2021 – 2023 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 265-61-6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 25 желтоқсанда № 7112 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7457794 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 778280 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 13183 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6064 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6660267 мың теңге;
2) шығындар – 7746753 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 33571 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 52602 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 19031 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -322530 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 322530 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 48-11-7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетінде 4214964 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі көзделсін.
3. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2021 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 375731 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 27622 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 28776 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 27221 мың теңге;
Голубовка ауылы – 23867 мың теңге;
Ертіс ауылы – 77718 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 24728 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 26815 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 33517 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 23146 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 31103 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 26019 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 25199 мың теңге.

Об Иртышском районном бюджете на 2021 – 2023 годы
Решение Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2020 года № 265-61-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 декабря 2020 года № 7112. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7457794 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 778280 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 13183 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6064 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 6660267 тысяч тенге;
2) затраты – 7746753 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33571 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 52602 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19031 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -322530 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 322530 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 09.12.2021 № 48-11-7 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2021 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 4214964 тысячи тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов Иртышского района в общей сумме 375731 тысяча тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 27622 тысячи тенге;
Амангельдинский сельский округ – 28776 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 27221 тысяча тенге;
село Голубовка – 23867 тысяч тенге;
село Иртышск – 77718 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 24728 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 26815 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 33517 тысяч тенге;
село Майконыр – 23146 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 31103 тысячи тенге;
Северный сельский округ – 26019 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 25199 тысяч тенге.

4. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 363484 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 26968 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 27762 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 26632 мың теңге;
Голубовка ауылы – 23948 мың теңге;
Ертіс ауылы – 69256 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 24218 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 26186 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 33973 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 23193 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 30635 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 25917 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 24796 мың теңге.
5. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 2023 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 340799 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 26912 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 27104 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 25914 мың теңге;
Голубовка ауылы – 23591 мың теңге;
Ертіс ауылы – 49996 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 23926 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 26115 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 33862 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 23029 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 30225 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 25380 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 24745 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетінде Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
13086 мың теңге - әкімшілік ғимаратты күрделі жөндеуге;
114713 мың теңге - ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша іс-шаралар өткізуге;
290696 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
3833 мың теңге – факторлық-баллдық шкала бойынша еңбекақы төлеу жүйесінде мемлекеттік қызметшілерге бонустар төлеуге;
7990 мың теңге – ауылдық елді мекендерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
620 мың теңге – мемлекеттік органдардың күрделі шығыстарына;
3784 мың теңге – лауазым деңгейі мен функционалдық блоктың өзгеруіне байланысты мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің еңбекақысын төлеуге;
18459 мың теңге – елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 18.10.2021 № 40-10-7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов Иртышского района в общей сумме 363484 тысячи тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 26968 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 27762 тысячи тенге;
Байзаковский сельский округ – 26632 тысячи тенге;
село Голубовка – 23948 тысяч тенге;
село Иртышск – 69256 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 24218 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 26186 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 33973 тысячи тенге;
село Майконыр – 23193 тысячи тенге;
Панфиловский сельский округ – 30635 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 25917 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 24796 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов Иртышского района в общей сумме 340799 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 26912 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 27104 тысяч тенге;
Байзаковский сельский округ – 25914 тысяч тенге;
село Голубовка – 23591 тысяча тенге;
село Иртышск – 49996 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 23926 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 26115 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 33862 тысячи тенге;
село Майконыр – 23029 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 30225 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 25380 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 24745 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2021 год бюджетам сҰл и сельских округов Иртышского района в следующих размерах:
13086 тысяч тенге – на капитальный ремонт административного здания;
114713 тысячи тенге – на проведение мероприятий по благоустройству сельских населенных пунктов;
290696 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
3833 тысячи тенге – на оплату бонусов государственным служащим в системе оплаты труда по факторно-балльной шкале;
7990 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в сельских населенных пунктах;
620 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов;
3784 тысяч тенге – на оплату труда административным государственным служащим в связи с изменением уровня должности и функционального блока;
18459 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 18.10.2021 № 40-10-7 (вводится в действие с 01.01.2021).

7. Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2021 жылға арналған резерві 7950 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 09.12.2021 № 48-11-7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел и сельских округов Иртышского района определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить на 2021 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 7950 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 09.12.2021 № 48-11-7 (вводится в действие с 01.01.2021).

9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

9. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населҰнных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 23.04.2021 № 19-4-7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының бюджет, әлеуметтік саясат және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Ертіс аудандық мәслихатының хатшысы Б. Шингисов
Ертіс аудандық мәслихатының

Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Иртышского районного маслихата Павлодарской области от 23.04.2021 № 19-4-7 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по бюджету, социальной политике и законности.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии, секретарь
Иртышского районного маслихата Б. Шингисов
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата