Қарасу ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 454 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 9671 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қарасу ауданының 2021 -2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 170 860,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 539 808,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 192,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 470,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 611 390,9 мың теңге;
2) шығындар – 5 177 812,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 48 847,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 75 794,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 26 947,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 81 775,7 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 81 775,7 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 137 573,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 137 573,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 24.12.2021 № 82 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 2 014 017,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 209 520,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 10 669,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 13 389,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 12 682,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 20 927,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 13 921,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 53 809,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 12 510,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 13 791,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 10 726,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 13 362,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 13 327,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 6 903,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 13 864,0 мың теңге;

О районном бюджете Карасуского района на 2021-2023 годы
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 454. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2020 года № 9671.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Карасуского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 170 860,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 539 808,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14 192,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 470,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 611 390,9 тысяч тенге;
2) затраты – 5 177 812,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 847,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 75 794,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26 947,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 81 775,7 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 81 775,7 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 137 573,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 137 573,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Карасуского района Костанайской области от 24.12.2021 № 82 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в бюджете района на 2021 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 014 017,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов:
1) бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2021 год в сумме 209 520,0 тысяч тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 10 669,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 13 389,0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ 12 682,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 20 927,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 13 921,0 тысяча тенге;
Карасуский сельский округ 53 809,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 12 510,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 13 791,0 тысяча тенге;
Люблинский сельский округ 10 726,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 13 362,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 13 327,0 тысяч тенге;
Челгашинский сельский округ 6 903,0 тысячи тенге;
Черняевский сельский округ 13 864,0 тысяч тенге;

2) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 211 652,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 10 605,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 13 511,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 12 768,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 21 108,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 14 040,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 55 047,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 12 195,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 13 814,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 10 758,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 13 727,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 13 418,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 6 666,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 13 995,0 мың теңге;
3) 2023 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 217 581,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айдарлы ауылдық округі 10 611,0 мың теңге;
Жалғыскан ауылы 13 630,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 12 850,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі 25 776,0 мың теңге;
Ильичев ауылдық округі 14 155,0 мың теңге;
Қарасу ауылдық округі 56 259,0 мың теңге;
Қарамырза ауылдық округі 12 235,0 мың теңге;
Қойбағар ауылдық округі 13 831,0 мың теңге;
Люблин ауылдық округі 10 785,0 мың теңге;
Новопавлов ауылы 13 500,0 мың теңге;
Ушаков ауылдық округі 13 506,0 мың теңге;
Шолақашы ауылдық округі 6 320,0 мың теңге;
Черняев ауылдық округі 14 123,0 мың теңге.
4. Алынып тасталды – Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 29.10.2021 № 63 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
4-1. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте 2020 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару 226,8 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

2) бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2022 год в сумме 211 652,0 тысячи тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 10 605,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 13 511,0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ 12 768,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 21 108,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 14 040,0 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ 55 047,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 12 195,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 13 814,0 тысяч тенге;
Люблинский сельский округ 10 758,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 13 727,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 13 418,0 тысяч тенге;
Челгашинский сельский округ 6 666,0 тысяч тенге;
Черняевский сельский округ 13 995,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции передаваемые из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов на 2023 год в сумме 217 581,0 тысяча тенге, в том числе:
Айдарлинский сельский округ 10 611,0 тысяч тенге;
село Жалгыскан 13 630,0 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ 12 850,0 тысяч тенге;
Октябрьский сельский округ 25 776,0 тысяч тенге;
Ильичевский сельский округ 14 155,0 тысяч тенге;
Карасуский сельский округ 56 259,0 тысяч тенге;
Карамырзинский сельский округ 12 235,0 тысяч тенге;
Койбагарский сельский округ 13 831,0 тысяча тенге;
Люблинский сельский округ 10 785,0 тысяч тенге;
село Новопавловка 13 500,0 тысяч тенге;
Ушаковский сельский округ 13 506,0 тысяч тенге;
Челгашинский сельский округ 6 320,0 тысяч тенге;
Черняевский сельский округ 14 123,0 тысячи тенге.
4. Исключен решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 29.10.2021 № 63 (вводится в действие с 01.01.2021).
4-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2020 году целевых трансфертов в сумме 226,8 тысяч тенге, в том числе:

республикалық бюджеттен 2,9 мың теңге, облыстық бюджеттен 223,9 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 19.02.2021 № 13 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Ускумбаева
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы С. Казиев
Қарасу аудандық мәслихатының

из республиканского бюджета 2,9 тысячи тенге, областного бюджета в сумме 223,9 тысячи тенге.
Сноска Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 19.02.2021 № 13 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии А. Ускумбаева
Секретарь Карасуского районного маслихата С. Казиев
Приложение 1
к решению Карасуского
районного маслихата

7349,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
264195,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
26030,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26030,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26030,7
2
Әлеуметтiк көмек
193624,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
193624,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
75048,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31434,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2117,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
24389,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
29741,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
30893,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
44541,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
44541,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36284,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
628,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7629,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
889993,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2172,5
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2171,5
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
2171,5
2
Коммуналдық шаруашылық
886143,7
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
876606,9
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
876606,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

7349,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
264195,8
1
Социальное обеспечение
26030,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26030,7
005
Государственная адресная социальная помощь
26030,7
2
Социальная помощь
193624,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
193624,1
002
Программа занятости
75048,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31434,9
010
Материальное обеспечение детей - инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2117,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
24389,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
29741,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
30893,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
44541,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
44541,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
36284,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
628,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
7629,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
889993,2
1
Жилищное хозяйство
2172,5
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
2171,5
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2171,5
2
Коммунальное хозяйство
886143,7
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
876606,9
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
876606,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

11120,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
23461,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
3084,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5499,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
87560,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
82160,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс істеуі
73126,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
9034,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5400,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5400,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
38452,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11534,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11534,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
26918,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17338,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
9580,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
60672,0
1
Ауыл шаруашылығы
29170,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
29170,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29170,0
6
Жер қатынастары
16289,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16289,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16289,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
15213,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
15213,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15213,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10678,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10678,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10678,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

11120,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
23461,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
3084,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5499,0
3
Информационное пространство
87560,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
82160,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
73126,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
9034,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5400,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5400,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
38452,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11534,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
11534,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
26918,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
17338,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
9580,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
60672,0
1
Сельское хозяйство
29170,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
29170,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
29170,0
6
Земельные отношения
16289,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16289,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16289,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
15213,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
15213,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15213,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10678,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10678,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10678,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)