Мәслихаттың 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 337 "Ұзынкөл ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 9 қарашадағы № 416 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қарашада № 9544 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Ұзынкөл ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 337 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8858 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4527570,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 784224,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3024,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 3128, 0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3737194,3 мың теңге;
2) шығындар – 4868293,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 111110,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 124362,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 13252,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 53676,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 53676,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -505509,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 505509,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Ұзынкөл ауданының Обаған орта мектебін ағымдағы жөндеуге;
мектеп ғимараттарынан қазандықтарды шығаруға және қазандықтарды сатып алуға;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға;
орта білім беру ұйымдарын және мектепке дейінгі ұйымдарды бейнебақылау камераларымен жарақтандыруға;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
жаңартылған білім беру мазмұны жағдайларында жұмыс істеу үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұзартуға;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұзартуға;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеу құрметіне біржолғы төлемге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқытуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге;
білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықты интернетке қосуға;
білім беру ұйымдарында жылы дәретханаларды орнатуға;
штаттық режимде жұмыс істейтін жалпы білім беретін мектептер үшін маскалар мен қолғаптар сатып алуға;
электрондық оқулықтарға жазылу қызметтеріне ақы төлеуге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
АИТВ-инфекциясын жұқтырған балаларға жәрдемақы тағайындауға;
амбулаториялық емделудегі туберкулезбен ауыратын адамдарға әлеуметтік көмек тағайындауға;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Алғашқы жұмыс орнына";
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ұрпақтар келісімшартына";
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде аутсорсингке;
қашықтықтан оқытуды ұйымдастыруға;
қазандық жабдықтарын сатып алуға;
санитайзерлерді, аяқ киімге арналған дезинфекциялаушы кілемшелерді және жанаспайтын термометрлерді сатып алуға;
үйде оқитын оқушылар үшін модемдер мен роутерлер сатып алуға;
кезекші сынып мұғалімдеріне еңбекақы төлеуге;
модульдік ғимараттарды орнатуға.";
көрсетілген шешімнің 10-тармағы алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение маслихата от 30 декабря 2019 года № 337 "О районном бюджете Узункольского района на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 9 ноября 2020 года № 416. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 ноября 2020 года № 9544. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Узункольского района на 2020-2022 годы" от 30 декабря 2019 года № 337 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8858) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 4527570,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 784224,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 3024,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3128,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3737194,3 тысячи тенге;
2) затраты – 4868293,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 111110,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 124362,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13252,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 53676,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 53676,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -505509,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 505509,5 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
текущий ремонт Убаганской средней школы Узункольского района;
вывод котельных из зданий школ и приобретение котлов;
создание цифровой образовательной инфраструктуры;
оснащение камерами видеонаблюдения организаций среднего образования и дошкольных организаций;
увеличение размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
увеличение размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
выплату доплаты учителям со степенью магистра;
выплату доплаты учителям за наставничество молодым учителям;
увеличение размера должностных окладов педагогов-психологов школ;
увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций среднего образования;
увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций дошкольного образования;
единовременную выплату в честь празднования 75-летия Победы в Великой Отечественной войне;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
подключение организаций образования к высокоскоростному интернету;
установку теплых туалетов в организациях образования;
приобретение масок и перчаток для общеобразовательных школ, работающих в штатном режиме;
оплату услуг по подписке на электронные учебники;
реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл –Ел бесігі";
назначение пособия детям с ВИЧ-инфекцией;
назначение социальной помощи больным туберкулезом, находящимся на амбулаторном лечении;
"Первое рабочее место" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
"Контракт поколений" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
аутсорсинг в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
организацию дистанционного обучения;
приобретение котельного оборудования;
приобретение санитайзеров, дезинфицирующих ковриков для обуви и бесконтактных термометров;
приобретение модемов и роутеров для учащихся, обучающихся на дому;
оплату труда учителям в дежурных классах;
установку модульных зданий.";
пункт 10 указанного решения исключить;
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.