Қостанай ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 590 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 9676 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 13198259,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4758587,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 12502,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 446385,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 7980785,6 мың теңге;
2) шығындар - 14251332,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 33776,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 108147,9 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 74371,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1086849,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1086849,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 22.11.2021 № 107 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 1866258,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Тобыл қаласының, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі белгіленсін:
1) 2021 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 265007,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласына - 22185,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округіне - 18184,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 20890,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 13655,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 17116,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 16813,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 13248,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 25243,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 16081,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 15019,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 4358,0 мың теңге;

О районном бюджете Костанайского района на 2021-2023 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 25 декабря 2020 года № 590. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2020 года № 9676. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 13198259,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 4758587,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 12502,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 446385,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 7980785,6 тысячи тенге;
2) затраты - 14251332,6 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 33776,9 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 108147,9 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 74371,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1086849,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -1086849,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.11.2021 № 107 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1866258,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2021 год в сумме 265007,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 22185,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 18184,0 тысячи тенге;
Александровского сельского округа - 20890,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 13655,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 17116,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 16813,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 13248,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 25243,0 тысячи тенге;
Майкольского сельского округа - 16081,0 тысяча тенге;
Московского сельского округа - 15019,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 4358,0 тысяч тенге;

Надеждин ауылдық округіне - 17022,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 16403,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 17174,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 18056,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 13560,0 мың теңге;
2) 2022 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 246920,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласына - 20595,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округіне - 17081,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 19791,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 12293,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 15566,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 15105,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 13303,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 24462,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 14520,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 13859,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 2532,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 16903,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 14978,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 15500,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 16667,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 13765,0 мың теңге;
3) 2023 жылға арналған Тобыл қаласының, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 220218,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Айсары ауылдық округіне - 15487,0 мың теңге;
Александров ауылдық округіне - 19913,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округіне - 12478,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округіне - 14787,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне - 14898,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округіне - 13752,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округіне - 25253,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округіне - 13325,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округіне - 12930,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округіне - 2076,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округіне - 17206,0мың теңге;
Озерный ауылдық округіне - 14428,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округіне - 12740,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округіне - 16686,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округіне - 14259,0 мың теңге.

Надеждинского сельского округа - 17022,0 тысячи тенге;
Озерного сельского района - 16403,0 тысячи тенге;
Октябрьского сельского округа - 17174,0 тысячи тенге;
Садчиковского сельского округа - 18056,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 13560,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2022 год в сумме 246920,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 20595,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 17081,0 тысяча тенге;
Александровского сельского округа - 19791,0 тысяча тенге;
Белозерского сельского округа - 12293,0 тысячи тенге;
Владимировского сельского округа - 15566,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 15105,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 13303,0 тысячи тенге;
Заречного сельского округа - 24462,0 тысячи тенге;
Майкольского сельского округа - 14520,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 13859,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 2532,0 тысячи тенге;
Надеждинского сельского округа - 16903,0 тысячи тенге;
Озерного сельского округа - 14978,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 15500,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 16667,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 13765,0 тысяч тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Тобыл, сельских округов на 2023 год в сумме 220218,0 тысяч тенге, в том числе:
Айсаринского сельского округа - 15487,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 19913,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 12478,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 14787,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 14898,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 13752,0 тысячи тенге;
Заречного сельского округа - 25253,0 тысячи тенге;
Майкольского сельского округа - 13325,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 12930,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 2076,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 17206,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 14428,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 12740,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 16686,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 14259,0 тысяч тенге.

4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органдарының бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу 74371,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттен трансферттер 5050143,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета бюджетам местных исполнительных органов района, в сумме 74371,0 тысяча тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 5050143,0 тысячи тенге.

6. 2021 жылға арналған Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 25097,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Фищук
Қостанай аудандық мәслихатының хатшысы А. Аксаутова
Қостанай
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 590 шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 22.11.2021 № 107 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
I. Кірістер

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2021 год в сумме 25097,0 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии А. Фищук
Секретарь Костанайского районного маслихата А. Аксаутова
Приложение 1
Костанайского районного
маслихата
от 25 декабря 2020 года
№ 590
Районный бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 22.11.2021 № 107 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
I. Доходы