Меңдіқара ауданының 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 429 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 9664 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Меңдіқара ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3 774 933,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 1 076 914,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 20 128,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 22 108,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 2 650 303,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 5 480,0 мың теңге;
2) шығындар - 3 802 090,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - – 815,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 29 481,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 30 297,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 40 590,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 66 931,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 66 931,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 29.11.2021 № 63 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар қөлемі 2 143 183,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 144 977,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 25 595,0 мың теңге;
Алешин ауылдық округі - 8 621,0 мың теңге;
Буденный ауылдық округі - 12 139,0 мың теңге;
Введен ауылдық округі - 10 050,0 мың теңге;
Қарақоға ауылдық округі - 10 897,0 мың теңге;
Краснопреснен ауылдық округі - 12 484,0 мың теңге;
Ломоносов ауылдық округі - 14 326,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі - 16 473,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі - 13 036,0 мың теңге;
Соснов ауылдық округі - 12 525,0 мың теңге;
Теңіз ауылдық округі - 8 831,0 мың теңге;
2) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 168 545,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:

О районном бюджете Мендыкаринского района на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 25 декабря 2020 года № 429. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2020 года № 9664.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мендыкаринского района на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 774 933,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 076 914,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 20 128,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 22 108,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 2 650 303,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 5 480,0 тысяч тенге;
2) затраты - 3 802 090,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - – 815,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 29 481,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 30 297,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 40 590,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 66 931,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 66 931,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 29.11.2021 № 63 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 143 183,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2021 год в сумме 144 977,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 25 595,0 тысяч тенге;
Алешинский сельский округ - 8 621,0 тысяч тенге;
Буденновский сельский округ - 12 139,0 тысяч тенге;
Введенский сельский округ - 10 050,0 тысяч тенге;
Каракогинский сельский округ - 10 897,0 тысяч тенге;
Краснопресненский сельский округ - 12 484,0 тысяч тенге;
Ломоносовский сельский округ - 14 326,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ - 16 473,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ - 13 036,0 тысяч тенге;
Сосновский сельский округ - 12 525,0 тысяч тенге;
Тенизовский сельский округ - 8 831,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2022 год в сумме 168 545,0 тысяч тенге, в том числе:

Теңіз ауылдық округі - 10 941,0 мың теңге.
4. Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 8 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төраймы М. Гизбрехт
Аудандық мәслихаттың хатшысы К. Арыков
Mәслихаттың
2020 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 429 шешіміне
1-қосымша
Меңдіқара ауданының 2021 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 29.11.2021 № 63 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

Тенизовский сельский округ - 10 941,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района в сумме 8 000,0 тысяч тенге.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии М. Гизбрехт
Секретарь районного маслихата К. Арыков
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 декабря 2020 года
№ 429
Районный бюджет Мендыкаринского района на 2021 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 29.11.2021 № 63 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
6000,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6000,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
87135,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
73120,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
14015,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
32066,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
17716,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10250,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7466,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14350,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14350,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
79175,0
1
Ауыл шаруашылығы
28850,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
28850,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28850,0
6
Жер қатынастары
39745,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
39745,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12650,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
27095,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
10580,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
10580,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10580,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14620,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14620,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14620,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
6000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6000,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
87135,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
73120,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
14015,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
32066,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
17716,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10250,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7466,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14350,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14350,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
79175,0
1
Сельское хозяйство
28850,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
28850,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
28850,0
6
Земельные отношения
39745,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
39745,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12650,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
27095,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
10580,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
10580,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10580,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14620,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14620,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14620,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)