяча тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 21 757,0 тысяч тенге;
2) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения в сумме 2 511,0 тысяч тенге;
3) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстана в сумме 3 140,0 тысяч тенге;

4) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 14 991,0 мың теңге сомасында.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте еңбек нарығын дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджеттен 49 001,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
жалақы мен жастар практикасын ішінара субсидиялауға 10 445,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 1042,0 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға, оның ішінде NEET санатындағы жастарға, көпбалалы аз қамтылған отбасылардың мүшелеріне, табысы аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектерге мемлекеттік гранттар беруге 5 834,0 мың теңге сомасында;
қоғамдық жұмыстарға 31 680,0 мың теңге;
облыстық бюджеттен 6 146,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 5 095,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде "Алғашқы жұмыс орнына" 701,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде "Ұрпақтар келісімшартына" 350,0 мың теңге сомасында.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
шағын және орта бизнес субъектілері үшін салықтық жүктемені төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге 40 847,0 мың теңге сомасында.
7. Қамысты ауданының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 9068,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 02.09.2021 № 61 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

4) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений в сумме 14 991,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов на развитие рынка труда:
из республиканского бюджета в сумме 49 001,0 тысячи тенге в том числе на:
частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 10 445,0 тысяч тенге;
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении в сумме 1042,0 тысячи тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды в сумме 5 834,0 тысячи тенге;
общественные работы 31 680,0 тысяч тенге;
из областного бюджета в сумме 6 146,0 тысяч тенге в том числе на:
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" в сумме 5 095,0 тысяч тенге;
"Первое рабочее место" в рамках государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" в сумме 701,0 тысяча тенге;
"Контракт поколений" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" в сумме 350,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса в сумме 40 847,0 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Камыстинского района на 2021 год в сумме 9068,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Камыстинского района Костанайской области от 02.09.2021 № 61 (вводится в действие с 01.01.2021).

8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер түсімі 87 510, мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілмеген.
10. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы С. Тулебаева
Қамысты аудандық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы Б. Козлов
Мәслихаттың

8. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 87 510,0 тысяч тенге.
9. Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2021 год не утвержден.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии С. Тулебаева
Исполняющий обязанности секретаря Камыстинского районного маслихата Б. Козлов
Приложение 1
к решению маслихата