Қарабалық ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 557 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 9688 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қарабалық аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарабалық ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдердебекітілсін:
1) кірістер – 6 058 235,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 558 926,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 17 760,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 85 306,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 396 243,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 197 886,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 134 695,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 179 395,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 44 700,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 98 156,7 мың теңге, оның ішінде: қаржы активтерін сатып алу – 98 156,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -372 502,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 372 502,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 29.11.2021 № 67 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 2 004 895,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен кент, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен кент, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 240 794,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Қарабалық кенті – 62 136,0 мың теңге;
Белоглин ауылдық округі – 14 312,0 мың теңге;
Бозкөл ауылдық округі – 15 633,0 мың теңге;
Бөрлі ауылдық округі – 16 084,0 мың теңге;
Лесное ауылы – 10 066,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі – 12 317,0 мың теңге;
Новотроицк ауылдық округі – 16 028,0 мың теңге;
Победа ауылы – 12 936,0 мың теңге;
Өрнек ауылдық округі – 13 020,0 мың теңге;
Қособа ауылдық округі – 14 277,0 мың теңге;

О районном бюджете Карабалыкского района на 2021-2023 годы
Решение маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 557. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 декабря 2020 года № 9688. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карабалыкский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карабалыкского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 058 235,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 558 926,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 760,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 85 306,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 396 243,9 тысячи тенге;
2) затраты – 6 197 886,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 134 695,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 179 395,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 700,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 98 156,7 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 98 156,7 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 372 502,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 372 502,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 29.11.2021 № 67 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 004 895,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселка, села, сельских округов:
бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты поселка, села, сельских округов на 2021 год в сумме 240 794,0 тысячи тенге, в том числе:
поселка Карабалык – 62 136,0 тысяч тенге;
Белоглинского сельского округа – 14 312,0 тысяч тенге;
Боскольского сельского округа – 15 633,0 тысячи тенге;
Бурлинского сельского округа – 16 084,0 тысячи тенге;
села Лесное – 10 066,0 тысяч тенге;
Михайловского сельского округа – 12 317,0 тысяч тенге;
Новотроицкого сельского округа – 16 028,0 тысяч тенге;
села Победа – 12 936,0 тысяч тенге;
Урнекского сельского округа – 13 020,0 тысяч тенге:
Кособинского сельского округа – 14 277,0 тысяч тенге;

Смирнов ауылдық округі – 18 937,0 мың теңге;
Станционный ауылдық округі – 13 604,0 мың теңге;
Тоғызақ ауылдық округі – 21 444,0 мың теңге.
4. 2021 жылы аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмегені ескерілсін.
4-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен 437,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
оның ішінде республикалық бюджеттен 433,8 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 4,0 мың теңге сомасында бөлінген трансферттерді қайтару.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 17.02.2021 № 12 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектердің өмір сүру сапасын қамтамасыз етуге;
3) еңбек нарығын дамытуға;
4) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
5) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен кредиттер түсімі көзделсін.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға арналған нысаналы трансферт;
2) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға арналған нысаналы трансферт;
3) мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту;
4) газ тасымалдау жүйесін дамыту;
5) Қарабалық ауданы әкімдігінің "Жылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының жарғылық капиталын ұлғайту;
6) "Ауыл - Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде Қарабалық ауданы Тоғызақ ауылының Мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге жобалық – сметалық құжаттамасын әзірлеуге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 17.02.2021 № 12 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 2021-2022 жылдарға арналған "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс – шараларды іске асыруға Ұлттық қордан және облыстық бюджеттен қаражат түсімі көзделгені ескерілсін.

Смирновского сельского округа – 18 937,0 тысяч тенге;
Станционного сельского округа – 13 604,0 тысячи тенге;
Тогузакского сельского округа – 21 444,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что в 2021 году бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет не предусмотрены.
4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрен возврат целевых трансфертов из бюджета района в сумме 437,8 тысяч тенге:
в том числе возврат трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в сумме 433,8 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 4,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 17.02.2021 № 12 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечения качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
3) развитие рынка труда;
4) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
5) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год поступление кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета, в том числе:
1) целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) целевого трансферта на развитие теплоэнергетической системы;
3) развитие объектов государственных органов;
4) развитие газотранспортной системы;
5) увеличение уставного капитала коммунального государственного предприятия "Жылу" акимата Карабалыкского района;
6) на разработку проектно-сметной документации в рамках реализации проекта "Ауыл - Ел бесігі" капитальный ремонт здания Дома культуры села Тогузак Карабалыкского района.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 17.02.2021 № 12 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление средств из национального фонда и областного бюджета на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" на 2021-2022 годы.

8-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Жеңіс күніне орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне бір жолғы төлемге облыстық бюджеттен қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 17.02.2021 № 12 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қарабалық ауданы мәслихатының 13.05.2021 № 39 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде облыстық бюджеттен қаражат түсімі көзделгені ескерілсін.

8-1. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета на единовременные выплаты участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны ко Дню Победы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 17.02.2021 № 12 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения маслихата Карабалыкского района Костанайской области от 13.05.2021 № 39 (вводится в действие с 01.01.2021)
9. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление средств из областного бюджета в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек".

10. Қарабалық ауданының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 1 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Лысоченко
Аудандық мәслихат хатшысының міндетін атқарушы Г. Балбаева
Қарабалық
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 557 шешіміне
1-қосымша
Қарабалық ауданының 2021 жылға арналған аудандық бюджеті

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Карабалыкского района на 2021 год в сумме 1 000,0 тысяч тенге.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии С. Лысоченко
Исполняющая обязанности секретаря районного маслихата Г. Балбаева
Приложение 1
к решению Карабалыкского
районного маслихата
от 28 декабря 2020 года
№ 557
Районный бюджет Карабалыкского района на 2021 год