Қостанай ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2020 жылғы 7 тамыздағы № 549 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 13 тамызда № 9369 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Ахметов
Қостанай аудандық мәслихатының хатшысы А. Аксаутова
Қостанай
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 7 тамыздағы
№ 549 шешімімен
бекітілген
Қостанай ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қостанай ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Қостанай ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Қостанай ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы (Қостанай ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Қостанай ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Костанайскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 7 августа 2020 года № 549. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 августа 2020 года № 9369. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Костанайскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Ахметов
Секретарь Костанайского районного маслихата А. Аксаутова
Утвержден
решением Костанайского
районного маслихата
от 7 августа 2020 года
№ 549
План по управлению пастбищами и их использованию по Костанайскому району на 2020-2021 годы
1) схема (карта) расположения пастбищ на территории Костанайского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Костанайскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Костанайскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Костанайскому району на 2020-2021 годы);
4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Костанайскому району на 2020-2021 годы);

5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Қостанай ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);
6) аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы (Қостанай ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 6-қосымша);

5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Костанайскому району на 2020-2021 годы);
6) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при городе районного значения, сельском округе (приложение 6 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Костанайскому району на 2020-2021 годы);

2020
көктемгі - жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2021
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі
Қостанай
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Қостанай ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 251721 гектарды құрайды.
Оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 173786 гектар, елді мекендер жерлерінде 54559 гектар, өнеркәсіп жерлерінде 2955 гектар, орман қоры жерлерінде 2892 гектар, босалқы жерлерде 17529 гектар.
Қостанай
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Апандар, суару немесе суландыру каналдар, құбырлы немесе шахталы құдықтар жоқ.
Жайылым пайдаланушылардың су көздеріне қол жеткізу схемасы
Қостанай
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Жайылымы жоқ ауыл шаруашылығы жануарларын қайта бөлу және ауыстыру мүмкіндігі жайылымдық алқаптардың тапшылығына байланысты мүмкін емес.
Қостанай
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Ауылдық округтер маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген ауыл шаруашылығы жануарларын орналастыру мүмкіндігі жайылымдық алқаптардың тапшылығына байланысты мүмкін емес.
Қостанай
ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдық округтердің, қаланың атауы
2020 жылдағы қашалар саны
2021 жылдағы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Александров
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
2
Айсары
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
3
Белозер
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
4
Владимиров
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
5
Жамбыл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
6
Жданов
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
7
Заречный
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
8
Тобыл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
9
Майкөл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
10
Мәскеу
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
11
Мичурин
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
12
Надеждин
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
13
Озерный
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
14
Октябрь
көктемгі - жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
15
Садчиков
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
16
Ульянов
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
демалатын қаша
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
демалатын қаша

2020
весеннее-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2021
отдыхающий загон
весеннее-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Костанайскому району
на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Костанайскому району составляет 251721 гектар.
В том числе на землях сельскохозяйственного назначения 173786 гектар, на землях населенных пунктов 54559 гектаров, на землях промышленности 2955 гектаров, на землях лесного фонда 2892 гектара, на землях запаса 17529 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Костанайскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14827).
Копаней, оросительных или обводнительных каналов, трубчатых или шахтных колодцев не имеется.
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Костанайскому району
на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
В связи с дефицитом пастбищных угодий возможность перераспределения и перемещение сельскохозяйственных животных, у которых отсутствуют пастбища не представляется возможным.
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Костанайскому району
на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при городе районного значения, сельском округе
В связи с дефицитом пастбищных угодий возможность размещения сельскохозяйственных животных, не обеспеченных пастбищами, расположенных при сельских округах не представляется возможным.
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Костанайскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельских округов, города
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Александровский
весеннее- летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весеннее- летний сезон
летний сезон
осенний сезон
2
Айсаринский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне- летний сезон
летний сезон
3
Белозерский
осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
осенний сезон
весенне- летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
4
Владимировский
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
весенне- летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
5
Жамбылский
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне- летний сезон
летний сезон
осенний сезон
6
Ждановский
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
весенне- летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
7
Заречный
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
весенне- летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
8
Тобыл
осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
осенний сезон
весенне- летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
9
Майкольский
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
осенний сезон
весенне- летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
10
Московский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
11
Мичуринский
осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
12
Надеждинский
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
13
Озерный
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне -летний сезон
летний сезон
осенний сезон
14
Октябрьский
весеннее-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весеннее-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
15
Садчиковский
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
16
Ульяновский
осенний сезон
весенне-летний сезон
отдыхающий загон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
отдыхающий загон