Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2020 жылғы 4 тамыздағы № 518 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 26 тамызда № 9407 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы В. Гизатов
Аудандық мәслихаттың хатшысы А. Тюлюбаев
Қарабалық аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 4 тамыздағы
№ 518 шешімімен
бекітілген
Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қарабалық ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 4 августа 2020 года № 518. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 августа 2020 года № 9407. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии В. Гизатов
Cекретарь районного маслихата А. Тюлюбаев
Утвержден
решением Карабалыкского
районного маслихата
от 4 августа 2020 года
№ 518
План по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Карабалыкского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы);
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы);
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы);

6) кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график (Қарабалық ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 7-қосымша).
Қарабалық ауданы бойынша

6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы);
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных (приложение 7 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Карабалыкскому району на 2020-2021 годы).
Приложение 1
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на

158.
"Терра" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
159.
"Тогас и К" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
160.
"Тогызбай-Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
161.
"ТУЛПАР-2005" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
162.
"Тулпар-НТ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
163.
"Халвай-II" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
164.
"Zarlyk Agro" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қарабалық ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
2-қосымша.
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Қарабалық ауданы үшін қолайлы жайылым айналымдарының схемасы
Жылдар
1 қаша
2 қаша
3 қаша
4 қаша
2020
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2021
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Қарабалық ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Қарабалық ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 187576 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 114479 гектар, елді мекендердің жерлерінде 53419 гектар, орман қоры жерлерінде 4718 гектар, босалқы жерлерінде 14960 гектар.
Қарабалық ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Тоғандар, апандар, суару немесе суландыру каналдары, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер:
Қарабалық ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қарабалық ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
6-қосымша
Кент, ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қарабалық ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Кент, ауылдар және ауылдық округтердің атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Қарабалық кенті
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
2
Лесное ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
3
Победа ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
4
Белоглин
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
5
Бозкөл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
6
Бөрлі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
7
Қособа
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
8
Тоғызақ
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
9
Михайлов
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
10
Новотроицк
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
11
Смирнов
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
12
Станционный
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
13
Өрнек
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл

158.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Терра"
159.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тогас и К"
160.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тогызбай-Агро"
161.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ТУЛПАР-2005"
162.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тулпар-НТ"
163.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Халвай-II"
164.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Zarlyk Agro"
Приложение 2
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Схема пастбищеоборотов, приемлемая для Карабалыкского района
Годы
Загон 1
Загон 2
Загон 3
Загон 4
2020
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2021
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Карабалыкскому району составляет 187576 гектар.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 114479 гектара, на землях населенных пунктов 53419 гектар, на землях лесного фонда 4718 гектар, на землях запаса 14960 гектар.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм потребления и водоотведения, утвержденные Приказом Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14827).
Пруды, копани, оросительные или обводнительные каналы, трубчатые или шахтные колодцы не имеются.
Схемы доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Условные обозначения:
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Карабалыкскому району на
2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование поселка, сел и сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
поселок Карабалык
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
2
село Лесное
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
3
село Победа
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
4
Белоглинский
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
5
Боскольский
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
6
Бурлинский
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
7
Кособинский
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
8
Тогузакский
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
9
Михайловский
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
10
Новотроицкий
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
11
Смирновский
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
12
Станционный
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
13
Урнекский
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон