Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 406/51 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2020 жылғы 10 тамыздағы № 446/56 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 тамызда № 6910 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 406/51 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6681 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 169 112 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 19 270 258 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 171 885 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 217 968 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 509 001 мың теңге;
2) шығындар – 42 592 116 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 198 851 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 346 247 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 147 396 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 450 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 56 450 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 678 305 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 678 305 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджетіне жоғары тұрған бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерге қарастырылсын:
40 258 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
24 624 мың теңге –Екібастұз ауылдық округінің Мынтомар ауылын, Көксиыр ауылын, Ақши ауылын, Теміржол ауылдық округінің 3-ші бөлімшесін, Шідерті поселкесін сумен қамтамасыз етуге;

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 406/51 "Об Экибастузском городском бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 10 августа 2020 года № 446/56. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 19 августа 2020 года № 6910
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 406/51 "Об Экибастузском городском бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6681, опубликовано 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 169 112 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 19 270 258 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 171 885 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 217 968 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 509 001 тысяча тенге;
2) затраты – 42 592 116 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 198 851 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 346 247 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 147 396 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 450 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 56 450 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 678 305 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 678 305 тысяч тенге.";
2) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
40 258 тысяч тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
24 624 тысячи тенге – на обеспечение водоснабжением села Мынтомар, села Коксиыр, села Акши Экибастузского сельского округа, 3-е отделение Железнодорожного сельского округа, поселка Шидерты;

2 000 мың теңге –мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақыға;
11 220 мың теңге –мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
2 448 мың теңге – мәдениет ұйымдарында және мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына үстеме ақы белгілеуге;
111 622 мың теңге – 2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге;
87 350 мың теңге – факторлық-балдық шкала бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге;
8 219 мың теңге – электр желілері мен жабдықтарын жөндеуге;
650 мың теңге – қызметтік автокөлікке ағымдағы жөндеу жүргізуге;
754 мың теңге – жер учаскесіне ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын анықтауға;
1 690 мың теңге – жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға;
126 мың теңге – бұқаралық ақпарат құралдарында ақпарат жариялауға;
650 мың теңге – көше-жол желісін ұстауға;
1 377 мың теңге – Қоянды ауылдық округінің Қоянды ауылының көшелерін жарықтандыруға.";
3) көрсетілген шешімнің 1, 5, 6 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қалалық мәслихатының сессия төрағасы Т. Шмидт
Екібастұз қалалық маслихатының хатшысы Б. Куспеков
Екібастұз қалалық
мәслихатының

2 000 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
11 220 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
2 448 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях;
111 622 тысячи тенге – на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
87 350 тысяч тенге – на оплату труда административных государственных служащих по факторно-балльной шкале;
8 219 тысяч тенге – на ремонт электрических сетей и оборудования;
650 тысяч тенге – на проведение текущего ремонта служебного автотранспорта;
754 тысячи тенге – на определение потерь сельскохозяйственного производства на земельный участок;
1 690 тысяч тенге – на изготовление технических паспортов на объекты недвижимости;
126 тысяч тенге – на публикацию информации в средствах массовой информации;
650 тысяч тенге – на содержание улично-дорожной сети;
1 377 тысяч тенге – на освещение улиц села Коянды Кояндинского сельского округа.";
3) приложения 1, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Экибастузского
городского маслихата Т. Шмидт
Секретарь Экибастузского городского маслихата Б. Куспеков
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата

2 583 002
соның ішінде:
1.1.
Облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
929 975
білім беру саласында ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға, соның ішінде:
423 166
- бастауыш сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз етуге (1-4 сыныптары үшін)
281 924
- мектептерді жаңа модификациялы кабинеттермен жабдықтауға
40 742
- мектептерді компьютерлік техникамен жаңартуға
22 500
- күрделі жөндеуге арналған жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу
28 000
- білім беру жүйесінде жақсы көрсеткіштері үшін облыс әкімінің грантын тағайындауға
50 000
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
89 988
- қысқа мерзімді кәсіби оқыту
11 814
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидия беру
78 174
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларды тәрбиелеп отырған отбасылардың әлеуметтік төлемдеріне
32 225
бруцеллез ауруына шалдыққан, санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының құнын өтеу
3 944
коммуналдық шаруашылық саласында іс-шараларды өткізуге, соның ішінде:
200 682
- жылу жүйесін күрделі жөндеуге
181 078
- ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтауды қамтамасыз етуге
19 604
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
160 740
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
19 230
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
1 653 027
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
496 801
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
204 518
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайғастыру
56 620
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
552 307
коммуналдық шаруашылықты дамыту
57 013
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
229 318
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
56 450
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
12 925 754
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
4 737 551
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде:
57 320
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
57 320
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017– 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:

2 583 002
в том числе:
1.1.
Целевые текущие трансферты из областного бюджета:
929 975
на расходы текущего и капитального характера в сфере образования, в том числе:
423 166
- на обеспечение учащихся начальных классов бесплатным горячим питанием (для 1-4 классов)
281 924
- на оснащение школ кабинетами новой модификации
40 742
- на обновление компьютерной техникой школ
22 500
- разработка проектно-сметной документации на капитальный ремонт
28 000
- на присуждение гранта акима области за лучшие показатели в системе образования
50 000
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", в том числе:
89 988
- краткосрочное профессиональное обучение
11 814
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
78 174
на социальную выплату семьям, воспитывающим детей-инвалидов до 18 лет
32 225
возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой
3 944
на проведение мероприятий в сфере коммунального хозяйства, в том числе:
200 682
- на капитальный ремонт тепловых сетей
181 078
- на обеспечение водоснабжением сельских населенных пунктов
19 604
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
160 740
на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
19 230
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
1 653 027
развитие системы водоснабжения и водоотведения
496 801
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
204 518
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
56 620
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
552 307
развитие коммунального хозяйства
57 013
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
229 318
формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
56 450
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
12 925 754
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
4 737 551
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
57 320
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
57 320
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", в том числе:

377 013
- жалақыны ішінара субсидиялауға
30 787
-жастар тәжірибесіне
78 569
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру
30 060
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар
54 582
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидия беру
43 615
- қоғамдық жұмыстар
139 400
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі, соның ішінде:
49 652
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
30 083
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
7 841
- қосалқы техникалық бұйымдар (компенсаторлық) тізілімін кеңейту
11 728
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
290 383
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
2 238
тұрғындарды әлеуметтік қорғау мемлекеттік органдарында арнайы әлеуметтік қызметті ұсынатын қызметкерлердің еңбекақысына үстеме ақы белгілеу
30 389
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбекақысын ұлғайтуға
315 469
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбекақысын ұлғайтуға, соның ішінде мекемелерде:
957 595
- білім беру
914 427
- спорт
43 168
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың біліктілігі санатына үстеме ақы төлеуге
50 061
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында педагогтардың біліктілігі санатына үстеме ақы төлеуге
554 343
орта білім беру ұйымдарында жан басына қаржыландыруды байқаудан өткізу
218 128
мәдениет ұйымдарында және мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына үстеме ақы белгілеуге
52 738
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
267 450
2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге, соның ішінде:
1 083 854
білім объектілерін жөндеу
120 865
әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін жөндеу
30 777
спорт объектілерін жөндеу
11 225
көлік инфрақұрылымы объектілерін жөндеу
920 987
кепілді әлеуметтік пакетке, соның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
174 388
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
256 530
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
6 355 647
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 262 871
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыру
686 370
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу

377 013
- частичное субсидирование заработной платы
30 787
- на молодежную практику
78 569
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев
30 060
- гранты на реализацию новых бизнес идей
54 582
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
43 615
- общественные работы
139 400
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов, в том числе:
49 652
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
30 083
- оказание услуг специалиста жестового языка
7 841
- расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
11 728
на выплату государственной адресной социальной помощи
290 383
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2 238
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
30 389
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
315 469
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования, в том числе в организациях:
957 595
- образования
914 427
- спорта
43 168
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
50 061
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
554 343
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
218 128
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях
52 738
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
267 450
на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы, в том числе:
1 083 854
ремонт объектов образования
120 865
ремонт объектов социального обеспечения
30 777
ремонт объектов спорта
11 225
ремонт объектов транспортной инфраструктуры
920 987
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами, в связи с чрезвычайным положением
174 388
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
256 530
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
6 355 647
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 262 871
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
686 370
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда