2021 - 2023 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 507/6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 7134 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Казақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы, 1-тармағының 1) тармақшасына, Казақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Железин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 078 721 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 968 296 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 85 625 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 787 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 016 013 мың теңге;
2) шығындар – 6 271 194 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 53 212 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 77 188 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 976 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 23 480 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 23 480 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 269 165 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 269 165 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 02.12.2021 № 78/7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 3 768 011 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 481334 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 27 506 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 25566 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 32 740 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 34 878 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 25 301 мың теңге;
Железин ауылдық округі 139 861 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 30 636 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 32 059 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 44 246 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 27594 мың теңге;
Озерное ауылдық округі 26849 мың теңге;

О Железинском районном бюджете на 2021 - 2023 годы
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2020 года № 507/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 декабря 2020 года № 7134. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Железинский районный бюджет на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 078 721 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 968 296 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 85 625 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 787 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 016 013 тысяч тенге;
2) затраты – 6 271 194 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53 212 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 188 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 976 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 23 480 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 23 480 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 269 165 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 269 165 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 02.12.2021 № 78/7 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в общей сумме 3 768 011 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 481334 тысячи тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 27 506 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 25566 тысяч тенге;
Башмачинский сельский округ 32 740 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 34 878 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 25 301 тысяча тенге;
Железинский сельский округ 139 861 тысяча тенге;
Казахстанский сельский округ 30 636 тысяч тенге;
Лесной сельский округ 32 059 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 44 246 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 27594 тысячи тенге;
Озерновский сельский округ 26849 тысяч тенге;

Прииртышск ауылдық округі 34 098 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 464 575 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 28 059 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 30 093 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 34 530 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 35 518 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 25 867 мың теңге;
Железин ауылдық округі 106 797 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 32 081 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 32 281 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 46 725 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 28 728 мың теңге;
Озерное ауылдық округі 28 268 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 35 628 мың теңге.
5. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 469 208 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтау ауылдық округі 28 658 мың теңге;
Алакөл ауылдық округі 31 694 мың теңге;
Башмачин ауылдық округі 36 129 мың теңге;
Веселорощин ауылдық округі 37 142 мың теңге;
Еңбекші ауылдық округі 26 951 мың теңге;
Железин ауылдық округі 98 311 мың теңге;
Қазақстан ауылдық округі 34 221 мың теңге;
Лесное ауылдық округі 33 957 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі 48 132 мың теңге;
Новомир ауылдық округі 30 457 мың теңге;
Озерное ауылдық округі 29 497 мың теңге;
Прииртышск ауылдық округі 34 059 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде ауылдық округтардың бюджеттеріне мақсатты ағымдағы трансферттер келесі көлемінде ескерілсін:
310 267 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымы бойынша іс-шараларды іске асыруға;
59 168 мың теңге – елді мекендердегі жолдарды және көшелерді орташа жөндеуге және ұстауға арналған;
79 039 мың теңге – ауылдық елді мекендерді су жабдықтаумен қамтамасыз етуге арналған;
28 918 мың теңге – ауылдық округтар әкімі апараттарының мемлекеттік қызметшілеріне бонустарды төлеуге арналған;
26 219 мың теңге – елді мекендерде жарықтандыру бойынша іс-шаралар өткізуге арналған;
13 790 мың теңге – елді мекендерде аббаттандыру бойынша іс-шаралар өткізуге арналған;
1 780 мың теңге – мемлекеттік органның күрделі шығыстарына арналған.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 02.12.2021 № 78/7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Көрсетілген насаналы трасферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлінуі аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.

Прииртышский сельский округ 34 098 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 464 575 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 28 059 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 30 093 тысячи тенге;
Башмачинский сельский округ 34 530 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 35 518 тысяч тенге;
Енбекшинский сельский округ 25 867 тысяч тенге;
Железинский сельский округ 106 797 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 32 081 тысяча тенге;
Лесной сельский округ 32 281 тысяча тенге;
Михайловский сельский округ 46 725 тысяч тенге;
Новомирский сельский округ 28 728 тысяч тенге;
Озерновский сельский округ 28 268 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 35 628 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 469 208 тысяч тенге, в том числе:
Актауский сельский округ 28 658 тысяч тенге;
Алакольский сельский округ 31 694 тысячи тенге;
Башмачинский сельский округ 36 129 тысяч тенге;
Веселорощинский сельский округ 37 142 тысячи тенге;
Енбекшинский сельский округ 26 951 тысяча тенге;
Железинский сельский округ 98 311 тысяч тенге;
Казахстанский сельский округ 34 221 тысяча тенге;
Лесной сельский округ 33 957 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ 48 132 тысячитенге;
Новомирский сельский округ 30 457 тысяч тенге;
Озерновский сельский округ 29 497 тысяч тенге;
Прииртышский сельский округ 34 059 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
310 267 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
59 168 тысяч тенге – на проведение среднего ремонта и содержания дорог и улиц населенных пунктов;
79 039 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением сельских населенных пунктов;
28 918 тысяч тенге – на выплату бонусов государственным служащим аппаратов акимов сельских округов;
26 219 тысяч тенге – на проведение мероприятий по освещению населенных пунктов;
13 790 тысяч тенге – на проведение мероприятий по благоустройству населенных пунктов;
1 780 тысяч тенге – на капитальные расходы государственного органа.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 02.12.2021 № 78/7 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.

8. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органның резерві 9 308 мың теңгеде бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 24.09.2021 № 51/7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт, саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 9 308 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 24.09.2021 № 51/7 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 26.05.2021 № 25/7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешімінің орындалуын бақылау Железин аудандық мәслихатының әлеуметтік-экономикалық дамыту және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Железин аудандық маслихатының сессия төрағасы Е. Ракишев
Железин аудандық мәслихатының хатшысы П. Лампартер
Железин аудандық
мәслихатының

Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Железинского районного маслихата Павлодарской области от 26.05.2021 № 25/7 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социально-экономического развития и бюджета Железинского районного маслихата.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Железинского
районного маслихата Е. Ракишев
Секретарь Железинского районного маслихата П. Лампартер
Приложение 1
к решению Железинского
районного маслихата

480 933
02
Қорғаныс
33 611
1
Әскери мұқтаждар
14 216
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14 216
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14 216
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
19 395
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 395
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19 395
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
463 008
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
24 913
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 913
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24 913
2
Әлеуметтiк көмек
350 517
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
350 517
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
192 521
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
8 839
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
187
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
61 823
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
548
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15 592
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
22 047
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
48 960
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87 578
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
87 578
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды, жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 510
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 404
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
10 516
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру

480 933
02
Оборона
33 611
1
Военные нужды
14 216
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14 216
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14 216
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
19 395
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 395
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19 395
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
463 008
1
Социальное обеспечение
24 913
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24 913
005
Государственная адресная социальная помощь
24 913
2
Социальная помощь
350 517
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
350 517
002
Программа занятости
192 521
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
8 839
006
Оказание жилищной помощи
187
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
61 823
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
548
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 592
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
22 047
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
48 960
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87 578
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87 578
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 510
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 404
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
10 516
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях