Сарыкөл ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 398 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 9672 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыкөл ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 280 264,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 050 950,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12 751,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11 684,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2 204 878,1 мың теңге;
2) шығындар – 3 414 108,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 497,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 35 004,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18 507,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 984,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 149 357,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 149 357,5 мың теңге;
қарыздар түсімі – 35 004,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 461,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 127 814,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 19.11.2021 № 67 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 1 971 865,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемдері көзделмегені ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 191 197,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Сарыкөл кентіне – 55 459,0 мың теңге;
Барвинов ауылына – 9 675,0 мың теңге;
Златоуст ауылына – 10 769,0 мың теңге;
Веселоподол ауылдық округіне – 14 660,0 мың теңге;
Комсомол ауылдық округіне – 11 937,0 мың теңге;
Большие Дубравы ауылына – 10 425,0 мың теңге;
Маяк ауылына - 11 974,0 мың теңге;
Севастополь ауылдық округіне – 14 815,0 мың теңге;

О районном бюджете Сарыкольского района на 2021-2023 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 28 декабря 2020 года № 398. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2020 года № 9672.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 280 264,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 050 950,2 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 751,9 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 684,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2 204 878,1 тысяч тенге;
2) затраты – 3 414 108,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 497,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 35 004,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18 507,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 984,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 149 357,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 149 357,5 тысяч тенге;
поступления займов – 35 004,0 тысячи тенге;
погашение займов – 13 461,0 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 814,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 19.11.2021 № 67 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 1 971 865,0 тысяч тенге в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сел, сельских округов, в сумме 191 197,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Сарыколь – 55 459,0 тысяч тенге;
селу Барвиновка – 9 675,0 тысяч тенге;
селу Златоуст – 10 769,0 тысячи тенге;
Веселоподольскому сельскому округу – 14 660,0 тысячи тенге;
Комсомольскому сельскому округу – 11 937,0 тысячи тенге;
селу Большие Дубравы – 10 425,0 тысяч тенге;
селу Маяк – 11 974,0 тысячи тенге;
Севастопольскому сельскому округу – 14 815,0 тысяч тенге;

Тағыл ауылдық округіне - 12 986,0 мың теңге;
Тимирязев ауылына - 11 719,0 мың теңге;
Сорочин ауылдық округіне – 16 858,0 мың теңге;
Урожайное ауылына – 9 993,0 мың теңге.
5. Жергілікті атқарушы органның 2021 жылға арналған резерві 19 500,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 12.03.2021 № 11 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

Тагильскому сельскому округу – 12 986,0 тысячи тенге;
селу Тимирязевка– 11 719,0 тысяч тенге;
Сорочинскому сельскому округу – 16 858,0 тысяч тенге;
селу Урожайное – 9 993,0 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2021 год в сумме 19 500,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 12.03.2021 № 11 (вводится в действие с 01.01.2021).